Szukasz pomysłu na fryzurę na wiosnę? Wśród modnych cięć na uwagę zasługuje clavi cut. Na czym polega ta fryzura? Nazwa powstała od słowa clavicle (obojczyk). Na tej podstawie można się domyśleć, że w przypadku clavi cut włosy powinny sięgać obojczyków. „Clavi cut można modyfikować i personalizować w zależności od potrzeb klienta” – mówi Norbert Afek, właściciel autorskiego salonu HAIR IS MY CANVAS.

Jest to długość włosów wystarczająco krótka, aby uchodzić za długiego boba. Równocześnie jest na tyle długa, aby kosmyki można było nosić związane w kucyk, co czyni ją bardzo wygodną. Nic dziwnego, że na Instagramie jest prawdziwym hitem. „Szczególną cechą tej fryzury jest linia kwadratu w momencie kiedy włosy przerzucimy do przodu, tworząc kształt lekkiego boba. Można zrobić ją na różne wymiary, nadać miękką lub bardziej wyrazistą, graficzną linię na obwodzie włosów” – tłumaczy Afek.

Zalety fryzury clavi cut

Jedną z największych zalet clavi cut jest wszechstronność tego cięcia – jest idealną opcją zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Dobrze wiedzą o tym celebrytki. „Clavi cut jest fryzurą wybieraną coraz częściej na czerwone dywany, ale sprawdza się też w życiu codziennym. Mówiąc najprościej, jest uzupełnieniem naszego codziennego wizerunku” – mówi Norbert Afek. „Po raz pierwszy była widziana w Hollywood u takich gwiazd jak Selena Gomez, Kim Kardashian, Hailey Bieber, Miley Cyrus” – dodaje stylista fryzur.

Komu pasuje clavi cut?

„Clavi cut pasuje absolutnie każdemu. To ponadczasowa fryzura, która zawsze znajdywała swoje miejsce w trendach na przestrzeni ostatnich lat, zmienia się tak naprawdę tylko nazewnictwo” – dodaje Afek. To z pozoru proste cięcie zapewnia wyjątkowy i różnorodny wygląd. „Można nim wydobyć seksapil, dziewczęcość. Każde cięcie w tym stylu jest spersonalizowane z uwzględnieniem rysów twarzy klientki i rodzaju struktury włosów. Jest to linia włosów, którą można bawić się na różnych płaszczyznach, zachowując przy tym naturalny efekt, nie tylko po wyjściu z salonu fryzjerskiego” – tłumaczy. Lista korzyści jest naprawdę długa. Clavi cut to fryzura, która może optycznie wysmuklić twarz. Co więcej, przez fryzjerów jest polecana dla posiadaczek oklapniętych włosów – doda im objętości i lekkości, nada pełniejszego kształtu.

Steve Granitz/WireImage

Jak stylizować clavi cut?

Jedną z największych zalet cięcia w stylu clavi cut jest jego wszechstronność. Tę fryzurę możesz nosić na prostych, wygładzonych włosach lub użyć lokówki, aby uzyskać luźny, plażowy look. „Równie dobrze sprawdzi się w wersji proste, jak i lekko zmierzwionej, steksturyzowanej i lekko pofalowanej. Wszystkie te warianty uzupełniamy pod daną osobę, jak i do całokształtu stylizacji" – mówi Norbert Afek.

Toni Anne Barson/WireImage

Clavi cut sprawdzi się na włosach:
•    prostych, 
•    falowanych,
•    kręconych,
•    z grzywką.

Cięcie włosów w tym stylu może wyglądać nieco inaczej na włosach falowanych, kręconych i prostych. „Tę fryzurę można modyfikować poprzez uniesienie na szczycie głowy przez stopniowanie kształtu włosów w strzyżeniu. Jej największą zaletą jest to, że można modyfikować ją bez ograniczeń, również w połączeniu z powracającą w ostatnich sezonach grzywką wertykalną” – dodaje. Jest tak wszechstronna, że będzie wyglądać świetnie przy każdym typie włosów i kształcie twarzy.

Clavi cut z prostymi włosami

Fryzura clavi cut prezentuje się wyjątkowo szykownie na prostych włosach. Linia kwadratu nadaje włosom nowoczesny charakter, podkreślając zarazem naturalny połysk prostych włosów. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy preferują minimalistyczny, lecz jednocześnie stylowy wygląd.

John Shearer/Getty Images

Clavi cut z falowanymi włosami

Clavi Cut doskonale współgra z falowanymi włosami, tworząc efektowny kontrast między strukturą fal a geometrycznym kształtem fryzury. Ta kombinacja nadaje włosom charakteru i dynamiki, sprawiając, że wyglądają zjawiskowo, zarówno na co dzień, jak i podczas wyjątkowych okazji.

Steve Granitz/WireImage

Clavi cut z grzywką

Dodanie grzywki do clavi cut to doskonały sposób na podkreślenie indywidualnego charakteru fryzury. Jak zaznaczył stylista fryzur Norbert Afek, świetnie sprawdzi się powracająca grzywka wertykalna. To śmiała i stylowa interpretacja tego cięcia, która przyciąga uwagę i podkreśla osobisty styl.

Lloyd Bishop/NBC/NBCU Photo Bank via Getty Images

Pielęgnacja i stylizacja włosów przy cięciu clavi cut

W przypadku clavi cut istotną rolę odgrywa dbanie o zdrowie włosów, zwłaszcza z uwagi na zróżnicowane możliwości stylizacyjne tej fryzury. Aby utrzymać włosy w doskonałej kondycji, kluczowe jest regularne podcinanie końcówek. Dzięki temu zapobiegniesz ich rozdwajaniu się i utrzymasz fryzurę w optymalnym kształcie. Dodatkowo stosowanie odżywek i masek pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia, co jest szczególnie istotne w przypadku dłuższych włosów. Unikaj nadmiernego korzystania z gorących narzędzi, takich jak prostownice czy lokówki, aby uniknąć nadmiernego wysuszenia i uszkodzenia włosów. Jeżeli sięgasz po narzędzia do stylizacji włosów, pamiętaj o termoochronie. Dzięki konsekwentnej pielęgnacji fryzura w stylu clavi cut może prezentować się nie tylko stylowo, ale także zdrowo i lśniąco.

Podsumowując, fryzura clavi cut to nowoczesne i wszechstronne cięcie włosów z możliwością personalizacji, które zda egzamin zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Clavi cut doskonale pasuje do różnych struktur włosa i kształtów twarzy, zapewniając spersonalizowany wygląd, który możesz stylizować na różne sposoby. Ta fryzura to znakomity sposób na wyrażenie swojego indywidualnego stylu i podkreślenie pewności siebie.