Według astrologii niedziela jest przyporządkowana Słońcu i symbolicznie rozpoczyna nowy tydzień. Poniedziałek należy do Księżyca, wtorek to dzień Marsa, środa Merkurego, czwartek Jowisza, piątek zmysłowej Wenus, a sobota odpowiada Saturnowi. Każde z tych ciał niebieskich ma swoją własną, wyjątkową charakterystykę i staje się naszym patronem w dniu narodzin. Wiedza na ich temat pomaga nam wyjaśnić, dlaczego tak różnimy się od członków rodziny lub mamy nadzwyczajne upodobania. Pora zaznajomić się ze swoim dniem urodzin równie dobrze, co ze znakiem zodiaku.

Oblicz swój rok osobisty, by przygotować się na bliską przyszłość >>

Urodzeni w niedzielę - dzieci Słońca

Według astrologii urodzeni w niedzielę to szczęściarze. Gwiazdą dominującą tego dnia jest Słońce, co zwykle oznacza, że ​​ich droga przez życie będzie jasna, kreatywna, odważna i głośna. Niedziela zaczyna nowy tydzień, a to sugeruje, że dzieci z tego dnia są naturalnymi liderami. Mają mnóstwo energii oraz upór, który pozwala im osiągnąć każdy cel. Daleko im do lenistwa, jakie kojarzymy ze spokojną niedzielą. Te osoby kochają otaczać się ludźmi i czują się dobrze, gdy są w centrum wydarzeń. Nie zadowala ich zwyczajność i rutyna. Choć ich wygląd zewnętrzny może wskazywać na pewność siebie, dzieci niedzieli potrafią popaść w ogromny stres w konfrontacji z problemami. Zaprzyjaźniają się na dobre tylko z tymi osobami, które pozwalają im być przywódcami. Jeśli ich partner nie jest ich wielbicielem, szybko wzbudza w nich złość. Jednocześnie dzieci niedzieli nie chcą być z kimś, kto ma słaby charakter i rzuca im się do kolan. Są ambitne, konsekwentne, brzydzą się kłamstwem. Niekiedy uchodzą za zarozumiałe, mają wysokie wymagania. Zaufanie komuś przychodzi im ciężko, długo poszukują swojej drugiej połówki. Jak już się zakochają, ich miłość staje się bezwarunkowa.

Urodzeni w poniedziałek - dzieci Księżyca

Poniedziałkowe dzieci rządzone przez Księżyc są wrażliwe, nastrojowe, intuicyjne, emocjonalne i niezwykle romantyczne. Miewają wahania nastroju, często uzależnione od fazy, w jakiej znajduje się Srebrny Glob. Ta planeta symbolizuje rozum, gdyż porusza się z największą prędkością ze wszystkich ciał niebieskich. Wpływa na intelekt, emocje oraz delikatną naturę urodzonych w poniedziałek. Jeśli należysz do tych szczęśliwców, z pewnością masz miękkie serce. Łatwo ranią cię krytyczne słowa innych, przez co zmierzasz się z wieloma wewnętrznymi problemami. Unikasz konfrontacji, a zamiast konfliktów prędko dokonujesz pojednania. Decyzje podejmujesz po głębszym namyśle. Nie znosisz agresji i brutalności, jesteś obdarzona wrażliwością artysty. Ciągle bujasz w obłokach, masz też tendencję do nadmiernego analizowania sytuacji. Przez to zazwyczaj martwisz się na zapas, ale też umiesz trafnie przewidzieć, co wydarzy się w następnej kolejności. W miłości szukasz poczucia bezpieczeństwa i partnera, który będzie silniejszy od ciebie. Nie lubisz być szefem, ale umiejętnie kręcisz głową tego, który rządzi. 

Znaki zodiaku od najmilszego do najwredniejszego >>

 

Urodzeni we wtorek - dzieci Marsa

W mitologii greckiej i rzymskiej Mars jest bogiem wojny, toteż wierzy się, że osoby urodzone we wtorek mają w sobie ducha walki. Są odważne, niecierpliwe, temperamentne oraz energiczne. Daleko im do bycia potulną owieczką. Rządzi nimi pragnienie niezależności i obsesja na punkcie zwycięstwa. Ta męska planeta działania zapewnia intensywność w każdym aspekcie życia. Wtorkowe dzieci są urodzonymi wojownikami, którzy wiedzą, jak zawalczyć o sukces, miłość lub coś naprawdę wielkiego. Mają w sobie duże pragnienie spełnienia, ale też bywają bardzo destrukcyjne. Wyzwania i przeszkody ich nie odstraszają, przeciwnie - działają jak motywator. Wciąż angażują się w różne pobudzające do myślenia zadania wymagające większej uwagi. Obfita energia sprawia, że ​​dzieci Marsa są również impulsywne. Łatwo przejawiają gniew i brawurę w swoim zachowaniu. Ta gwałtowność czasami doprowadza ich czyny do niepowodzenia. Są ryzykantami, przez co przyciągają do siebie trudne sytuacje. Nie są podatni na krytykę czy negatywne komentarze. Pod wpływem Marsa często gubią się we własnym świecie, co sprawia, że ​​trudno im otworzyć się na innych. Nie myślą, zanim powiedzą coś na głos. Dla swoich partnerów są silną kotwicą i wielkim wsparciem, lecz relacje z nimi bywają toksyczne. 

Urodzeni w środę - dzieci Merkurego

Merkury patronuje komunikacji, podróży oraz finansom. Symbolizuje życiową mądrość, toteż środowe dzieci są inteligentne i posiadają talenty towarzyskie. Uważa się je za wszechstronnie uzdolnione, mają łatwość w pogłębianiu każdej wiedzy. To myśliciele, którzy potrafią kontemplować, a następnie działać bardzo szybko. Ich analityczny umysł wpada na unikalne pomysły, dostarcza rozwiązania, wprowadza je w życie i tym samym rozwiązuje problemy. Dzieci Marsa odnajdują się w swoim otoczeniu, jednak bywają postrzegane jako przesadne, a niekiedy nawet zbyt rozmowne. Nie mają wielu wymagań związanych z miłością. Zwykle akceptują ludzi takimi, jacy są. Nie przywiązują dużej wagi do wad, wybaczają błędy, nie noszą urazy w sercu. Ich słynne umiejętności komunikacyjne mogą być dodatkowym atutem w związku. Z nimi każdy po prostu czuje się swobodnie. Mogą jednak zagadać innych na śmierć. Zdarza się, że urodzeni w środę przeceniają swoje możliwości i w połowie drogi porzucają swój cel. Cechuje je niepokój, z którym ciężko wytrzymać, a od seksu znacznie bardziej cenią sobie porozumienie dusz. 

Urodzeni w czwartek - dzieci Jowisza

Czwartkiem rządzi wpływowy Jowisz. To ciało niebieskie symbolizuje ekspansję, szczęście, optymizm, dobry humor i perspektywę. Jest planetą nauczania, a czwartkowe dziecko zawsze będzie miało wyjątkową filozofię do podzielenia się ze światem. Ludzie urodzeni w ten dzień są zorientowani na rodzinę i niezwykle hojni, szczerzy oraz kochający wolność. W życiu zawsze dopisuje im szczęście, jednak zdarza się, że popadają w stany depresyjne. Z każdej trudnej sytuacji wychodzą cało, mają siłę, by podnosić się z największych upadków. Są dobrymi doradcami, których non stop otaczają ludzie pragnący zasięgnąć ich opinii. Urodzeni pod patronatem Jowisza przyszli na świat po to, żeby rządzić. Ci charyzmatyczni liderzy z łatwością imponują innym. Podjęcie pracy na wysokim szczeblu będzie dla nich bardzo korzystne. Ich płonące ambicje zawsze zaprowadzą je na szczyt. W życiu uczuciowym czwartkowe dzieci mają trudność z nawiązaniem długotrwałej relacji. Często ranią drugą stronę swoimi słowami, kariera bywa dla nich ważniejsza, niż związek. Są bardzo namiętne, lecz zaangażują się dopiero gdy spotkają swoją miłość życia. 

 

Urodzeni w piątek - dzieci Wenus

Piątek to dla wielu ulubiony dzień tygodnia. Nic dziwnego, w końcu rządzi nim Wenus - planeta miłości, równowagi, piękna, romansu, elegancji oraz przyjemności. Piątkowe dzieci to urodzeni artyści, którzy mają obsesję na punkcie estetyki i namiętności. Często określa się ich mianem narcyzów. Co ciekawe, urodzeni w piątek nie lubią porzucać swojej strefy komfortu. Ich talenty muszą być pielęgnowane i wydobywane poprzez otaczanie te osoby uczuciem oraz zainteresowaniem.  W przeciwnym razie będą żyć w ukryciu przed światem, a ich wrodzona radość zacznie słabnąć. Dzieci Wenus z natury bywają miłe i urocze. Ich patronka obdarzyła je mocami, którymi są w stanie przyciągnąć do siebie każdego. Mają w sobie ducha rywalizacji, ale też tendencje do zazdrości o konkurenta. Współpraca z nimi gwarantuje sukces. Urodzeni w piątek są lojalni wobec swoich partnerów, chętnie wchodzą w tradycyjne związki. Nie interesują ich romanse, lecz relacje zbudowane na solidnych fundamentach. Niestety, zdarza się, że łatwo ulegają wpływom, lub zrzucają na kogoś swoje obowiązki. Potrafią oschle potraktować partnera, jeśli ten nie poświęci im całej swojej uwagi. 

Urodzeni w sobotę - dzieci Saturna

Chociaż sobota kojarzy się z czasem wolnym, urodzonym w ten dzień daleko do leniuchów. Rządzący nią Saturn oznacza ciężką pracę, wytrwałość, sprawiedliwość oraz dyscyplinę. Te cechy z miejsca czynią osoby, którym patronuje, perfekcjonistami. Dzieci soboty są dojrzałe duchowo - zawsze biorą odpowiedzialność za swoje decyzje i działania. Ich wygląd zewnętrzny na ogół jest poważny, lecz pod spodem kryje się osobowość, z którą każdy chciałby się zaprzyjaźnić. Cenią praktyczne doświadczenia bardziej niż wiedzę książkową. Potrafią wykorzystać do maksimum swoją inteligencję. Bywają zdeterminowane, dzięki czemu mogą odnieść sukces w każdym przedsięwzięciu. Urodzeni w dzień Saturna mają wielkie serce, które całkowicie oddają w miłości. Jednak z natury są również nieśmiali, co utrudnia im wejście w poważny związek. Bywają wybredni, przez co starannie rozważą naturę oraz temperament osób, do których chciałyby się zbliżyć. Sobotnie osoby są niezależne i na ogół podążają za swoją intuicją.

Bliźniaczy płomień - tak objawia się miłość życia >>