Jak każdy znak zodiaku postrzega astrologię?

Baran

Barany nie znają się na astrologii, ale i tak czytają horoskopy, bo lubią dowiadywać się o sobie nowych rzeczy. Czasami są jednak poirytowane tym, co rzekomo mówią o nich gwiazdy. Nie znoszą, gdy ktoś sugeruje, że nie potrafią się zrelaksować. W rzeczywistości są przecież wyluzowane i wiedzą, czym jest dobra zabawa. Dziwią się też, kiedy astrologia określa je mianem pracoholików. Przecież, zamiast poświęcić się obowiązkom, chętnie przeznaczają swój czas na obejrzenie ulubionego serialu na Netflixie. Zarwanie nocki dla wszystkich odcinków jest nie lada wyzwaniem!

Byk

Byki są sceptycznie wobec astrologii. Jeśli horoskop zawiódł je w przeszłości, lub nie czują się jak swój znak zodiaku, szybko zniechęcają się do tej dziedziny. Sądzą, że ta starożytna nauka nie ma im nic do zaoferowania. To przecież urodzeni realiści, którzy są raczej przyziemni i praktyczni. Z tego powodu tematy "magiczne" nie znajdują się w kręgu ich zainteresowań. Byki obrażają się na artykuły prawiące o ich upartości, materializmie, lenistwie czy nadmiernej miłości do dobrego jedzenia. Oczekują dla siebie większego uznania. Nie są samolubne oraz lubią się dzielić, a to stawia je w znacznie lepszym świetle. 

Bliźnięta

Bliźnięta mają problem z horoskopem. Wiedzą, że nie cieszą się za dobrą reputacją. Zastanawiają się, czym zasłużyły na tak niepochlebne opinie na swój temat. Według nich zmienne nastroje nie muszą od razu oznaczać, że mają podwójną osobowość. W swoich prognozach wyczytują, że ich życie to jeden wielki bałagan, podczas gdy przez większość czasu starają się mieć wszystko pod kontrolą. Każdy ma prawo mieć gorsze dni. Zgadzają się tylko z tym, że ich znak odznacza się wielkim urokiem osobistym. Jeśli ktoś uważa, że są złe, to znaczy, że po prostu ich nie rozumie. Przecież nigdy nie kierują nimi podłe intencje...

Rak

Większość Raków ma obsesję na punkcie astrologii. Muszą przeczytać każdy horoskop i doskonale się z nim utożsamiają. W ten sposób prześwietlają też swoje otoczenie. Denerwują się, kiedy ich opis zdradza, że są przewrażliwione, płaczliwe, przesadnie miłe i najchętniej nie wychodziłyby z domu. Według Raków ten obraz jest zbyt uproszczony. Przecież posiadają twardą skorupę, dzięki której mają silny charakter. Jeśli chcą, to potrafią zaryzykować, chociaż wolą podejmować ostrożne decyzje. Nie znoszą krytyki, więc gdy przeczytają o sobie złe słowa, obrażają się na źródło, które je podało. 

 

Lew

Lwy dosłownie żyją astrologią. Lubią to, że w horoskopie uchodzą za królowe. W końcu drzemiące w nich gwiezdne zwierzę symbolicznie włada dżunglą. Zawsze uśmiechnięte, pełne energii i posiadające wrodzony magnetyzm, nie mają czego się bać. W swojej opinii znajdują się przecież w samym sercu Wszechświata. Fakt, że są również egoistkami, to tylko mały drobiazg w porównaniu z resztą. Lwice są bardzo świadome swoich wad i zgadzają się ze szczerym opisem osobowości. Dlatego tak bardzo kochają udostępniać posty dotyczące znaków zodiaku. 

Panna

Panny nie wierzą, że gwiazdy mają jakikolwiek wpływ na osobowość. Astrologia to dla nich jedno wielkie kłamstwo, które można poczytać tylko dla rozrywki. Jednak nie mają problemu z tym, jak zostały opisane w zodiaku. Trochę się zgadza - ich życie jest poukładane, zawsze przywiązują uwagę do szczegółów. Emanują doskonałością w każdej dziedzinie, za jaką się zabiorą. Kiedy już przeczytają o sobie takie rzeczy, mają ochotę przesłać je dalej, żeby zebrać pochwały od innych. Ten znak zodiaku oczekuje, że astrologia będzie stuprocentową prawdą, najlepiej popartą przez badania naukowe. Kiedy tak nie jest, ta dziedzina przestaje mieć dla nich jakiekolwiek znaczenie.

Waga

Wagi wierzą w horoskop i czytają go codziennie, ale traktują go z przymrużeniem oka. Uważają, że większość zawsze im się sprawdza, lecz potrafią zachować zdrowy dystans. Nie lubią tylko, kiedy ich prognoza wytyka im lenistwo lub zbytnie marzycielstwo. Owszem, potrafią być głową w chmurach, ale stopami są zawsze na ziemi. Nie zgadzają się też z tezą, że zodiakalne Wagi nadmiernie przejmują się opinią otoczenia. Jednak dają swój horoskop do przeczytania innym i natychmiast pytają się, co ktoś o tym sądzi. Cieszą się, że rządzi nimi planeta Wenus, dzięki której są wrażliwe na piękno oraz mają powodzenie w miłości. 

Skorpion

Najseksowniejsze, najlepsze w łóżku, najpotężniejsze znaki zodiaku, które w dodatku potrafią dopiec innym. Skorpiony postrzegają siebie tak, jak opisuje je astrologia. Według nich mroczna strona osobowości sprawia, że są jeszcze bardziej atrakcyjne. Horoskop opisuje je jako osoby o analitycznym umyśle, umiejące rozwiązać każdą zagadkę. Są zmysłowe, mają wielu wielbicieli i nie należy ich lekceważyć. Osiągają wiele sukcesów zawodowych, lecz ciężko im otworzyć swoje serce na miłość. Na szczęście już zdają sobie z tego sprawę. Pogodziły się z tym, że to nie problem jednostki tylko cecha każdego Skorpiona. 

 

Strzelec

Strzelce uważają, że już poznały wszystkie prawdy życiowe, a astrologia jest jedną z nich. Kochają swój znak zodiaku i potrafią godzinami czytać teksty o sobie. Potem udostępniają je innym. Chociaż zazwyczaj zgadzają się z opisem, nie przejmują się ogólną prognozą na swój temat. To niezależni myśliciele, którzy wychodzą poza swój opis, bo są znacznie bardziej złożoną jednostką. Schlebia im jednak, że gwiazdy nazywają ich urodzonymi szczęściarzami oraz atrakcyjnymi osobami, które potrafią poderwać każdego. Wierzą, że dzięki temu mogą na luzie podejmować ryzyko. 

Koziorożec

Koziorożce nie czytają horoskopów. Nie lubią, gdy ktoś tłumaczy ich zachowanie, podpierając się tym, co mówi astrologia. Mają swoje zdanie na temat osób, które fascynują się znakami zodiaku. Nie rozumieją tej kosmicznej nauki, sądzą, że to zabawa dla dzieci. Żadna prognoza i tak nie wpłynie na ich światopogląd. Biorą życie takie, jakim je widzą. Są realistami, więc nie mają czasu na analizowanie swojej osobowości. Przynajmniej nie w ten sposób. Kiedy zdarzy im się przeczytać coś na temat Koziorożców, czują się nieswojo. Tak, jakby ktoś próbował  obnażyć ich ze wszystkich sekretów. 

Wodnik

Wodniki nie dbają o astrologię, dopóki ktoś im jej nie wyjaśni. Jeśli dadzą się wciągnąć w rozmowę na ten temat, mają szansę zakochać się w tej dziedzinie. W końcu kręci je wszystko, co jest tajemnicze i składa się w logiczną całość. Odpowiada im to, że według horoskopu są najdziwniejszym znakiem zodiaku. Nie ukrywają swojego ekscentryzmu. Cieszą się, że ich oryginalność jest uwidoczniona nawet w gwiazdach. Według nich w prognozie Wodników znajduje się wiele komplementów. Nie mają powodu, żeby jej nie czytać i nie pogłębiać swojej wiedzy na ten temat. 

Ryby

Ryby to najstarszy znak zodiaku, który jest naturalnie uduchowiony. Mają bardzo dobrą intuicję, a poparcie dla niej znajdują w astrologii. Dla nich horoskop to szczera prawda. Cieszą się, że dzięki niemu inni mogą lepiej zrozumieć ich wnętrze. Są dumne z tego, że odbiera się je jako wrażliwy, artystyczny i dobry znak. W ten sposób ukrywają swoją ciemną stronę, powołując się na to, jak bardzo są życzliwi oraz bezinteresowni. Miewają wiele snów, które tłumaczą za pomocą sennika. Całą swoją wiedzę astrologiczną dodatkowo popierają numerologią.