Według astrologii niedziela jest przyporządkowana Słońcu i symbolicznie rozpoczyna nowy tydzień. Poniedziałek należy do Księżyca, wtorek to dzień Marsa, środa Merkurego, czwartek Jowisza, piątek zmysłowej Wenus, a sobota odpowiada Saturnowi. Każde z tych ciał niebieskich ma swoją własną, wyjątkową charakterystykę i staje się naszym patronem w dniu narodzin. Wiedza na ich temat pomaga nam wyjaśnić, dlaczego tak różnimy się od członków rodziny lub mamy nadzwyczajne upodobania. Pora zaznajomić się ze swoim dniem urodzin równie dobrze, co ze znakiem zodiaku.

Oblicz swój rok osobisty, by przygotować się na bliską przyszłość >>

Urodzeni w niedzielę - dzieci Słońca

Według astrologii urodzeni w niedzielę to szczęściarze. Gwiazdą dominującą tego dnia jest Słońce, co zwykle oznacza, że ​​ich droga przez życie będzie jasna, kreatywna, odważna i głośna. Niedziela zaczyna nowy tydzień, a to sugeruje, że dzieci z tego dnia są naturalnymi liderami. Mają mnóstwo energii oraz upór, który pozwala im osiągnąć każdy cel. Daleko im do lenistwa, jakie kojarzymy ze spokojną niedzielą. Te osoby kochają otaczać się ludźmi i czują się dobrze, gdy są w centrum wydarzeń. Nie zadowala ich zwyczajność i rutyna. Choć ich wygląd zewnętrzny może wskazywać na pewność siebie, dzieci niedzieli potrafią popaść w ogromny stres w konfrontacji z problemami. Zaprzyjaźniają się na dobre tylko z tymi osobami, które pozwalają im być przywódcami. Jeśli ich partner nie jest ich wielbicielem, szybko wzbudza w nich złość. Jednocześnie dzieci niedzieli nie chcą być z kimś, kto ma słaby charakter i rzuca im się do kolan. Są ambitne, konsekwentne, brzydzą się kłamstwem. Niekiedy uchodzą za zarozumiałe, mają wysokie wymagania. Zaufanie komuś przychodzi im ciężko, długo poszukują swojej drugiej połówki. Jak już się zakochają, ich miłość staje się bezwarunkowa.

Urodzeni w poniedziałek - dzieci Księżyca

Poniedziałkowe dzieci rządzone przez Księżyc są wrażliwe, nastrojowe, intuicyjne, emocjonalne i niezwykle romantyczne. Miewają wahania nastroju, często uzależnione od fazy, w jakiej znajduje się Srebrny Glob. Ta planeta symbolizuje rozum, gdyż porusza się z największą prędkością ze wszystkich ciał niebieskich. Wpływa na intelekt, emocje oraz delikatną naturę urodzonych w poniedziałek. Jeśli należysz do tych szczęśliwców, z pewnością masz miękkie serce. Łatwo ranią cię krytyczne słowa innych, przez co zmierzasz się z wieloma wewnętrznymi problemami. Unikasz konfrontacji, a zamiast konfliktów prędko dokonujesz pojednania. Decyzje podejmujesz po głębszym namyśle. Nie znosisz agresji i brutalności, jesteś obdarzona wrażliwością artysty. Ciągle bujasz w obłokach, masz też tendencję do nadmiernego analizowania sytuacji. Przez to zazwyczaj martwisz się na zapas, ale też umiesz trafnie przewidzieć, co wydarzy się w następnej kolejności. W miłości szukasz poczucia bezpieczeństwa i partnera, który będzie silniejszy od ciebie. Nie lubisz być szefem, ale umiejętnie kręcisz głową tego, który rządzi. 

Znaki zodiaku od najmilszego do najwredniejszego >>