Według popularnego wierzenia dług karmiczny jest nagromadzeniem wszystkich „złych” rzeczy popełnionych w poprzednich wcieleniach. W tym życiu zostaliśmy wysłani na Ziemię, aby oczyścić lub przywrócić równowagę karmiczną. Jednak karma nie działa w sposób logiczny dla umysłu człowieka. To słowo bardziej określa energię, którą wprawiamy w ruch za każdym razem, gdy o czymś myślimy lub podejmujemy konkretne działanie. Twój dług karmiczny dotyczy lekcji życia oraz misji, jaką dusza powinna wypełnić, aby wspiąć się na wyższy poziom świadomości. Wszystko zależy od ciebie, czyli tego, jak zdecydujesz się żyć i postrzegać pewne wydarzenia.

Dług karmiczny - jak obliczyć?

W numerologii każda dusza schodząca na świat otrzymuje Liczbę Długu Karmicznego. Ta cyfra pomaga ujawnić, z czym mierzymy się w aktualnym wcieleniu. Została nam zakodowana w imieniu nadanym nam w dniu urodzenia. Dług karmiczny - jak obliczyć? Uda ci się to dzięki poniższej tabeli.

LITERY W IMIENIU I NAZWISKU          LICZBA

Powiedzmy, że twoje pełne imię i nazwisko od urodzenia to JOANNA KOWALSKA. Dodaj do siebie liczby odpowiadające każdej literze:

J = 1 

O = 6

A = 1

I tak dalej. Zatem:

1+6+1+5+5+1+2+6+5+1+3+1+2+1= 40 

Następnie zredukuj wynik to do liczby jednocyfrowej:

4+0=4

Uwaga: jedyny przypadek, w którym nie redukujesz podwójnej liczby do cyfry, to 11 lub 22, ponieważ są one znane jako liczby mistrzowskie. W powyższym przykładzie Joanna Kowalska ma dług karmiczny o wartości 4.

Oblicz swój wynik i odkryj, co symbolizuje twoja Liczba Długu Karmicznego.

Liczby karmiczne - jak spłacić dług karmiczny?

Liczba karmiczna 1

W poprzednich wcieleniach powołanie twojej duszy było zaniedbywane. Zawsze stawiałaś przed sobą innych i spędzałaś większość czasu, zamartwiając się o losy swoich bliskich. Możliwe, że przestałaś kochać samą siebie, a to zaważyło na twojej samoocenie. Teraz powróciłaś na Ziemię, aby nauczyć się, że jesteś ważna i być szczęśliwą w swojej skórze. Pielęgnuj świątynię, w której mieszka twoja dusza. Dawaj sobie to, czego potrzebujesz. Dopiero kiedy obdarzysz się miłością, zaczniesz posyłać w eter dobrą energię. Życie przyniesie ci wiele wyzwań, które zmuszą cię do stanięcia we własnej obronie. Dzięki temu odkryjesz, kim naprawdę jesteś.

Liczba karmiczna 2

Dawniej ceniłaś dobra materialne i świat zewnętrzny bardziej niż własną intuicję czy emocje. Wpadłaś w pułapkę podążania za swoim ego, zaniedbując duchowe powołanie duszy. Teraz powróciłaś, aby cieszyć się jasną stroną życia. Doceniasz radość płynącą z małym rzeczy. Uwalniasz się od ciężaru materializmu. Poszukujesz satysfakcji w tym, co tworzysz własnymi rękami. Spodziewaj się wielu przełomowych sytuacji, które wywołają w tobie duchowe przebudzenie. Możliwe, że poczujesz powołanie, aby naprawdę podążać za swoimi pasjami i zaufać głosowi płynącemu ze środka. 

Liczba Długu Karmicznego pozwala zrozumieć, skąd biorą się nasze wewnętrzne zahamowania. 

Liczba karmiczna 3

Poprzednie wcielenie twojej duszy nie czuło się na tyle komfortowo i bezpiecznie, by wyrażać siebie lub stawać w obronie tego, w co wierzyłaś. Nie wiedziałaś, jak żyć w zgodzie ze swoją prawdą. Mogłaś być pod wpływem czyichś manipulacji. Ktoś powstrzymywał twój wewnętrzny wzrost, przekazując ci fałszywe informacje. Teraz jesteś tutaj po to, by podnosić głos, kiedy wymaga tego sytuacja. Twoją misją jest głoszenie ważnych wiadomości, w które wierzysz całym swoim sercem. 

Liczba karmiczna 4

Twoje dawne życie rodzinne odbierało ci poczucie bezpieczeństwa. Możliwość doznania spokoju i komfortu, które płyną z przebywania w kochającym domu, jest czymś, czego raczej nie doświadczyłaś. Dopiero w aktualnym wcieleniu poznajesz wartość rodziny. Dowiadujesz się, jak ważne jest stworzenie stabilnego środowiska, dającego ci możliwość rozwoju. Uczysz się kochać ludzi wokół ciebie. Otrzymujesz wiele okazji do naprawy relacji rodzinnych. Zapewniasz sobie i bliskim wspierający dach nad głową. 

Liczba karmiczna 5

W poprzednich wcieleniach przywiązywałaś zbyt wiele uwagi do swoich emocji oraz wyglądu. Byłaś osobą chciwą i potrzebującą. Prawdopodobnie używałaś swojego uroku osobistego, aby osiągnąć każdy swój cel. Nawet jeśli nie było to w najlepszym interesie kochających cię osób. Bardzo możliwe, że wdawałaś się w romanse lub manipulowałeś innymi. Teraz uczysz się pokory. Zaczynasz rozumieć, czym jest sprawiedliwość. Twoje związki wyznaczają ci zdrowe granice. Za misję masz też mówienie prawdy, bez zatajania ważnych faktów.

Liczba karmiczna 6

Według karmy, zaniedbywałaś swoje zdrowie lub cierpiałaś na wyniszczającą chorobę. Być może było ci trudno zarządzać czasem między pracą a domem. Nie pozwalałaś sobie na odpoczynek. Nie poświęcałaś uwagi emocjom i nie interesowałaś się stanem swojej duszy. W aktualnym życiu uczysz się pielęgnować wnętrze. Zaczynasz rozumieć, że samopoczucie ma duży wpływ na funkcjonowanie ciała. Los przyniesie ci wiele powodów do tego, by uczynić twoje zdrowie priorytetem. Właściwe odżywianie, ćwiczenia czy medytacja pomogą ci uporać się z długiem liczby 6. 

Liczba karmiczna 7

W przeszłości swojej duszy podejmowałeś wiele decyzji opartych na własnych potrzebach. Walczyłaś o cudze współczucie. Możliwe, że nie miałaś empatii wobec innych i traktowałaś życie jak walkę lub rywalizację. Teraz uwalniasz się od tych cech. Odkrywasz, że twoim powołaniem jest pomaganie ludziom. Uczysz się, jak okazywać dobro. Już nie odwracasz wzroku od czyjejś krzywdy. Decyzje, jakie zaczynasz podejmować, nie płyną z miejsca ego, lecz najwyższego "ja". Kieruj się sercem, a zawsze zwyciężysz. 

Liczba karmiczna 8

Kiedyś nie żyłaś pełnią życia. Brałaś na siebie wielką odpowiedzialność. Zamiast szukać prawdy, polegałaś na innych. Nie kierowałaś się intuicją. Mogłaś mieć też problem z uzależnieniem lub nie udało ci się pójść w kierunku, który naprawdę wspierał rozwój twojej duszy. W tym życiu powróciłaś, aby polegać na sobie i być niezależną. Widzisz rzeczywistość taką, jaka jest. Docierasz do sedna swoich problemów. Zamiast gubić się w nałogach czy próbować uciec od teraźniejszości, stawiasz czoła wszystkim wyzwaniom. Wiesz, jak osiągnąć swój cel. 

Liczba karmiczna 9

W poprzednich wcieleniach postrzegałeś świat jako miejsce przepełnione chaosem czy nienawiścią. Byłaś nieufna. Zdominowały cię negatywne myśli. Możliwe, że już wtedy doświadczyłaś głębokiego duchowego przebudzenia, które sprawiło, że życie w fizycznym świecie zaczęło wydawać ci się puste. Teraz powróciłaś, aby znaleźć radość i zakochać się w ziemskich przyjemnościach. Masz być optymistką dokonującą pozytywnych zmian dla siebie oraz społeczeństwa, poprzez pracę humanitarną.

Liczba karmiczna 11

Osoba, którą byłaś w przeszłości, grała według zasad i robiła to, czego wymagali od niej inni. Żyła w poprawny, wygodny sposób, lekceważąc wezwania swojej duszy. Okazje przedstawiane jej przez los wielokrotnie zostały zaprzepaszczone. Strach przed nieznanym powstrzymał ją przed doświadczeniem innej strony egzystencji. Aktualne wcielenie zachęca cię do podejmowania odważnych decyzji i kierowania się intuicją. Tym razem nie masz w sobie lęku przed przygodą. Możesz z przyjemnością odkrywać możliwości, które pojawiają się na twojej drodze.

Liczba karmiczna 22

Kiedyś działałaś na przekór swojej duszy, pozostając w cieniu i ukrywając przed światem wszystkie swoje talenty. Zaprzepaściłaś wrodzone zdolności. Jednak teraz otrzymujesz kolejną szansę, aby stać się główną bohaterką. Masz pokazać innym, na co cię stać i objąć rolę przywódczą. Zostałaś wysłana na Ziemię, aby wkroczyć w pełnię swojego potencjału. Zostawisz po sobie ważny ślad. Odważ się na zrobienie kroku naprzód i dzielenie się swoją najwyższą prawdą. Twoim przeznaczeniem jest wywierać duży wpływ na otoczenie, w którym żyjesz.

Karma - jak dowiedzieć się więcej o poprzednim wcieleniu?

  1. Liczby karmiczne - czy urodziłaś się pod tą datą?
  2. Miłość karmiczna - jak ją rozpoznać?
  3. Liczba duszy - czego pragnie twoje serce?