Dobrze dobrany biustonosz, czyli jaki? Odpowiedni model nie powinien być zbyt ciasny ani zbyt luźny. Nie uciska i nie odstaje. Jego ramiączka nie wbijają się w ramiona, a pas obwodu nie odparza. Dopasowany biustonosz dba o postawę. Niewłaściwy może powodować ból kręgosłupa, podczas gdy ten odpowiedni go odciąża. Powodów, dla których warto przed zakupem biustonosza skonsultować się z brafitterką, jest więcej, niż mogłoby się wydawać.

Biustonosz jest bardzo ważny dla zdrowia. Dobrze dobrany obwód wymusza prostowanie się, tym samym zapobiegając wadom postawy. Sprawia, że czujemy się pewniejsze siebie – zwraca uwagę Sylwia Kaszuba, brafitterka w salonach Triumph.

Sylwia Kaszuba, brafitterka w salonach Triumph / Mat. prasowe Triumph

Jak dobrze dobrać biustonosz? 

Profesjonalne dobieranie biustonosza, czyli brafitting, zaczyna się od przeprowadzenia dwóch pomiarów. Pierwszy z nich polega na owinięciu miary krawieckiej pod biustem, dbając o to, by znajdowała się na tej samej wysokości zarówno z przodu, jak i z tyłu. Drugi pomiar, czyli ustalenie obwodu w biuście, pozwala na dobranie rozmiaru miseczki. W tym celu należy zmierzyć się w najszerszym miejscu biustu. Oba pomiary służą jako punkt wyjścia do wyboru odpowiedniego rozmiaru biustonosza.

Choć w teorii wydaje się to łatwe, w praktyce okazuje się, że kobiety miewają kłopoty z dobraniem tej części bielizny na własną rękę. Według brafitterek marki Triumph wybierają za ciasny albo za luźny obwód biustonosza, a także zbyt małą lub zbyt dużą miseczkę – to najczęstsze błędy, jakie popełniają. Na szczęście z pomocą ekspertki można ich uniknąć.

Warto pamiętać, że dobrze dobrany biustonosz to taki, w którym ok. 90% ciężaru biustu spoczywa na obwodzie, a jedynie 10% na ramiączkach – zauważa Sylwia, ekspertka marki Triumph.

Dodatkowo dobrze jest mieć na uwadze, że biust często się zmienia, m.in. pod wpływem takich czynników jak wahania wagi, konkretne dni cyklu miesiączkowego, ciąża czy menopauza. W związku z tym zaleca się, by od czasu do czasu aktualizować swoją wiedzę na temat jego potrzeb – w tym również pomagają brafitterki.

Dlaczego warto korzystać z usług brafitterki?

Brafitting to nie tylko zdejmowanie miary. Poza rozmiarem biustonosza ważny jest jego rodzaj i krój. Profesjonalna brafitterka zwraca uwagę na miseczki (zarówno ich wielkość, jak i kształt), a także ramiączka (ich szerokość, naprężenie czy rozstaw) i zapięcie. Brafitterka zaproponuje ci kilka różnych modeli biustonoszy – zarówno do stylizacji codziennych, jak i wieczorowych, a przede wszystkim takich, które pasują do twojego stylu życia. Nauczy cię również, jak zakładać biustonosz, oraz jak go regulować i nosić, by był dla ciebie wsparciem, a nie ciężarem. 

Poza dobraniem rozmiaru biustonosza ważne jest znalezienie odpowiedniego modelu. Zdarza się, że odwiedzają nas kobiety, które znają swój rozmiar, ale mimo to nie potrafią znaleźć właściwego biustonosza. Wtedy wkraczamy my – rozmawiamy, proponujemy różne modele i tak długo spędzamy czas w przymierzalni, aż udaje się znaleźć ten idealny. Często jest to biustonosz, którego klientki nigdy wcześniej nie brały pod uwagę. To bardzo przyjemne momenty – mówi Aneta Gil, brafitterka w salonach Triumph.

W przymierzalni dzieje się magia – podkreśla Aneta.

Aneta Gil, brafitterka w salonach Triumph / Mat. prasowe Triumph

W pracy największą satysfakcję czuję wtedy, gdy udaje się mi sprawić, że klientka, która weszła do salonu nieśmiała, z opuszczoną głową, wychodzi z niego rozpromieniona, z uśmiechem na twarzy. Niektóre przemieniają się w przymierzalni w inne kobiety – z zakompleksionych w pewne siebie. Zmienia się ich samopoczucie, nastawienie i to jak siebie widzą. Takich przemian jest bardzo dużo – opowiada Sylwia.

Dobrze dobrany biustonosz zmienia życie na lepsze. Jestem na to żywym dowodem – dodaje Sylwia.

Aneta i Sylwia niezwykle doceniają to, że wiedza, którą dzielą się ze swoimi klientkami, jest przekazywana dalej. – Jesteśmy szczęśliwe, gdy widzimy, jak matki dbają o kolejne pokolenia kobiet. Nasze klientki wiedzą, że dobrze dobrany biustonosz jest bardzo istotny. Do salonów przychodzą zarówno ze swoimi córkami, jak i z przyjaciółkami – opowiadają brafitterki.

Mat. prasowe Triumph

Ludzie, którzy stoją za marką Triumph, to prawdziwy zespół z powołaniem. Jak mówią Sylwia i Aneta, misją brafitterek jest uszczęśliwianie kobiet i dodawanie im pewności siebie. Ekspertki uczą je, jak dobierać biustonosz, a także sprawiają, że czują się lepiej w swoim ciele. Triumph wychodzi z założenia, że każda kobieta zasługuje na dobrze dobrany biustonosz, dlatego w salonach marki z usługi brafittingu możesz skorzystać za darmo. Dobrany przez profesjonalistkę biustonosz nie tylko podkreśla piękno. Odpowiedni model to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo.

Kobiety zaczynają bardziej siebie akceptować. Chcą komfortu, chcą czuć się swobodnie, a bielizna ma im w tym pomagać – podsumowuje Sylwia.

Materiał promocyjny marki Triumph