Czego nauczyła cię mama? W co uwielbiała cię ubierać ku twojej rozpaczy? Najzabawniejsze wspomnienie z nią związane? To tylko kilka pytań, na które redaktorce ELLE, Mai Chitro, odpowiadali Kasia Struss, Jessica Mercedes, Jan Wieteska, Joanna Horodyńska, Jakob Kosel i Zuza Krajewska. Wszystko w ramach akcji #CCCinspiredbymoms, zorganizowanej z okazji Dnia Matki przez CCC i markę Lasocki we współpracy z ELLE.

„Naprawdę nie mamy głowy do wypieków. Żadna z nas!”, śmieje się top modelka Kasia Struss i dodaje: „Jej klasyczny tekst? Uczesz się!”. Mama Joanny Horodyńskiej za to przekonywała ją od dziecka, że warto być barwnym ptakiem, nie przejmować się opiniami innych, robić swoje. Joanna wzięła to do serca. Jessicę mama nauczyła natomiast siły. Po każdym potknięciu trzeba podnieść głowę i iść dalej. Podobnie jak mama fotografki Zuzy Krajewskiej, od której ta uczyła się również empatii. „Żebym robił dzisiaj to, co mam zrobić jutro”, dodaje Jan Wieteska, aktor. „Mam mnóstwo anegdot związanych z mamą, nie wiem od czego zacząć”, rzuca na początku rozmowy Jakob Kosel. 

Każda z tych relacji jest zupełnie inna, ale z każdej wypływa morze miłości i wdzięczność. „Najsłodsza mama – jedyna osoba na świecie, która kocha tak, jak nikt nigdy nie pokocha” pisała w słynnej powieści „Smażone zielone pomidory” Fannie Flagg. To uczucie unosiło się w powietrzu studia na Marszałkowskiej, w samym sercu Warszawy, przez cały czas nagrań.

Za co nasi bohaterowie najbardziej podziwiają swoje mamy? Tego dowiecie się z filmów publikowanych w mediach społecznościowych CCC i ELLE. A za co Wy jesteście mamom najbardziej wdzięczni? Powiedzcie im to dzisiaj. I mówcie każdego dnia. Nie tylko w Dzień Matki.

A jeśli nie masz jeszcze prezentu dla mamy to mamy dla Was propozycje od marki https://ccc.eu/pl/lp-dzien-matki-prezentownik