Angielski aktor nie może narzekać na dobór filmowych ról. Zagrał w najbardziej kasowych produkcjach, takich jak "Skyfall", "Nie czas umierać", "Spectre", "007 Quantum of Solance" i "Casino Royale" (gdzie wcielił się w rolę Jamesa Bonda, Agenta 007) czy serii "Na noże" (jako ekscentryczny detekryw Benoit Blanc), poza tym można go było podziwiać w "Dziewczynie z tatuażem" (bohaer Mikael Blomkvist), "Dom snów" (Will Atenton), "Opór" (Tuvia Bielski) albo "Logan Lucky" (Joe Bang). 

Liam Hemsworth pozwał Miley Cyrus za "Flowers"? Piosenka zemsty miała zagrozić jego roli w "Wiedźminie">>

Nie może narzekać na brak pracy ale też finanse - majątek gwiazdora szacuje się na około 160 milionów dolarów, który w 2021 roku okrzyknięty został jednym z najlepiej opłacanych aktorów na świecie (nic dziwnego, skoro za "No Time to Die" dostał gażę w wysokości aż 25 milionów $, a jego zarobki za "Glass Onion" szacuje się nawet czterokrotnie większe od tej kwoty). Daniel Craig spokojnie mógłby już nie pracować, ale oczywiście aktor uwielbia to, co robi i nie ma zamiaru iść jeszcze na aktorską emeryturę.

Co ciekawe, zarobionych przez siebie pieniędzy nie chce przekazywać swojej rodzinie. 

W jednym z wywiadów dla Candis Magazine aktor powiedział: "Czy nie istnieje stare powiedzenie, że jeśli umrzesz jako bogaty człowiek, poniosłeś porażkę? Nie chcę zostawiać wielkich sum następnym pokoleniom". Dodał też: "To byłoby niesmaczne. Zgodnie z moją filozofią albo się tego pozbędę, albo oddam zanim umrę". Craigowi najwyraźniej zależy na tym, aby jego dzieci miały dobre życie, ale jednocześnie samodzielnie odniosły swój sukces i nauczyły się szacunku do pieniędzy, co jest częstą taktyką w Hollywood. Poza tym gwiazdor działa też charytatywnie i wspiera kilka organizacji. 

Daniel Craig ma dwie córki - 30-letnią Ellę Craig z pierwszego małżeństwa z Fioną Loudon oraz 4-letnią dziewczynkę, którego imienia nie zdradza, ze obecną żoną - Rachel Weisz. Razem z aktorką wychowuje też jej syna z poprzedniego związku, 16-letniego Henry'ego.

Victoria Beckham opublikowała wspólne zdjęcie z Nicolą Peltz i rodziną: "Kocham was". To koniec konfliktu między teściową a synową?>>