Demi Moore i Bruce Willis poznali się na premierowym pokazie filmu „Zasadzka”, w którym wystąpił ówczesny narzeczony aktorki. Emilio Estevez miał powody do zazdrości, bo „zarozumiały, mroczny i przystojny” kolega po fachu natychmiast przykuł uwagę zyskującej na popularności 24-latki. Niedługo po hucznym afterparty zgodziła się na pierwszą randkę z osiem lat starszym mężczyzną. Po czterech miesiącach postanowili sformalizować kiełkujący związek. Przed ołtarzem stanęli w 1987 roku, a po roku na świat przyszła ich najstarsza córka, Rumer Willis. W kolejnych latach doczekali się jeszcze dwóch pociech. Opieka nad dziewczynkami stała się powodem małżeńskich konfliktów. Gwiazdor „Szklanej pułapki” chciał, żeby młoda żona więcej czasu niż na planie filmowym spędzała w domowym zaciszu. Rozbieżności w postrzeganiu dalszej kariery doprowadziły do rozstania. Obyło się jednak bez dramatycznych scen i sądowych potyczek. Demi i Bruce powstrzymali się od publicznego piętnowania wad drugiej połówki i zapewniali, że nadal darzą się szacunkiem i miłością. „Wciąż kocham Demi. Mamy trójkę dzieci, które nadal będziemy razem wychowywać i prawdopodobnie jesteśmy teraz tak blisko, jak nigdy nie byliśmy. Zdajemy sobie sprawę, że mamy dożywotnie zobowiązanie wobec naszych dzieci. Nasza przyjaźń trwa nadal, tylko instytucja została odłożona na bok” – tłumaczył aktor w 2000 roku w rozmowie z Roling Stone.

Demi Moore świętuje urodziny Bruce'a Willisa. Aktorka pokazała chwytające za serce nagranie

Wszystko wskazuje na to, że drukowane na łamach prasy słowa nie były nieznaczącymi deklaracjami bez pokrycia. Choć drogi Demi Moore i Bruce'a Willisa rozeszły się ponad dwie dekady temu, to nie stronią oni od czułych gestów i spotkań. Ich więzi zacieśniły się w trakcie pandemii (aktor spędził część kwarantanny w domu dawnej ukochanej) i po tym, jak na jaw wyszła jego druzgocąca diagnoza. W 2022 roku bliscy bohatera kina akcji ogłosili, że ulubieniec widzów nie zamierza już pojawiać się na ekranie. Powodem zaprzestania działalności zawodowej była postępująca demencja. W obliczu narastających problemów z mową, motoryką i pamięcią Demi nie zostawiła obecnej żony aktora samej sobie. Gwiazda wspiera 44-letnią Emmę Heming Willis i aktywnie uczestniczy w życiu rodzinnym. Dowodem jest nagranie z 68. urodzin Bruce'a, jakie można obejrzeć w mediach społecznościowych. W kadrze widoczne są nie tylko trzy córki z pierwszego małżeństwa, ale również ośmioletnia Evelyn i dziesięcioletnia Mabel ze związku z brytyjską modelką. Wszyscy razem odśpiewali jubilatowi sto lat i przygotowali okolicznościowy tort.

„Wszystkiego najlepszego, Bruce! Tak się cieszę, że mogliśmy dziś świętować. Kocham cię i kocham naszą rodzinę. Dziękuję każdemu z was za miłość i ciepłe życzenia – wszyscy je czujemy” – napisała pod postem. Internauci nie kryli zachwytu nad relacją eksmałżonków. „Ta scena jest przepiękna, to właśnie jest prawdziwa miłość i prawdziwa rodzina. To wspaniałe, co dla niego robicie”, „Jesteście wzorem do naśladowania. Reprezentujecie miłość i radość życia”,  „Głęboko podziwiam Demi za zaangażowanie i czułość, jaką okazuje Bruce'owi, mimo iż nie są już razem”, „To wspaniałe, że wszyscy się przyjaźnicie dla dobra dzieci. Trzymamy za was kciuki”,  „Co za niesamowita grupa kochających, zaciekle opiekuńczych i niepowstrzymanych kobiet” – to tylko nieliczne z ciepłych słów, jakie można przeczytać pod wzruszającym postem.