Jednym z bardziej kontrowersyjnych trendów w stylizacji paznokci, który wraca co kilka lat podobnie jak klasyczny french, jest manicure zdobiony cyrkoniami. Rozumiemy, jeśli jesteś w stosunku do niego sceptyczna - kiedyś uważany była za tak samo modny, jak i obciachowy, jednak dziś odpowiednio estetycznie wykonany pełni funkcję biżuterii na paznokciach i jest wykonywany przez najpopularniejsze stylistki na Instagramie.

Jakiego kleju użyć do przyklejenia cyrkonii?

Biorąc pod uwagę nasze bardzo wątpliwe umiejętności związane ze stylizacją paznokci, przyklejanie cyrkonii oddałybyśmy w ręce profesjonalisty. Jeśli jednak z powodzeniem wykonujesz swój manicure w domu, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbowała odtworzyć ten trend samodzielnie. Cyrkonie najczęściej przykleja się na dwa sposoby - specjalnym klejem lub utwardzając je na lakierze hybrydowym pod lampą UV. Decydując się na którykolwiek z tych sposobów, trzeba mieć świadomość, że tego typu stylizacja jeśli nie jest wykonana odpowiednio i przy użyciu dobrej jakości produktów, może być nietrwała.

Cyrkonie na paznokciach potrafią krótko się trzymać, odpadać, odpryskiwać i zostawiać nieestetyczne ślady na warstwie lakieru. Co zrobić, aby pozostały na płytce jak najdłużej?

Jeśli zdecydujesz się na użycie kleju do cyrkonii na paznokcie, upewnij się, że zaopatrzyłaś się w dobrej jakości produkt. Eksperci z branży polecają specjalne kleje do ozdób - cyrkonii i kryształków, ale równie dobrze sprawdzi się ten do tipsów. Najważniejsze, aby wybierać produkty popularnych firm, które specjalizują się w lakierach i akcesoriach do stylizacji paznokci, a szerokim łukiem omijać np. chińskie sklepy i platformy oferujące kleje z niewiadomych źródeł (i z niesprawdzonym składem).

Jak poprawnie przykleić cyrkonie na paznokcie za pomocą kleju? Oto szybka instrukcja w kilku krokach.

  1. Najpierw odpowiednio przygotuj płytkę do stylizacji - starannie usuń skórki, nadaj paznokciom kształt i zaaplikuj lakier bazowy.
  2. Po wyschnięciu nałóż kolor i całość wykończ topem. Pamiętaj, że jeśli używasz lakieru hybrydowego, każdą warstwę powinnaś jednorazowo utwardzać w lampie UV.
  3. Przy użyciu specjalnego patyczka delikatnie zamocz cyrkonię w kleju, a następnie umieść ją na paznokciu w wybranym przez siebie miejscu. Uważaj, aby nie użyć zbyt dużej ilości kleju, gdyż ten może w nieestetyczny sposób rozlać się po płytce i będzie trudny do usunięcia.

Cyrkonie na paznokciach hybrydowych

Tak jak wspomniałyśmy, kolejnym sposobem na przyklejenie cyrkonii na paznokcie jest nałożenie ich na hybrydę. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego - oto, jak wykonasz to sama w domu.

Jest kilka sposobów aplikacji cyrkonii na hybrydzie, ale najłatwiejszym sposobem jest nałożenie kleju na już utwardzony w lampie top. Do kleju można z łatwością przytwierdzić cyrkonie, a potem – przy użyciu cienkiego pędzelka – zabezpieczyć utwardzaczem każdą błyskotkę dookoła.

  1. Przygotuj płytkę paznokcia do stylizacji - usuń skórki, nadaj kształt i użyj odtłuszczacza.
  2. Nałóż bazę, odpowiednią liczbę warstw lakieru i każdą z warstw utwardź w lampie UV.
  3. Na paznokcie nałóż top coat i zajmij się aplikacją cyrkonii na płytce. 

Innym sposobem jest przyklejenie cyrkonii na bazę hybrydową. Poleca go Iga Sadowska z warszawskiego salonu Eclair Nails. Najbardziej trwałym sposobem aplikacji jest przyklejanie na bazę hybrydową. Gdy masz już paznokcie pomalowane wybranym kolorem, w miejscu gdzie mają być kryształki zostaw małe kropelki bazy. Połóż na nich ozdoby i przyciśnij. Produkt, który lekko wylał się spod kamieni równomiernie rozprowadź wokół i utwardź. Następnie użyj topu hybrydowego w taki sposób, by nie pozalewać kamieni, a tylko je otoczyć. Zaaplikowane w ten sposób na pewno wytrzymają nawet 4 tygodnie - zapewnia stylistka. 

Kolorowe cyrkonie na paznokciach

Kolorowe cyrkonie to obecnie jeden z najbardziej oryginalnych trendów w stylizacji paznokci. Oto wzory, które zwróciły naszą uwagę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cyrkonie na paznokciach hybrydowych1

Cyrkonie na paznokciach hybrydowych2

Zestawy cyrkonii, które będą ci potrzebne do wykonania modnego manicure’u dostaniesz w niemal każdej drogerii - zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. Kilka ciekawych zestawów możesz obejrzeć poniżej.

Cyrkonie na paznokciach hybrydowych3

Najpopularniejsze wzory paznokci z cyrkoniami? Na Pintereście i Instagramie aż roi się od różnorodnych propozycji. Kolorowe kamienie ułożone w wymyślne wzory, małe cyrkonie na czarnych paznokciach, czy paznokcie pokryte srebrnymi kryształkami - miłośnicy bogato zdobionego manicure’u z pewnością znajdą coś dla siebie.