Choć w rubryce show-biznesowej rozstania i zdrady są na porządku dziennym, David i Victoria Beckhamowie stanowią w oczach opinii publicznej chlubny wyjątek od normy. Wpadli sobie w oko we wczesnej młodości, gdy ona szturmem podbijała listy przebojów ze Spice Girls, a on zbierał oklaski na murawie. Pobrali się w 1999 roku, powitali na świecie czworo dzieci i aż do tej pory są nierozłączni. Nie oznacza to, że ich małżeństwo było pozbawione wyzwań i trudnych doświadczeń. I nie chodzi jedynie o rzekome awantury z Nicolą Peltz, która do ołtarza poszła w białej sukni Valentino, rezygnując tym samym ze szczodrej oferty atelier eks-spicetki. Co w przeszłości poróżniło zgrany duet?

David i Victoria Beckhamowie odnieśli się do plotek o zdradzie. Netflix pokazał szczery dokument o życiu piłkarza

Odpowiedzi należy szukać na Netfliksie. Zaledwie kilka dni temu brytyjski klan wspierał Victorię Beckham podczas paryskiego tygodnia mody, a internauci zachwycali się relacją współwłaściciela klubu Inter Miami z 12-letnią Harper. Dziś wszystkie oczy skierowane są na mały ekran. Na amerykańskim serwisie streamingowym właśnie zadebiutował dokument poświęcony byłemu piłkarzowi. Fabuła nie skupia się wyłącznie na sportowych osiągnięciach zawodnika. Równie dużo czasu poświęcono sprawom prywatnym. Twórcy pochylili się między innymi nad wątkiem transferu Davida Beckhama z Manchesteru United do Realu Madryt, który wywołał duże perturbacje w jego życiu rodzinnym. Relacje małżonków zaczęły się komplikować, kiedy hiszpańska prasa zaczęła rozpisywać się o domniemanym romansie Anglika

Victoria przyznała, że przez przytłaczające zainteresowanie plotkarskich mediów i liczne pomówienia „nigdy w życiu nie była bardziej nieszczęśliwa”. „To był dla nas najtrudniejszy okres, bo wydawało się, że świat jest przeciwko nam. A my, szczerze mówiąc, sami zwróciliśmy się przeciwko sobie. Do czasu Madrytu czasem miałam wrażenie, że jesteśmy my przeciw wszystkim. Ale byliśmy razem, mieliśmy siebie. W Hiszpanii nie czułam, żebyśmy mieli siebie. To smutne” – powiedziała przed kamerami.

„Były tam okropne historie, z którymi trudno było sobie poradzić. Pierwszy raz ja i Victoria znaleźliśmy się pod taką presją w naszym małżeństwie” – dodał znienacka został odcięty od swoich najbliższych i zmuszony do przeprowadzki David. „Kiedy przeniosłem się do Hiszpanii było mi trudno, bo przez całą karierę byłem częścią klubu i rodziny, od 15. do 27. roku życia. Sprzedali mnie z dnia na dzień. Nagle znalazłem się w innym mieście. Nie znałem języka. Co ważniejsze, nie miałem rodziny. Każdego dnia pojawiało się coś nowego. Chyba oboje czuliśmy, nie tyle, że tracimy siebie nawzajem, co że toniemy”.

Victoria opisuje wydarzenia sprzed dwóch dekad jako prawdziwy koszmar. Codzienność szczególnie uprzykrzali jej wszędobylscy paparazzi. „Nie potrafię wyjaśnić, jak ciężko mi było i jak to na mnie wpłynęło” – tłumaczy. „Nie wiem, jak przez to przeszliśmy. Victoria jest dla mnie wszystkim. Niesamowicie ciężko było patrzeć, jak cierpi, ale jesteśmy wojownikami. W tamtym czasie musieliśmy zawalczyć o siebie, o naszą rodzinę” – podkreśla z kolei gwiazdor.

„Warto było walczyć o to, co mieliśmy”.