Energia życiowa nie jest czymś, o co łatwo zadbać. Na szczęście wyróżnia się szereg sposobów, dzięki którym możesz wzmocnić swoją duchową kondycję – poranna medytacja, joga, pozytywne afirmacje… Nie bez znaczenia są także amulety ochronne czy kamienie czakry. Jednak te wszystkie metody wzmacniają twoją wewnętrzną energię tylko w niewielkim stopniu – podróż do czakramów ziemi działa nieporównywalnie silniej. Czakramy ziemi są naładowane energią witalną – dzięki niej nie tylko pojedyncze osoby, ale i cały świat utrzymany jest we względnej równowadze. Centra mistycznej mocy, czyli czakramy ziemi, nie bez powodu przyciągają do siebie nie tylko turystów, ale i miłośników ezoteryki. Gdzie ich szukać? 

Czym są czakramy ziemi?

Czakramy ziemi to miejsca, w których drzemie niespotykana nigdzie indziej energia – jej działanie ma pozytywny wpływ na ludzi, którzy przebywają w jej pobliżu. Mogą czerpać garściami ze źródeł bogatych w wibracje o niesamowitej magicznej mocy.

Czakramy ziemi – co je wyróżnia?

  • Czakramy zwykle znajdują się w pobliżu miejsc, w których dawniej funkcjonowały świątynie. Wierzy się, że już od wieków okolice czakramów były traktowane ze specjalną czcią, gdyż wyczuwano płynącą z nich moc.
  • Niektórzy zakładają, że moc czakramów ziemi uzdrawia – ludzie przebywający w ich okolicy, odzyskują siły i zaczynają czuć się lepiej.
  • Bez wątpienia wyróżniający jest kształt, jaki często przybierają czakramy ziemi. Mowa o idealnych kręgach, symetrycznych formach, geometrycznych wzorach o skomplikowanej, ale jednocześnie pełnej harmonii budowie.
  • Nie bez znaczenia jest także wielkość czakramów ziemi – są sporych rozmiarów. Robią monumentalne wrażenie, często wydają się wręcz nie z tego świata. To dodatkowo podkreśla ich niesamowitą moc.

Kryształ górski – właściwości i zastosowanie. Jaka moc drzemie w tym wyjątkowym kamieniu? >>

Tajemnice powstania czakramów ziemi

Kiedy odkryto czakramy ziemi? Wszystko rozpoczęło się w latach 70. XX wieku. Chemik James Lovelock oraz mikrobiolożka Lyn Margulis postulowali, że planeta Ziemia powinna być traktowana jako osobny organizm – a w takim wypadku powinna mieć centra tworzące energię witalną.

Teoria „Gaja”, bo tak nazwano tę koncepcję, została ogłoszona na krótko przed tym, jak grupa rosyjskich naukowców dostrzegła, że najważniejsze miejsca dla najstarszych cywilizacji znajdują się w interesującej odległości od siebie. Po naniesieniu ich na mapę i połączeniu punktów ze sobą można dostrzec, że całość układa się w kształt dodekaedru, czyli regularnego pięciokąta.

Gonczarow, Makarow i Morozow kontynuowali swoje badania. Stworzyli model ziemi składający się z dwunastu pięciobocznych płaszczyzn, dzięki czemu dostrzegli, że każde z wybranych miejsc pokrywa się albo z górskimi pasmami, albo rowami oceanicznymi. Dzięki kolejnym modelom udało im się także ustalić, że w tych miejscach wyjątkowo często dochodzi do anomalii pogodowych – uwagę przyciągają także skrajnie różne ciśnienie atmosferyczne oraz wiatry, tak stałe, jak nigdzie indziej.

Moc drzemiąca w czakramach ziemi – wpływ na człowieka

Jak można się domyślać, wspomniani naukowcy nie byli jedynymi, którzy badali czakramy ziemi. W latach 70. ubiegłego stulecia w Wielkiej Brytanii ruszył projekt „Dragon”. Zbadano, w jaki sposób czakramy ziemi znajdujące się w Walii i Kornwalii wpływają na organizm człowieka.

Uwagę badaczy przyciągnęły anomalie elektromagnetyczne oraz zaburzenia grawitacji, jakie wyjątkowo często obserwowano w okolicy wspomnianych czakramów. Zdecydowano się zbadać, czy te niezwykłe zjawiska wywierają jakikolwiek wpływ na człowieka.

Zorganizowano eksperyment, w którym monitorowano sny osób przebywających w pobliżu energetycznych centrum. Okazało się, że sny uczestników eksperymentu pokrywają się ze sobą, co uznano za dowód na to, że czakramy ziemi wywierają wpływ na częstotliwości fal mózgowych człowieka.

Siedem czakramów ziemi

Przytoczone teorie stały się podstawą dla koncepcji dotyczących czakramów ziemi. Niektórzy uważają, ze to energetyczne centra, inni próbują wyjaśnić szereg niecodziennych zależności przypadkiem. Nie ma jednak wątpliwości, że tajemnice czakramów ziemi nie zostały do dziś odkryte. Zwłaszcza, że mowa o aż 157 czakramach ziemi. Z linii, które łącza poszczególne miejsca, powstają kryształy. Można je dostrzec, spoglądając na „ley lines”, czyli mapę czakramów ziemi.

7 czakramów ziemi

Jedna z legend mówi, że jeszcze zanim na Ziemi pojawił się pierwszy człowiek, bóg Sziwa zamachnął się i rozrzucił siedem kamieni. W miejscach, na które spadły, utworzyły się przestrzenie mocy i energii zasilającej ludzkość. Miały przyczynić się one do cywilizacyjnego rozwoju.

Nie bez powodu było to siedem kamieni – odpowiadały liczbie planet z Układu Słonecznego, liczbie kontynentów, ale nie tylko.

Chociaż każde z zaobserwowanych miejsc budzi ekscytację, najistotniejsze jest siedem czakramów ziemi, które przypisano siedmiu czakrom, jakie wzmacniają energią każdego człowieka i sprawiają, że moc witalna może krążyć w ludzkim organizmie. Czakra korony, czakra sakralna, czakra trzeciego oka… – planeta ziemia posiada swoje odpowiedniki czakr energetycznych.

Czakra splotu słonecznego – za co odpowiada? Jak ją odblokować? >>

Czakramy ziemi – Góra Shasta w Kalifornii

Czakra podstawy, czyli Góra Shasta, traktowana jest jako odpowiednik ludzkiej czakry pierwszej. Obie stanowią podstawę energetyczną, przez wielu uznawaną za najważniejszą.

Góra Shasta w Kalifornii – cechy czakramu ziemskiego

  • Jest częścią Gór Kaskadowych, które ciągną się od północnej Kalifornii aż do granicy dzielącej Stany Zjednoczone i Kanadę.
  • Wierzy się, że to właśnie spod Góry Shasta uwalniane są nie tylko energie witalne, ale i nie do końca ukształtowane życia biologiczne, które wpływają na globalny rozwój.
  • W okolicach Góry Shasta założono legendarne miasto Telos – do życia powołali je Lemurianie. Według legend to właśnie tam skrywane zostały wszelkie tajemnice ziemi. Co więcej, u podnóża Góry Shasta znajdować ma się portal łączący naszą planetę z pozostałymi światami.
  • Shasta swoim kształtem przypomina gejzer – z jego wnętrza miałaby uchodzić energia zasilająca wszystkie pozostałe czakramy.

Czakramy ziemi – Machu Picchu w Peru

Machu Picchu nazywany jest czakrą przyjemności. To nie tylko pełen mocy czakram ziemski, ale i miejsce bardzo popularne wśród turystów z całego świata – jest na tyle tajemnicze i niespotykane, że zaskakuje do dzisiaj.

Machu Picchu – cechy czakramu ziemskiego

  • Zostało zbudowane w XV wieku w Peru. Wciąż nie ma pewności, które je zbudował – jedna z hipotez zakłada, że to posiadłość inkaskiego władcy Pachacuteca.
  • Machu Picchu pełniło funkcję ceremonialne – prawdopodobnie oddawano cześć Słońcu, które było traktowane na równi z Boskością.
  • Ze względu na to, że w mieście odnaleziono wiele szczątków ludzi i zwierząt, podejrzewa się, że Machu Picchu było miejscem składania ofiar.
  • Chociaż Machu Picchu jest przedmiotem zainteresowań archeologów i innych badaczy, wciąż wiele kwestii pozostaje niewyjaśnionych. Stąd też wiara, że Machu Picchu jest czakramem ziemskim, za którego stworzenie odpowiada mistyczna energia.

Czakramy ziemi – Mohendżo Daro w Pakistanie

Temu czakramowi ziemskiemu przypisano czakrę miłości. Mohendżo Daro gromadzi w sobie olbrzymią moc – jest na tyle intensywna, że niektórzy odwiedzający są w stanie wyczuć emitowane przez czakram wibracje energetyczne.

Mohendżo Daro – cechy czakramu ziemskiego

  • Czakram ziemski Mohendżo znajduje się w okolicach rzeki Indus. Prawdopodobnie powstał około XXVI w.p.n.e, a mimo to został odkryty dopiero w 1922 roku.
  • Ze względu na to, że Mohendżo Daro powstał wieki temu zaskakujące jest jak zaawansowanych rozwiązań użyto (chociażby system wodno-kanalizacyjny). A to jedno z pierwszych miast, które pojawiły się na naszej planecie. 
  • To, jak bardzo Mohendżo jest rozwinięte, do dzisiaj budzi ogromne zaskoczenie. Osada wypełniona jest niesamowitą energią, której nie sposób logicznie wyjaśnić.

Czakramy ziemi – Piramidy egipskie w Gizie

Egipskie piramidy odpowiadają czakrze kreatywności. To czwarty najważniejszy czakram ziemski, a zarazem jeden z siedmiu cudów antycznego świata.

Piramidy egipskie – cechy czakramu ziemi

  • Wielu uważa, że piramidy w Gizie są najmocniejszym centrum energetycznym na ziemi. U ich podnóża wydobywa się fala energii, która ulega stopniowemu wzmocnieniu – największe promieniowanie emitowane jest ze stożków piramid.
  • Ze względu na to, jaki kształt mają piramidy, uznaje się, że energia życiowa płynie przez nie niczym przez wzmacniacz czy podajnik. Dzięki temu moc może zostać wysyłana na jak najdalsze odległości – to sprawia, że piramidy egipskie znacznie wyróżniają się spośród innych czakramów ziemi.
  • Na wspomnianej wcześniej mapie „ley lines” piramidy egipskie zajmują jedno z najistotniejszych punktów – tutaj przecina się najwięcej linii łączących poszczególne czakramy ziemskie, co świadczy o wyjątkowości piramid i ich zespoleniu z pozostałymi miejscami mocy.

Czakramy ziemi – Uluru w Australii

Uluru łączone są z czakrą osobowości. Inaczej nazywane Ayers Rock już na pierwszy rzut oka wydaje się tajemniczym, niesamowitym miejscem. Nic dziwnego – w końcu przepełnia je magiczna energia.

Uluru – cechy czakramu ziemi

  • Góra Uluru znajduje się w jednym z australijskich parków narodowych w pobliżu Yulary. Ze względu na swój nietypowy kolor nazywana jest „Czerwonym Sercem Australii”.
  • Ma kształt trójkąta – jest wysoka na 300 metrów, a jej obwód wynosi ponad 8 km.
  • Wierzy się, że to właśnie Uluru kumuluje w sobie energię niezbędną do podtrzymania sił witalnych całej planety. To dzięki temu czakramowi ziemi mistyczna energia może przepływać pomiędzy czakramami.
  • Plemiona Aborygenów postrzegają Uluru jako miejsce święte – wierzą, że znajduje się na szlaku, po których podróżują dusze ich przodków. Ze względu na to, że Ayers Rock traktowana jest z ogromną czcią, turystom zabrania się wspinania na jej szczyt – ich obecność mogłaby zakłócić przepływ sakralnej energii.

Czakramy ziemi – Glastonbury w Wielkiej Brytanii

Czakra transcendencji – to z nią łączy się czakram ziemi, który znajduje się w Glastonbury. Czym charakteryzuje się „najświętsza ziemia Anglii?

Glastonbury – cechy czakramu ziemi

  • Jeden z najważniejszych brytyjskich czakramów ziemi, czyli właśnie Glastonbury, znajduje się w hrabstwie Somerset. To niewielkie miasteczko, które od wieków wypełnia mistyczna energia. Uważa się, że to w tym miejscu na wyspach narodziło się chrześcijaństwo.
  • Glastonbury zajmuje interesującą pozycję na mapie czakramów ziemskich. Po połączeniu tego czakramu ze Stonehenge oraz Avebury (innymi znaczącymi czakrami) powstaje trójkąt równoboczny. Wielu nie wierzy w to, że to przypadek.
  • Serce czakramu znajduje się w pobliżu ruin dawnego opactwa. Z tego miejsca emitowana jest niesamowita energia, która promieniuje na całą okolicę.

Czakramy ziemi – Góra Cooka w Nowej Zelandii

Czakra absolutu kojarzona jest z takimi centrami energetycznymi, które najbardziej zbliżają się w stronę boskości i mogą nawiązać z nią łączność. Taką funkcję pełni siódmy czakram ziemi – czyli Góra Cooka. Odpowiada czakrze korony, którą wyróżnia się w ludzkim organizmie.

Góra Cooka – cechy czakramu ziemi

  • Znajduje się w Alpach Południowych. Góra Cooka jest najwyższym szczytem Nowej Zelandii – liczy aż 3724 m. npm. To sprawia, że nie jest miejscem łatwym do wspinaczki – na szczęście mistyczna energia, która ją otacza, wyczuwalna jest nie tylko na szczycie.
  • Rdzenni mieszkańcy wysp Cooka łączą to miejsce z wieloma legendami i mitologiami. Według wierzeń Maorów na Górze Cooka narodziły się bóstwa, dlatego też do dzisiaj okolice wypełnia mistyczna energia, towarzysząca boskim narodzinom.
  • Ze względu na to, że w pobliżu Góry Cooka przez wieki odprawiano rytuały i przeprowadzano ceremonie, można podejrzewać, że od wieków traktowano to miejsce jako święte i wypełnione duchową mocą.

Mapa czakramów ziemi

Wymienione 7 czakramów ziemi to najważniejsze energetyczne centra, które odpowiadają za przepływ energii na naszej planecie. Jednak, jak już wcześniej wspominaliśmy, nie są jedynymi czakramami.

Miejsca mocy na świecie:

  • Stonehenge, Wielka Brytania – budowla megalityczna związana z kultem Księżyca i Słońca,
  • Wyspa Wielkanocna, Chile – jedna z najbardziej wyizolowanych zamieszkanych wysp świata, zawiera kamienne posągi moai, które, jak wierzono, przechwytują nadnaturalną moc,
  • Nazca, Peru – pustynny płaskowyż, składający z symetrycznych linii i figur geometrycznych,
  • Góra Fuji, Japonia – wulkan, a zarazem święta góra dla wyznawców shinto,
  • Fajstos, Kreta – starożytny pałac, pozostałość po cywilizacji minojskiej, która zamieszkiwała Kretę 3000-1200 r. p.n.e.,
  • Carnac, Francja – uzdrowiskowa miejscowość w Bretanii, w której znajdują się prehistoryczne budowle megalityczne,
  • Benares, Indie – święte miasto Indii, miejsce modlitw, medytacji – jest wypełnione oczyszczającą energią,
  • …i wiele, wiele innych. Nie zapominajmy, że wszystkich czakram ziemi jest ponad 150 – niektóre z nich znajdują się także w Polsce.

Miejsca mocy, czyli czakramy ziemi w Polsce

Jednym z najistotniejszych czakramów ziemi w Polsce jest Wawel. Uznaje się, że opiekuje się nim Jowisz, a energia, która promieniuje z Wawelu rozciąga się na całą Europę Wschodnią. Oczywiście, nie oznacza to, że w Polsce i w krajach z nią sąsiadujących nie ma innych czakramów – jednak to właśnie Wawel, a zwłaszcza kaplica św. Gereona, miałaby charakteryzować się najsilniejszym działaniem.

Pozostałe czakramy ziemi w Polsce

  • Góra Ślęża,
  • Błędne Skały,
  • Ostrów Tumski,
  • Tykocin,
  • Grobowiec Farenheidów w Rapie,
  • Kamienne kręgi Odry,
  • Jasna Góra,
  • Góry Świętokrzyskie,
  • Łagiewniki,
  • Ulica Lipowa w Białymstoku,
  • Ostrow Lednicki,
  • Kamienny krąg w Puszczy Białowieskiej,
  • Góra Grabowiec,
  • Święta Woda koło Wasilkowa,
  • Ojcowski Park Narodowy.

Jak korzystać z czakramów ziemi?

Czakramy ziemi przyciągają turystów oraz wszystkie osoby, które pragną doświadczyć niesamowitych duchowych przeżyć. Aby to jednak się stało, niezbędne jest postępowanie zgodnie z pewnymi zasadami.

  1. Przed podróżą dowiedz się jak najwięcej o czakramie ziemi, który odwiedzasz. Nie traktuj wizyty w świętym miejscu wyłącznie jako wycieczki turystycznej – poznaj wierzenia, legendy i mity związane z danym miejscem.
  2. Wyłącz lub zrezygnuj z zabierania ze sobą takich urządzeń jak telefon, aparat czy zegarek.
  3. Zadbaj o odpowiedni nastrój. Pozostań skupiona i skoncentrowana – tylko wówczas będziesz w stanie poczuć energie emitowana przez ziemski czakram.
  4. Nawet jeśli otacza się masa turystów, postaraj się odnaleźć w swoim wnętrzu ciszę, spokój i harmonię. Możesz spróbować medytacji – wycisz się, uspokój swój oddech i postaraj się oczyścić umysł.
  5. Szanuj przestrzeń, w której przebywasz. Staraj się niczego nie zniszczyć.
  6. Uważaj, aby nie obrazić czakramu ziemi swoją zachłannością. Bądź wdzięczna za moc, która jest ci ofiarowywana.
  7. Nawiąż kontakt z ziemią. Spróbuj strząsnąć z siebie wszelką negatywną energię – oczyścisz się.
  8. Zanim opuścisz miejsce mocy podziękuj duchom za to, że mogłaś doświadczyć mistycznego przeżycia.