„Perswazja” - nowy film od Netflix z Dakotą Johnson

Dakota Johnson ma za sobą naprawdę pracowity okres. Aktorka zagrała w filmie  Maggie Gyllenhaal „Zaginiona córka”, gdzie wystąpiła u boku Olivii Colman. Teraz Dakota połączyła siły z inną utalentowaną reżyserką - Carrie Cracknell. Projektem, nad którym wspólnie pracowały, jest ekranizacja powieści Jane Austen - „Perswazja”. Będzie to debiut filmowy reżyserki, znanej głównie z działalności w brytyjskim teatrze - Cracknell kierowała produkcjami zarówno w Royal Court, jak i Young Vic.

„Perswazja”: fabuła filmu na podstawie powieści Austen

Jak podaje Netflix, film - który trafi na ekrany 15 lipca - będzie wierny powieści, ale będzie również zawierał "nowoczesne, dowcipne podejście" do ostatniej książki Austen. Tytuł będzie skupiał się na życiu i miłosnych porywach Anny Elliot, która żyje na skraju bankructwa ze swoją snobistyczną rodziną. Elliot, w którą wcieli się Dakota Johnson, jest kobietą niekonformistyczną, o nowoczesnej wrażliwości, która stanie przed trudnym wyborem pomiędzy pozostawieniem przeszłości za sobą, a posłuchaniem swojego serca, jeśli chodzi o drugą szansę. W filmie oprócz Johnson, zobaczymy m.in. Henry’ego Goldinga, Cosmo Jarvis i Nikki Amuka-Bird.

"Perswazja": dodatkowe zdjęcia z filmu Netflix

Tuż przed premierą trailera do sieci trafiły kolejne oficjalne kadry do "Perswazji" z Dakotą Johnson. Już od razu widać, że kostiumy będą przepiękne. Sami zobaczcie:

"Perswazja" na Netflix

„Perswazja” - filmowe adaptacje powieści

Film Cracknell to nie jedyna filmowa adaptacja „Perswazji”, jaka będzie miała miejsce w tym roku. Także inna reżyserka - Mahalia Belo, postanowiła sięgnąć po klasykę Jane Austen. W jej ekranizacji, w roli Anne Elliot zobaczymy Sarah Snook z filmu „Sukcesja”, a towarzyszyć jej będzie Joel Fry z „Gry o tron”.

"Perswazja": zwiastun filmu i data premiery na Netflix

Film z Dakotą Johnson trafi na Netflix już niedługo, a dokładnie 15 lipca!