Utwór „Flowers” Miley Cyrus wywołał falę spekulacji na temat przyczyn rozpadu jej małżeństwa z Liamem Hemsworthem. Zarówno słowa piosenki, jak i motywy przewijające się w wideoklipie, mają nawiązywać do problematycznej relacji aktora z piosenkarką. Według niektórych fanów, Amerykanka miała dać do zrozumienia, że Hemsworth ją zdradzał, i to z samą Jennifer Lawerence. Wskazuje na to teoria złotej sukienki, którą w klipie nosi Miley.

Kolejne rewelacje dotyczą obecnej partnerki Liama, Gabrielli Brooks. Niektórzy wierzą, że australijska modelka nie pojawiła się u boku aktora przypadkiem. Według najnowszej teorii, już w 2014 roku występowała ona na scenie razem z Miley Cyrus jako tancerka.

Czy Liam Hemsworth spotyka się z byłą tancerką z zespołu Miley Cyrus? Oto dowody

Poszlaką w „śledztwie” przeprowadzonym przez fanów są zdjęcia z londyńskiego koncertu z 2014 roku, którym Miley promowała swój album Bangerz. Jedna z tancerek pojawiająca się obok Cyrus ma przypominać Gabriellę Brooks – i to nie tylko z twarzy. Fani dopatrzyli się, że tajemnicza tancerka ma na ramieniu charakterystyczny układ pieprzyków. Porównali go ze zdjęciem ze ścianki, gdy modelka pozowała u boku Hemswortha w sukni bez rękawów – i rzeczywiście, obie osoby wydają się mieć te same znamiona.

@fictionfact22 The face freckle is also the same. We’re gonna say this one’s true. #gabriellabrooks #mileycyrus #liamhemsworth #jenniferlawrence #flowers #mileycyrusflowers #fyp #foryou #foryoupage #cheating #celebrity #celebritygossip #bangerz #bangerztour #london #uk ♬ Flowers - Miley Cyrus

Poszlak jest więcej. Koncert, o którym mowa, odbył się w ramach festiwalu Capital's Summertime Ball w Londynie. Fani odkryli, że w tym samym roku (2014) Gabriella Brooks mieszkała w stolicy Wielkiej Brytanii (choć jest to informacja niepotwierdzona). Nawet jeśli teoria ta jest prawdą, to modelka musiała mieć w tym czasie 17 lub 18 lat. Wiele osób jest przekonanych, że już wtedy lub niedługo później Liam musiał w jakiś sposób zetknąć się z tancerką.

Liam Hemsworth i Gabriella Brooks – co wiemy o ich związku?

Z pewnością plotki na temat tych dwojga napędzane są nie tylko piosenką „Flowers”, ale i tajemniczym charakterem ich relacji. Liam i Gabriella mocno strzegą swojej prywatności i nie afiszują się publicznie ze swoim uczuciem. Na ściance pojawili się tylko raz, w listopadzie zeszłego roku, na premierze filmu „Poker Face” w Australii (oboje stamtąd zresztą pochodzą).

Wiadomo, że para spotyka się od 2019 roku, jednak dopiero rok później potwierdzili oficjalnie swój związek. Przez ten czas zaledwie kilka razy wstawili na Instagram zdjęcia, na których pozują razem. W kilku przypadkach były to rodzinne fotografie, na których widać także rodziców Liama oraz jego brata z żoną – Chrisa Hemswortha i Elsę Pataki. Modelka podobno bardzo dobrze dogaduje się z bliskimi aktora. „To właśnie Gabriella pomogła mu uwierzyć, że istnieje życie po Miley” – donosiło w 2020 roku jedno ze źródeł z otoczenia pary. „Uwielbia być sam na sam z Liamem i nie szuka uwagi ze strony innych” – powiedział ten sam informator w rozmowie z Entertainment Tonight. Parę ma łączyć też to samo pochodzenie oraz plany na przyszłość – oboje wiążą ją z Australią.