Autorka hitu Get Into It (Yuh) chętnie kontaktuje się z fanami za pośrednictwem swoich social mediów. Na Instagramie obserwuje ją ponad 24 miliony osób z całego świata. Wow! To właśnie na tej platformie, 4 sierpnia 2022 roku, odbył się słynny live, podczas którego Doja Cat wystąpiła z ogoloną głową. Po kilkunastu minutach od rozpoczęcia transmisji, wokalistka na oczach wszystkich zgoliła także brwi. 

„Czuję, że i tak nigdy nie powinnam była mieć włosów” wyznała, dodając: „Naprawdę nie lubię mieć włosów. Zawsze tak miałam. Nie jestem w stanie przywołać ani jednego momentu ze swojego życia kiedy czułabym inaczej. Nigdy nie myślałam „oh, jakie to fajne”. Serio. Po prostu nie lubię mieć włosów i już.

Wizerunek ogolonej głowy wyjątkowo jej się podoba, zaś posiadanie długich pasm uważa za wysoce niepraktyczne. Jako szczególnie uciążliwe przy dotychczasowym wyglądzie wskazała kwestie treningów. 

„Pamiętam, że czułam się tak potwornie wykończona myśleniem o fryzurze podczas uprawiania aktywności fizycznej. Za każdym razem, gdy szłam ćwiczyć – zazwyczaj pod okiem trenera – zakładałam peruki, które pod wpływem wilgoci ześlizgiwały się i odrywały od głowy. To było niesamowicie męczące” mówiła. 

Nie wiemy dlaczego Doja Cat nie zdecydowała się na prostsze i samonarzucające się w tej sytuacji rozwiązanie trenowania bez peruki, ale hej, najważniejsze, że ostatecznie artystka jest szczęśliwa i zadowolona ze swojego wylądu.

„Nie mogę uwierzyć w to, jak długo zajęło mi, by powiedzieć sobie: „Ogól tę cholerną głowę” – przyznała na livie, dodając, że w nowej odsłonie czuje się zdecydowanie bardziej sobą. I dobrze!

Reakcje followersów gwiazdy? Różne. Jedni w absolutnym zachwycie i rozgorączkowaniu kibicowali raperce w komentarzach live, inni… no cóż, bez ogródek wyrażali gorzkie opinie przepełnione sceptycyzmem. Jedno trzeba jednak 26-letniej Amerykance przyznać – swoim spontanicznym zachowaniem wywoła zamieszanie, o którym dziś rozpisuje się cały Internet. 

Decydując się na drastyczną zmianę fryzury, Amala zasiliła grono łysych gwiazd ze świata filmu, muzyki, sztuki. Do tej pory z podobnym „uczesaniem” eksperymentowały między innymi Monika Brodka, Halsey, Kristen Stewart, Maisie Williams, Sinead O’Connor czy Skin ze Skunk Anansie. W którym wydaniu Doja Cat podoba wam się bardziej?