A dokładnie, przyjrzałyśmy się możliwościom komputerów z serii Lenovo Yoga, między innymi Yoga C940, który jest najnowszym przedstawicielem linii laptopów konwertowalnych tej marki.

Technologia, która oszczędza energię

Laptop, który jest energooszczędny, a tym samym jest bardziej przyjazny środowisku, powinien się znaleźć w torebkach wszystkich, którzy na co dzień korzystają z komputerów do pracy czy nauki. A także tych, którzy używają ich po to, aby oglądać seriale, przeglądać sieć czy robić zakupy. Nasze działania powinny mieć jak najbardziej neutralny wpływ na środowisko. Jeśli chodzi o laptopy z serii Yoga, posiadają one funkcję Q-Control, potrafiącą dynamicznie wydłużyć żywotność baterii komputera po włączeniu inteligentnego trybu chłodzenia, który opiera się o AI monitorujące i sterujące wentylatorami. Inteligentne zarządzanie sprawia, że bateria w laptopie Yoga C940 może działać do 10,5 godziny z ekranem Ultra HD czy niespełna 18 godzin w przypadku Full HD. Co oznacza rzadsze ładowanie. Żadna magia. Tylko sztuczna inteligencja.

Komputer naszym partnerem – Lenovo stawia na AI

A jeśli mowa o sztucznej inteligencji – to ona sprawia, że komputer wie dokładnie czego potrzebujemy. Inteligentne oprogramowanie może uczynić laptop naszym partnerem w pracy, nauce, rozrywce, zakupach. Dzięki inteligentnym algorytmom w 2020 roku będziemy mogły odetchnąć. Codzienne czynności nie staną na drodze pożądanemu minimalizmowi. Laptop Yoga C940 wyposażony jest w osobistą, cyfrową asystentkę Cortana, która pomoże nam w codziennej pracy. Zaś model Yoga S940 pozwoli na przenoszenie zawartości wyświetlacza na zewnętrzny monitor (na przykład stylowy Lenovo Q24i) spojrzeniem i ruchem głowy. W inteligentnych laptopach Yoga C940 i Yoga S740 użytkownicy znajdą też funkcję Super Resolution, która jest w stanie zwiększyć rozdzielczość wideo do FHD 1080p w odtwarzaczu Windows Media Player, dzięki czemu wszystkie cenne wspomnienia z wieczornych spotkań z przyjaciółkami czy wyjazdów na wakacje będziemy oglądać w lepszej rozdzielczości. Jeśli już mowa o wspomnieniach, możemy je odtwarzać też w nieaktywnym trybie Google Asystenta, który jest oferowany w inteligentnych tabletach Lenovo Yoga Smart Tab i Lenovo Smart Tab M8.

Funkcjonalność x4

Ale dobre wspomnienia to oczywiście nie wszystko. Urządzenie, które ma spełniać nasze minimalistyczne założenia, powinno być maksymalnie funkcjonalne. Niesamowicie lekki laptop Yoga C940 jest jednocześnie konwertowalny, tzw. “2 w 1”. Co to znaczy? Urządzenie to zapewnia najwyższą jakość doświadczenia, kompaktowość i użyteczność. Można z nich korzystać w 4 trybach: laptopa, tabletu, namiotu i podstawki. Dzięki tak wielofunkcyjnemu laptopowi, ograniczymy ilość potrzebnych nam ekranów do jednego. A korzystając z pióra cyfrowego z mikowym wykończeniem, możemy zamienić nasz komputer nawet w szkicownik. Lenovo Yoga są, jak sama nazwa wskazuje, stworzone z myślą o mindfulness.

Bezpieczeństwo to podstawa

Aby móc całkowicie odetchnąć, potrzebny jest nie tylko inteligentny system i funkcjonalność laptopa. W 2020 roku potrzebny nam będzie sprzęt bezpieczny, który ochroni nasze dane. Fizyczna osłona kamery TrueBlock Privacy Shutter oraz funkcja biometrycznego uwierzytelniania na podstawie linii papilarnych, Windows Hello czy bezdotykowe logowanie z użyciem twarzy za pomocą kamery na podczerwień oferują bezpieczeństwo i poczucie pewności. Natomiast opcjonalna, ultraszybka łączność 4G LTE w Yoga C940 sprawi, że nie będziemy już uzależnione od zewnętrznych, często niewiarygodnych sieci WiFi. Zakupy online w miejscach publicznych będą nie tylko przyjemne, lecz także bezpieczne.

Design, design… jeszcze raz design

W 2020 roku powinnyśmy otaczać się rzeczami pięknymi. Laptop ma być podręcznym przedłużeniem naszych zmysłów, ma być jednocześnie lekki i minimalistyczny. Nowe laptopy i tablety z serii Lenovo Yoga są ultralekkie. Przykładowo, Yoga C940 o przekątnej 14 cali waży zaledwie 1,35 kg i ma piękną linię o 15,7 mm grubości w najszerszym punkcie, a jego pokrywa jest wykonana z najwyższej klasy aluminium poddanego precyzyjnej obróbce.