Kawiarnia pod patronatem Davida Lyncha w Polsce. Gdzie powstanie?

Wiadomość o powstaniu kawiarni pod patronatem samego Davida Lyncha, z pewnością ucieszy nie tylko fanów reżysera. Zaskoczeniem, może być fakt, że kawiarnia otworzy się w... Jaworznie. Dlaczego właśnie tam? W 2016 roku członkowie Wspólnoty Betlejem działający na rzecz bezdomnych wyruszyli w pielgrzymkę zainspirowaną historią Alvina Straighta z filmu ,,Straight Story". Produkcja Davida Lyncha sprzed ponad dwóch dekad opowiada o 73-letnim Alvinie, który wyrusza w podróż z Iowa do Wisconsin na małym traktorze, by pojednać się z chorym bratem. Członkowie stowarzyszenia postanowili zainspirować się filmową historią staruszka i wyruszyli na pielgrzymkę z Jaworzna do bazyliki św. Teresy w Lisieux we Francji.

,,Naszym celem było to miasto w Normandii, ponieważ żyła w nim św. Teresa od Dzieciątka Jezus - nasza patronka". - powiedział ksiądz Mirosław Tosza, założyciel Wspólnoty Betlejem.

,,Straight story" kadr z filmu w reżyserii Davida Lyncha

Historia brzmi równie surrealistycznie, co produkcje Lyncha? Wiadomość o wyprawie dotarła do reżysera, który nie tylko objął pielgrzymkę patronatem, ale życząc uczestnikom szerokiej drogi, sfinansował ekipę filmową, która nakręciła relację z podróży. Co z tym wszystkim ma wspólnego kawiarnia? Wyjątkowe miejsce, które powstanie w centrum Jaworzna, ma upamiętnić wyprawę polskich pielgrzymów.

,,Kawiarnię nazwiemy oczywiście „Straight story”, co jest nawiązaniem do filmu Davida Lyncha. Na ścianach znajdą się fotografie z planu filmowego. Reżyser obejmie ją swoim patronatem" – dodał ksiądz Tosza.

Otwarcie kawiarni zaplanowano na luty 2022 roku, a my nie mamy wątpliwości, że będzie można tam wypić damn fine cup of coffee!

10 rzeczy, za które kochamy Twin Peaks>>>