„Squid Game”: fabuła i co czeka nas w 2. sezonie?

Squid Game” okazał się prawdziwym fenomenem Netfliksa. W serialu 456 diametralnie różnych od siebie osób, otrzymuje zaproszenia do udziału w tajemniczej grze. Łączy je jedno - wszyscy mają poważne problemy finansowe. Gra, w której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów, toczy się na tajnym i zamkniętym terenie i obejmuje serię "tradycyjnych" dziecięcych zabaw, w których karą za przegraną jest …śmierć. Choć jak na razie mało wiadomo o szczegółach kolejnej części serialu, twórcy zapowiadają, że w drugiej części, czeka nas jeszcze więcej gier.

"Ludzkość zostanie ponownie poddana próbie poprzez gry. Chcę zadać pytanie: Czy prawdziwa solidarność między ludźmi jest możliwa?” - powiedział reżyser serii Hwang Dong-hyuk.


„Squid Game” - kiedy premiera?

Twórca Squid Game, Hwang Dong-hyuk, nie planował, aby serial miał trwać dłużej niż jeden sezon. W rzeczywistości napisał go jako samodzielny film. Jednak ogromna popularność serii sprawiła, że podjęto decyzję o kontynuacji hitu.

"Drugi sezon stał się w pewnym sensie nieunikniony. Pamiętam, że kiedy kręciliśmy zdjęcia, zapytałem [Hwanga], czy będzie drugi sezon, a on odpowiedział: Nie sądzę. To będzie bardzo trudne. Ale teraz nie możemy go nie zrobić, ponieważ otrzymaliśmy tak wiele miłości na całym świecie” - powiedział magazynowi People gwiazdor serii Lee Jung-jae.

Niestety, mamy złą wiadomość dla fanów serialu. W swoim najnowszym wywiadzie, którego pomysłodawca i reżyser serialu - Dong-hyuk, udzielił Vanity Fair, przyznał że jak na razie ma jedynie trzy strony pomysłów na scenariusz nowych odcinków -  jest to zdecydowanie za mało, aby prace nad serią mogły ruszyć. To powoduje, że premiery drugiego sezonu możemy spodziewać się najwcześniej pod koniec 2023 roku - lub nawet w 2024 roku.

__________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.