Jeśli wierzyć zagranicznej prasie, to właśnie zawodowe sukcesy pokrzyżowały wspólne plany zakochanych. Jako pierwsza o rozstaniu pary napisała redakcja brytyjskiego dziennika The Sun. Według dziennikarzy Dua Lipa i Romain Gavras nie potrafili pogodzić swoich napiętych grafików i podjęli decyzję o polubownym zerwaniu, jeszcze zanim sprawy przybrały nieprzyjemny obrót. Zwolenniczką takiego scenariusza była przede wszystkim zapracowana piosenkarka, która dla sztuki była gotowa poświęcić znacznie więcej niż jej partner. „Po romantycznym lecie ich drogi się rozeszły. Dua skupia się na swojej karierze. Romain uważał, że jest pracoholiczką, ale ona nie chce zwalniać tempa” – przekazał anonimowy informator. Rzeczywiście artystka nie narzeka na brak zajęć. Na 2024 zaplanowała premierę trzeciego studyjnego albumu, w którym zauważalne mają być inspiracje psychodelicznym rockiem (stay tuned!). W ramach promocji nowej płyty gwiazda pojawi się w Polsce. Już w lipcu przyjedzie do Gdyni, aby wystąpić na festiwalu Open'er. Już manifestujemy dobrą pogodę!

Dua Lipa znów jest singielką. Piosenkarka rozstała się z 14 lat starszym filmowcem

Dua Lipa i Romain Gavras ostatni raz widziani byli razem na początku listopada podczas wyjścia do londyńskiej restauracji. Jako para zadebiutowali publicznie przed kilkoma miesiącami na canneńskim festiwalu filmowym. Razem zapozowali na czerwonym dywanie przed premierą filmu „Omar La Fraise” w reżyserii Eliasa Belkeddara. Dla najwierniejszych fanów piosenkarki nie było to zaskoczenie – plotki o związku 28-latki z czternaście lat starszym reżyserem krążyły w sieci już od marca. Ostatecznie ich romans przetrwał jedynie osiem miesięcy.

Wcześniej Dua Lipa spotykała się z bratem Belli i Gigi, Anwarem Hadidem, któremu nie w smak była nowa relacja eks. Z kolei w historii randkowej 42-letniego filmowca francusko-greckiego pochodzenia znalazło się miejsce dla Rity Ory. Bliskie kontakty z utalentowanymi wokalistkami nie dziwią – artysta zajmuje się między innymi kręceniem teledysków. Na koncie ma kilka nominacji do nagród Grammy.

Jeżeli Dua pozostaje wierna swoim „New Rules”, Romain o pierwszą złotą statuetkę będzie musiał zawalczyć już bez wsparcia znanej dziewczyny.