"Ed Westwick oskarżony o gwałt", takie nagłówki mogliśmy przeczytać na początku listopada ubiegłego roku. Wszystko zaczęło się od internetowego wpisu Kristiny CohenKobieta zainspirowana kampanią społeczną #metoo (kobiety na całym świecie ujawniały, że w przeszłości były ofiarami molestowania seksualnego) postanowiła opowiedzieć swoją historię. Według Cohen Ed Westwickzgwałcił ją trzy lata temu. Dziewczyna pojechała do domu aktora ze znajomym producentem i przyjacielem Westwicka. Niewinne spotkanie szybko przerodziło się w niekomfortową sytuację, która skończyła się gwałtem. Ed Westwick napisał potem na swoim Twitterze: "Nie znam tej kobiety. Nigdy do niczego nie zmusiłem jej, ani żadnej innej kobiety. I na pewno nigdy nikogo nie zgwałciłem". Kilka dni później, również na Facebooku, pojawił się wpis Aurélie Wynn, kolejnej domniemanej ofiary sławnego Brytyjczyka. Do całej sytuacji doszło na imprezie w wynajmowanym przez Westwicka mieszkaniu. Wynn pojechała tam z przyjaciółką i jej ówczesnym chłopakiem Markiem Sallingiem, aktorem z serialu "Glee" (kilka lat później Salling został oskarżony o posiadanie dziecięcej pornografii, groziła mu kara 20 lat pozbawienia wolności, przed ogłoszeniem wyroku aktor popełnił samobójstwo). Policja wszczęła dochodzenie w obu sprawach.

Ed Westwick jest niewinny! Sąd odrzucił oskarżenia o gwałt

Dziś już wiemy, że Ed Westwick nie jest już oskarżony o trzy napaście na tle seksualnym. Sąd odrzucił dwa zarzuty z powodu braku dowodów, trzeci oddalono, ponieważ "ofiara nie chciała współpracować". Gwiazda serialu "Plotkara" od początku zaprzeczała tym doniesieniom. Sprawa wyjaśniła się już kilka tygodni temu, o czym poinformowała dziewczyna aktora na swoich instagramie (Westwick nie aktualizuje swojego profilu od listopada 2017 roku). W ubiegły weekend paparazzi pracujący dla serwisu TMZ spotkali Eda w West Hollywood i zapytali go, jak się czuje po zakończeniu tej sprawy:

"Cieszę się, że wszyscy dobrze się spisali. Niedługo wrócę do pracy".

Przypomnijmy, przez oskarżenia o gwałt Ed Westwickzostał wyrzucony z produkcji BBC. Choć zdjęcia były już na ukończeniu, twórcy miniserialu "Próba niewinności" na podstawie powieści Agathy Christie, zdecydowali się na usunięcie serialowego Chucka Bassa z obsady produkcji. Jego miejsce zajął Christian Cooke. Ed Westwick miał się wcielić w postać Mickeya Argylla. W obsadzie "Ordeal by Innocence" znaleźli się: Matthew Goode, Bill Nighy, Alice Eve, a także Ella Purnell. 

Ed Westwick zagrał też w serialu "White Gold"(BBC2), gdzie wcielił się w Vincenta Swana, dyrektora sprzedaży okien w firmie Cachet Windows robiącego interesy w Essex lat 80. Produkcja drugiego sezonu została wstrzymana. Czy teraz projekt będzie miał swoją kontynuację?

 

Very happy for this man. After everything, justice was served.

Post udostępniony przez Jessica Michél Serfaty (@jessicamichel) Lip 27, 2018 o 12:34 PDT