Serwis Big Seven Travel (który zajmuje się rekomendacjami) opublikował właśnie ranking 50 najlepszych restauracji wegańskich w Europie. Na liście znalazły się zarówno małe klimatyczne knajpki, miejsca ze streetfoodem, wegańskie suszarnie, jak i duże eleganckie restauracje. Założenia? Eksperci Big Seven Travel brali pod uwagę wyłącznie miejsca z krajów należących do Unii Europejskiej ze 100% wegańskim menu. Restauracje wybierano pod kątem sezonowej karty, promowania weganizmu i podejścia do ekologii czy filozofii zero waste. Czytano również recenzje gości, a głos mogła oddać także społeczność serwisu. 

Najlepszą wegańską restauracją według Big Seven Travel okazała się Soul Kitchen - włoska miejscówka z Turynu, której "dowodzi" Luca Andre. Wysoko znalazły się również takie miejsca jak: Great Bistro z Budapesztu, londyńskie Pied a Terre, czy Kopps z Berlina. Na liście nie zabrakło także knajp z Polski (w końcu nie od dziś wiadomo, że Warszawa jest rajem dla Wegan - w zeszłorocznym rankingu miejsc przyjaznych dla wegan i wegetarian amerykańskiego portalu HappyCow stolica naszego kraju wyprzedziła Toronto i Paryż i zajęła wysokie, siódme miejsce - przeczytajcie >>>>). 

Wyróżniono dwie wegańskie restauracje z Polski - Vegan Ramen Shop (47. miejsce) i Vegab (7. miejsce). Vegan Ramen Shop to już kultowe miejsce z ramenem na gastronomicznej mapie Warszawy. Założyły je dwie przyjaciółki - Maja Święcicka i Basia Welento. Najpierw w wegańskim ramenie rozkochały mieszkańców Saskiej Kępy, a później Mokotowa. Zresztą, po ich zupy ustawia się (niemal codziennie) kolejka mieszkańców z każdej warszawskiej dzielnicy. Vegab to z kolei street foodowa miejscówka z wegańskim kebabem (głównie z tofu). Jak podano w uzasadnieniu werdyktu, zjecie tam najlepszy wegański cheat meal. Na liście Big Seven Travel znalazł się lokal z Krakowa, ale Vegab znajdziecie też w Bydgoszczy.

Gratulujemy!