Wczoraj rozpoczął się 76. doroczny Festiwal Filmowy w Cannes. Jak zwykle przed Palais des Festivals zgromadziły się największe hollywoodzkie gwiazdy. Czerwony dywan rozwinięty na francuskiej riwierze rządzi się niepisanymi – i regularnie łamanymi przez znanych buntowników – prawami. W przypadku kobiet niemile widziane są krótkie sukienki i płaskie buty, mężczyźni nie powinni rezygnować z klasycznych garniturów i krawatów. Za to jak najbardziej pożądana jest obecność całych rodzin. Canneńska impreza, podobnie jak inne branżowe wydarzenia, zyskała status family-friendly. Tak jak na Oscarach furorę robili Colin Farrell z 13-letnim Henrym Tadeuszem oraz Salma Hayek u boku 15-letniej Valentiny Palomy, tak we Francji wszystkie spojrzenia skupiły się na córce Catheriny Zety-Jones i Michaela Douglasa. Gwiazdor nagrodzony wczoraj honorową Złotą Palmą zaprosił na wręczenie nagrody swoją żonę i dwudziestoletnią już Carys Zeta Douglas.

Córka Catherine Zety-Jones i Michaela Douglasa na czerwonym dywanie. 20-latka towarzyszyła rodzicom na Festiwalu Filmowym w Cannes

Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images

Cała trójka uświetniła pokaz dramatu kostiumowego „Kochanica króla”. Na gali otwarcia festiwalu pokazali się w kreacjach wpisujących się w sztywny dress code. 78-letni aktor miał na sobie czarny garnitur z muchą pod szyją. Catherine Zeta-Jones, z którą 23 lata temu stanął na ślubnym kobiercu, postawiła na czerwoną suknię z głębokim dekoltem. Z kolei Carys Zeta Douglas włożyła kreację z metką Elie Saab. Eteryczny projekt z prześwitującej koronki bardziej niż gotycką stylizację Wednesday Addams przypominał nam biały look innej uczennicy Nevermore – optymistycznej Enid Sinclair. Delikatną sukienkę z odkrytymi plecami połączyła ze srebrną biżuterią. Włosy upięła w wysokiego koka.

Catherine Zeta-Jones o swojej córce: „Mam Wednesday Addams w swoim życiu od 19 lat i 9 miesięcy” >>

20-letnia Carys marzy o karierze muzycznej. Na Instagramie zgromadziła niemal 200 tysięcy fanów, którzy mogą obserwować jej pierwszej kroki w branży. Jest drugim dzieckiem Catherine i Michaela. Jako pierwszy na świat przyszedł 22-letni Dylan Michael Douglas. Znani rodzice zapewniali, że starali się wychować rodzeństwo z dala od świateł reflektorów. „Wkrótce po narodzinach naszych dzieci wyjechaliśmy ze Stanów. Umieściliśmy je w szkole za granicą” – mówiła aktorka w rozmowie z Entertainment Tonight. „Żyliśmy tak przez dziesięć lat, to był wspaniały czas. Zostali poniekąd odsunięci od świata show-biznesu, a nawet szalonej rzeczowości Manhattanu. W pewnym sensie ich chroniliśmy”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CZD (@carys.douglas)