Od początku widzowie zastanawiali się jaka będzie reakcja monarchii na dokument o dość niewygodnym dla nich temacie odejścia Harrego i Meghan ze struktur królewskich. Pałac jednogłośnie milczy, w mediach nie pojawiły się dotychczas komentarze żadnego członka rodziny. Swoją wiedzą na temat stosunku Williama i Kate do netfliksowej produkcji podzieliły się osoby z ich otoczenia. 

Zobacz też: "Harry & Meghan": w nowym zwiastunie padły słowa oskarżenia w kierunku księcia Williama

Reakcje rodziny królewskiej na serial "Harry& Meghan"

Jak donosi magazyn People osoba z bliskiego otoczenia uznała, że: „Minie dużo czasu, zanim zapanuje harmonia między braćmi. Jest tam dużo gniewu”. Natomiast Ingrid Seward, autorka biografii rodziny królewskiej powiedziała, że zawsze jest miejsce na pojednanie jeżeli obie strony wyrażą ku temu chęć. Pojawiły się również słowa komentujące stosunek króla Karola do zaistniałej sytuacji. Według nich monarcha chciałby położyć kres temu co się dzieje, jednak jedyną rzeczą jaką może zrobić w tym momencie jest przeczekanie aż opadną emocje i podjęcie dialogu za jakiś czas. 

Zobacz fragmenty serialu: 

Czy książę  William i księżna Kate obejrzeli serial "Harry& Meghan"?

Jak donoszą informatorzy książę William i księżna Kate zrezygnowali z oglądania dokumentu. Zamiast tego w organizacji królewskiej oddelegowane zostały specjalne osoby, które sprawdzają co ukazuje się w kolejnych odcinkach i odpowiednio reagują. 

Zobacz też: Książę Harry wyjawił, dlaczego jego rodzina nie akceptowała Meghan Markle. To był „największy problem”, który „najmocniej wpłynął na ich osąd”