Śmierć Mr. Biga w serialu HBO, "And Just Like That"

W kontynuacji "Seksu w wielkim mieście", czyli "And Just Like That", którego premiera miała miejsce 9 grudnia, John Preston i Carrie Bradshaw nadal są szczęśliwym małżeństwem. Jednak już w pierwszy odcinku serialu czeka nas ogromne rozczarowanie. Mr. Big, mąż głównej bohaterki, w której rolę wciela się Sarah Jessica Parker, umiera. Przyczyną jest atak serca po treningu na rowerze stacjonarnym marki Peleton z fikcyjną instruktorką. Po skończonej przejażdżce, bohater pisze do swojej żony, idzie po prysznic i upada z bólu na podłogę. Tak znajduje go Carrie, która wraca z recitalu fortepianowego córki swojej przyjaciółki Charlotte. 

Christ Noth o tragicznym odejściu swojego bohatera

W ostatnim wywiadzie dla greckiego wydania magazynu Vogue, aktor przyznał, że również opłakuje śmierć bohatera, jednak uważa, że fabuła rozgrywa się tak, jak powinna. 

Byłem naprawdę zadowolony z tego, jak to się połączyło i jak program wyglądał i jak się zmienił. Wszystko się kończy i nadszedł czas, żeby odejść, chyba że będziemy robić sceny z małżeństwa w stylu "Seks w wielkim mieście". Nie było dokąd pójść, jedynie sześć stóp pod ziemię - powiedział Chris Noth podczas wywiadu.

Śmierć uwielbianego bohatera wywołała oburzenie wśród fanów "Seksu w wielkim mieście", którzy z niecierpliwością wyczekiwali kontynuacji kultowego serialu. Co więcej, akcje firmy produkującej rowery Peleton znacznie spadły po tym incydencie. Większość osób zadaje sobie pytanie, czemu Carrie Bradshaw nie zadzwoniła pod 911... Może jeszcze była szansa na uratowanie Mr. Biga? Aktor wcielający się w rolę bohatera wyznał, że razem z twórcą serialu - Michaelem Patrickiem Kingiem, mieli inną wizję na zakończenie pierwszego odcinka. 

Jedna rzecz, w której zgodziliśmy się z Michaelem: oboje nazwaliśmy to momentem "Bonnie i Clyde", czyli momentem, w którym bohaterowie mają zostać wypatroszeni przez kule. Wyglądali tak samo, jak Warren Beatty i Faye Dunaway, gdy oboje wiedzieli, że to koniec. Musiała to być ta ostatnia chwila bez słów, żadnych banalnych dialogów, tylko spojrzenie - wyznał Noth.

Kolejny odcinek "And Just Like That" pojawi się na platformie HBO już dzisiaj, 16 grudnia!