O związku Duy Lipy i Romaina Gavrasa plotkowało się od dawna - choć były to jedynie niepotwierdzone spekulacje. Po rozstaniu z bratem Belli Hadid, Anwarem Hadidem, z którym spotykała się 2 lata, 27-latka przez jakiś czas prowadziła życie szczęśliwej singielki. Artystka nie ukrywała jednak, że stale rozgląda się za nowym chłopakiem, a spełnienie w życiu prywatnym jest dla niej bardzo ważne. "Mocno wierzę w miłość. Winą za to obarczam moich rodziców, ponieważ są między nimi naprawdę dobre stosunki, postawili mi wysoko poprzeczkę” - mówiła w jednym z wywiadów. Wiele wskazuje na to, że wykonawczyni hitu "Levitating" znalazła uczucie.

Dua Lipa i Romain Gavras debiutują jako para na festiwalu w Cannes

Pierwsze prasowe doniesienia o związku tych dwojga pojawiły się w marcu tego roku. Wówczas to brytyjska gazeta The Sun ujawniła, że Dua Lipa znowu jest zakochana, a jej wybrankiem jest o 14 lat starszy filmowiec. Parę przyłapano po pokazie Saint Laurent w Paryżu, gdzie mieli trzymać się za ręce. Serwisy plotkarskie podawały, że to nie pierwszy raz gdy piosenkarka i reżyser byli widziani razem - na przestrzeni kilku miesięcy mieli pojawić się u swojego boku na kilku innych imprezach. W końcu Dua Lipa i Romain zdecydowali się oficjalnie pokazać światu - i wybrali na tę okazję festiwal w Cannes.

Stephane Cardinale/Corbis via Getty Images)

W piątkowy wieczór para pozowała razem na czerwonym dywanie. Dua miała na sobie zmysłową, czarną sukienkę z wycięciami marki Celine, do której dobrała srebrną, kryształową biżuterię. Uwagę przykuwało też uczesanie gwiazdy - wysoki, misternie spleciony kok oraz długa grzywka opadająca na twarz. Jej partner, wybrał na tę okazję elegancki garnitur z połyskującymi klapami i czarnym krawatem. Oboje nie kryli się przed fotografami ze swoim uczuciem - Romain nie odstępował piosenkarki na krok, stale trzymając ją za rękę i obejmując w talii. 

Stephane Cardinale/Corbis via Getty Images)

Kim jest Romain Gavras?

Duę Lipę i jej partnera połączyła praca w branży muzycznej. Romain jest bowiem przede wszystkim reżyserem teledysków - na swoim koncie ma reżyserię klipów m.in. do „Born Free” i „Bad Girls” M.I.A., za które został nominowany do nagrody Grammy.

41-latek ma korzenie francusko-greckie i to nie pierwszy jego związek z piosenkarką. Kilka lat wstecz filmowiec spotykał się z Ritą Orą, jednak ich relacja nie przetrwała, a wokalistka wkrótce zakochała się w reżyserze Taika Waititi, z którym od 2022 roku są małżeństwem.