To już czwarta wystawa marki COS na Salone del Mobile w Mediolanie. Tym razem projekt (łączący w sobie sztukę z modą, architekturą i designem) powstał dzięki współpracy z instytucjami takimi jak: Serpentine Galleries, Frieze Art Fairs i Barbican, a także (a raczej przede wszystkim) z nowojorską pracownią Snarkitecture. Daniel Arsham i Alex Mustonen (z pracowni Snarkitecture) swoją instalacją dla COSa chcieli wyrazić wartości, którymi kieruje się szwedzki brand. Autorzy podkreślają:

„Jesteśmy bardzo podekscytowani prezentując instalację, którą stworzyliśmy wspólnie z marką COS. Przestrzeń daje poczucie spokoju i zachwytu. Mamy nadzieję, że skłoni odwiedzających by ją eksplorować i wracać do niej. Faliste przestrzenie i zmienna jakość światła wydają się z każdą wizytą oferować różne doświadczenia.”

Transparentna jaskinia, która powstała w Spazio Erbe, stała się także inspiracją dla projektantów COSa  do stworzenia kolekcji na wiosnę i lato 2015. Martin Andersson, Główny Projektant Kolekcji Męskiej COS, opisał współpracę następująco:

 “Jesteśmy marką, która czerpie inspirację ze świata designu, dlatego praca z projektantami łączącymi sztukę i architekturę była dla nas ekscytującym i inspirującym doświadczeniem”.

Karin Gustafsson, Główna Projektantka Kolekcji Damskiej, dodała:

“Pracownia Snarkitecture doskonale oddała estetykę COS bez użycia elementów naszej kolekcji. Efektem jest instalacja unikalna w swojej prostocie, a jednocześnie cechująca się niespodziewanym spojrzeniem”.

Instalacja COSx Snarkitecture mieści się w dzielnicy artystycznej Brera, można zwiedzać do 19 kwietnia.

Marcin Świderek (szef działu mody magazynu ELLE) odwiedził futurystyczną instalację COS x Snarkitecture, fot. instagram.com/ellepolska

Zobaczcie także film o instalacji w reżyserii Andrew Telling’a:

COS x Snarkitecture na Salone del Mobile - GALERIA>>