Sekstyl Merkurego w Skorpionie z Plutonem w Koziorożcu

Szczyt o godz. 01:16 nad ranem, aspekt utrzyma się do ok. 13 listopada

Merkury, nazywany posłańcem bogów, w astrologii jest planetą komunikacji, umysłu i percepcji. Jego położenie w naszym horoskopie ujawnia, jak interpretujemy i przekazujemy informacje, co jest kluczowe dla naszej zdolności do zrozumienia świata. W Skorpionie, Merkury dąży do głębszej prawdy, skłaniając nas do zadawania trudnych pytań i prowadzenia intensywnych dyskusji.

Pluton z kolei jest planetą transformacji i regeneracji, która nazywana jest bramą do nieświadomości. Jego wpływ jest silnie odczuwalny w naszym życiu, bez względu na to, czy jesteśmy tego świadome, czy nie. Kiedy Pluton znajduje się w Koziorożcu, często doświadczamy intensywnych zmian w obszarach związanych z naszą strukturą, dyscypliną i ambicją. Pluton w Koziorożcu może przynieść głębokie przemiany na poziomie społecznym i osobistym.

Wpływ Merkurego i Plutona na naszą codzienność

Podczas obecnego sekstylu Merkurego w Skorpionie z Plutonem w Koziorożcu, możemy oczekiwać, że nasze codziennie interakcje i komunikacja będą nacechowane większą głębią i intensywnością.

Znajdujący się w Skorpionie Merkury skłania nas do poszukania ukrytych prawd, co może prowadzić do przełomowych rozmów pełnych pasji i niezwykłych odkryć. Możemy wytropić nowe aspekty naszej tożsamości lub zrozumieć nasze emocje na nowym, głębszym poziomie. 

Z drugiej strony, Pluton w Koziorożcu może też zainicjować zmiany w naszej rutynie i strukturze dnia. Może nas skłonić do ponownego przemyślenia naszych celów życiowych i tego, co dla nas jest naprawdę ważne. Może to być okres, w którym poczujemy, na przykład, intensywne emocje związane z lękiem i niepewnością, ale może to być również okres, który da nam możliwość rozpoczęcia nowego etapu samopoznania.

Jasne i ciemne strony dzisiejszych zdarzeń niebieskich

Jasne aspekty sekstylu Merkurego w Skorpionie z Plutonem w Koziorożcu tkwią w możliwościach dla głębokiego zrozumienia siebie i przemiany. Ta konfiguracja planetarna może nas skłonić do odkrywania tajemnic, które rozświetlą momenty zwrotne w naszym życiu.

Możemy doświadczyć przejrzystości w komunikacji, w rozumieniu, co przyniesie ulgę, na przykład, w związku z nierozstrzygniętymi kwestiami lub niewypowiedzianymi prawdami z przeszłości.

Jednocześnie, mroczne aspekty tego sekstylu mogą się objawiać w intensywnych emocjach, które mogą wydawać się na początku wydawać trudne do opanowania. Możemy czuć presję z zewnątrz, aby zmienić nasze życie na lepsze, co wywoła uczucie niepewności i niepokoju. Pluton w Koziorożcu może również ujawnić nasze niewidoczne na codzień strachy i ograniczenia, co może okazać się wyzwaniem, ale może również być niezmiernie oczyszczające. 

Interakcja energetyczna tych dwóch planet i jej implikacje

Interakcja energetyczna między Merkurym w Skorpionie a Plutonem w Koziorożcu stwarza atmosferę intensywnych przemian na wielu poziomach. Ta specyficzna konfiguracja planet może prowadzić do istotnych spostrzeżeń, które mają potencjał na zawsze zmienić naszą perspektywę na życie. 

Podczas tej konstelacji, Merkury w Skorpionie może nas skłonić do przeprowadzenia trudnych, ale koniecznych rozmów, które mogą prowadzić do wielu zmian. Pluton w Koziorożcu z kolei, może nas zmusić do zastanowienia się nad naszymi najgłębszymi obawami, zmuszając do konfrontacji z naszymi największymi wyzwaniami.

Pomimo potencjalnych trudności, ta interakcja planet może również prowadzić do głębokiego rozwoju osobistego i duchowego. Może nas skłonić do podjęcia trudnych decyzji, które na dłuższą metę przyniosą nam większe zrozumienie siebie i świata. Dlatego też, choć może się to wydawać trudne, istotne jest, abyśmy podczas tych wyzwań pozostawały otwarte i gotowe do zmian.

Jak zwykle wszystko zależy od nas i od tego, jak zdecydujemy się wykorzystać te energie. Jeżeli będziemy uciekać od uświadomienia sobie pewnych faktów o sobie i powstrzymywać rozwój, prawdopodobnie ten aspekt będzie aktywizował swoją mroczną stronę. Jeśli jednak zaufamy sobie i otworzymy się na prawdę, mamy szansę postawić "kamień milowy" na swojej ścieżce życia.

Od dzisiaj, przez kolejne cztery dni, Merkury w Skorpionie i Pluton w Koziorożcu oferują nam szansę na intensywną transformację i głębokie samopoznanie. To nie jest łatwa droga, ale jest to droga, która prowadzi do autentycznego życia.

W tym okresie, warto przypomnieć sobie, że każde wyzwanie to okazja do rozwoju, a każdy krok naprzód, choćby był najmniejszy, jest zwycięstwem. Dlatego, nie wahaj się otworzyć, odkrywać prawdę o sobie i wprowadzać pożądane zmiany. To jest Twój czas.

Pamiętaj, że jesteś silniejsza niż myślisz i zasługujesz na to, by żyć życiem, które Cię naprawdę spełnia.