Czy są jakieś modowe maniaczki, które nie zanurzyły się w odcinkach „Seksu w wielkim mieście”? Choć widzom nie zawsze podobał się przekaz, czy postać, to warto obejrzeć serial, żeby nacieszyć oko stylizacjami it-girl Nowego Jorku. Zauważyłyśmy, że ta kultowa, ale fikcyjna postać nigdy nie stylizuje paznokci. Sprawdziłyśmy, dlaczego tak jest.

Sarah Jessica Parker wyjaśniła, dlaczego Carrie Bradshaw nie stylizuje paznokci

Choć trend „naked manicure”, czyli nagi manicure, bije rekordy popularności na TikToku w 2023 roku, to serialowa postać lansowała go już dwie dekady temu. W rozmowie dla amerykańskiego magazynu Glamour wyjaśnień dostarczyła sama Sarah Jessica Parker.

fot. materiały prasowe HBO

„Carrie jest pisarką, więc pierwotnie pisała na maszynie do pisania” – powiedziała Parker. „Nauczyłaby się pisać na maszynie w szkole średniej, a poza tym była pisarką praktyczną, niezbędną i romantyczną” – dodała Amerykanka, tłumacząc, że manicure byłby bardzo niepraktyczny: „zawsze powodowałby bałagan i stanowiłby przeszkodę na szybkiej drodze do zapisywania myśli”.

Innym powodem, który podała nowojorczanka, jest sama specyfika pracy na planie: „nie nagrywamy po kolei”. „Przechodzisz od sceny do sceny, więc praktycznie rzecz biorąc, problematyczne jest dopasowanie koloru paznokci do każdej z nich. Przeszkadza to w tempie”  wyjaśniła Sarah.

Podobnie jak fikcyjna postać, Parker również nie stylizuje paznokci. W 2016 roku powiedziała magazynowi People, że ze względu na codzienne zadania, ogranicza się do czyszczenia i polerowania płytek. „Często używam rąk. Gotuję. Sprzątam. Robię pranie” – powiedziała aktorka, dodając, że lakier do paznokci „nie jest praktyczny”.

Jedyne sceny, w których Carrie używała lakieru do paznokci, było podczas malowania płytek stóp w ciasnym, nowojorskim mieszkanku. Niestety nie sposób dostrzec, jaki był to kolor. Innym razem serialowe przyjaciółki wybrały się do salonu piękności na pedicure i pogawędki.

fot. Getty Images

Jednak zauważyłyśmy zmianę w kontynuacji serialu „I tak po prostu” – aktorka zdecydowała się na ciemny mani. „Pomyślałam, że to byłoby interesujące, biorąc pod uwagę stroje i środowisko, w którym rozgrywają się te sceny” – powiedziała Sarah Jessica Parker w rozmowie.

Producent wykonawczy Michael Patrick King przyznał, że była to ciekawa zmiana. „Pomyślałem: «Wow, ona ma lakier do paznokci!» I to ciemny lakier do paznokci, co jest interesujące i zaskakujące” – wyznał, tłumacząc, że to takie wybory dodają atrakcyjności fikcyjnej pisarce: „Carrie Bradshaw jest spontaniczna. Decyduje: «Założę to, czy tamto» i «och, może dzisiaj wieczorem nałożę lakier do paznokci!»”.

„Wspaniałe w tej postaci jest to, że nie przestrzega zasad” – skomentował King.

fot. Jose Perez/Getty Images

Jak samodzielnie odtworzyć manicure Carrie Bradshaw z sequelu „I tak po prostu”

Parker, odgrywając Bradshaw, zaskoczyła oddanych fanów, malując paznokcie na czarno, co zestawiła z sukienką w kropki. Manicure jest prosty oraz ponadczasowy i można go łatwo odtworzyć w domowym zaciszu.

Do wykonania paznokci na miarę Carrie świetnie sprawdzi się lakier polskiej marki Paese Colour & Care. Kosmetyk w swojej konsystencji zawiera wysokiej jakości pigment oraz pielęgnujące płytkę składniki – jest ciekawą alternatywą dla pań, którym znudziła się bezbarwna odżywka. Innym produktem jest wegański lakier od Essie. Czarna konsystencja jest szybkoschnąca i ma piękny intensywny połysk.

Do nadania trwałości mani w stylu Carrie Bradshaw, warto nałożyć utwardzającą warstwę wegańskiego Top Coat od Max Factor. Produkt dobrze współgra z każdym lakierem klasycznym i przedłuża "życie" mani do nawet 8 dni.

 

Niektóre z odnośników znajdujących się powyżej to linki afiliacyjne. Kliknięcie na nie pozwoli ci bezpłatnie zapoznać się ofertą konkretnego produktu lub usługi i jednocześnie może wspomóc rozwój naszej redakcji.