Kristen Stewart jako księżna Diana

Kristin Stewart (na zdjęciu po lewej), znana m. in. z filmu "Zmierzch", wcieliła się w rolę księżnej Diany (na zdjęciu po prawej) w najnowszym filmie "Spencer" w reżyserii Pablo Larraina. Produkcja opisuje bożonarodzeniowy weekend w 1991 roku w rodzinie królewskiej, podczas którego Diana Spencer podejmuje decyzję o rozstaniu z księciem Karolem. 

Jim Carrey jako Andy Kaufman

Andy Kaufman był legendą amerykańskiego show-biznesu i jednym z najzabawniejszych komików. Jego występy na estradzie i w telewizji nie tylko bawiły publiczność, ale poprzez prowokacje i drażliwe tematy, ukazywały zakłamanie, głupotę i fobie w amerykańskim społeczeństwie. Film "Człowiek z księżyca" w reżyserii Miloša Formana, opowiada historię Kaufmana (na zdjęciu po prawej), w którego rolę wcielił się Jim Carrey (na zdjęciu po lewej). Co ciekawe, aktorowi sławę przyniósł film "Maska".

Halle Berry jako Dorothy Dandridge

Dorothy Dandrige była amerykańską gwiazdą i pierwszą czarnoskórą aktorką nominowaną do Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa. Zmarła w 1995 roku. W filmie "Wschodząca gwiazda", Halle Berry (na zdjęciu po lewej), znana z filmu "Kobieta-Kot", czy "Czekają na wyrok" wciela się w główną rolę Dorothy Dandridge (na zdjęciu po prawej). Film opowiada o początkach kariery aktorki, gdy z powodu koloru skóry, trudno jej było przebić się w świecie show-biznesu. Jej droga zawodowa była pełna przeszkód, upokorzeń i złamanych serc.

Viola Davis jako Ma Rainey

"Ma Rainey's Black Bottom" to amerykański biograficzny dramat muzyczny z 2020 roku w reżyserii George'a C. Wolfe'a, dostępny na platformie Netflix. Napisany został przez Rubena Santiago-Hudsona. Jest on oparty na sztuce Augusta Wilsona pod tym samym tytułem z 1982 roku. W głównej roli amerykańskiej wokalistki bluesowej - Ma Rainey (na zdjęciu po prawej), zaprezentowała się Viola Davis (na zdjęciu po lewej), znana m.in. z filmu "Sposób na morderstwo", laureatka Oscara i Złotego Globu. Film stanowi pewien manifest na cześć potęgi bluesa i aktorów, którzy nie zgodzili się, aby stereotypy i uprzedzenia decydowały o ich wartości. 

Philip Seymour Hoffman jako Truman Capote

Truman Capote (na zdjęciu po prawej) był amerykańskim pisarzem oraz scenarzystą, a jednocześnie uznaną postacią i postrachem wśród nowojorskiej elity. Był niezwykłym człowiekiem, ponieważ w 94 proc. zapamiętywał dosłowną treść wszystkich rozmów, które przeprowadzał. Ta niespotykana umiejętność pozwoliła mu na napisanie powieści "Z zimną krwią". Zmarł w wieku 60 lat z powodu choroby wątroby. W 2005 roku, reżyser Bennett Miller wyprodukował film pt. "Capote", przedstawiający okres z życia artysty podczas pisania powieści "Z zimną krwią". W główną rolę wciela się Philip Seymour Hoffman (na zdjęciu po lewej), który za grę w tym filmie otrzymał nagrodę Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy, Złoty Glob oraz nagrodę BAFTA

Saha Baron Cohen jako Abbie Hoffman

Abbie Hoffman (na zdjęciu po prawej) był amerykańskim aktywistą społecznym pochodzenia żydowskiego. Założył Międzynarodową Partię Młodych. Wierzył w siłę medytacji i w latach 60. podczas protestu przed Pentagonem, obiecał doprowadzić budynek do lewitacji za jej pomocą. Hoffman popełnił samobójstwo w 1989 roku zażywając 150 tabletek fenobarbitalu. W zeszłym roku reżyser Aaron Sorkin stworzył film zatytułowany "Proces Siódemki z Chicago", który opowiada historię jednego z najgłośniejszych procesów w historii,  gdzie na ławie oskarżonych zasiadł właśnie m.in. Abbie Hoffman. W jego rolę wcielił się Saha Baron Cohen (na zdjęciu po lewej), znany m. in. z filmu "Dyktator"

Salma Hayek jako Frida Khalo

Frida Kahlo (na zdjęciu po prawej) była meksykańską malarką, która w swojej twórczości nawiązywała do kultury meksykańskiej i indiańskiej. Słynęła głównie z autoportretów. Tematyką, jaką najczęściej poruszała w swoich pracach był ból i cierpienie, co wynikało z jej problemów zdrowotnych. Zmarła w 1954 roku w Meksyku. Na jej cześć, w 2002 roku powstał film biograficzny "Frida" w reżyserii Julie Taymor. W główną rolę Fridy Kahlo wcieliła się Salma Hayek (na zdjęciu po lewej). Film "Frida" opowiada o burzliwym romansie malarki z jej mentorem i mężem - Diego Riverą. Aktorka wystąpiła niedawno w filmie "House of Gucci", jako przyjaciółka Patrizii Reggiani. 

Charlize Theron jako Megyn Kelly

Megyn Kelly to 51-letnia amerykańska dziennikarka, a z wykształcenia prawniczka. Znana z walki przeciwko seksizmowi, w 2015 roku zarzuciła Donaldowi Trumpowi złe traktowanie kobiet. W lipcu 2016 r. razem z innymi pracownicami stacji informacyjnej - Fox News, doprowadziła do odejścia dyrektora Rogera Ailesa, któremu zarzucono molestowanie seksualne. Film "Gorący temat" w reżyserii Jay'a Roacha, opowiada historię trzech kobiet pracujących w największej amerykańskiej telewizji informacyjnej w Stanach Zjednoczonych. W końcu decydują się, aby zaprzestać złemu traktowaniu kobiet i toksycznej atmosferze. Charlize Theron (na zdjęciu po lewej) wcieliła się w tym filmie w rolę dziennikarki Megyn Kelly (na zdjęciu po prawej). 

Nicole Kidman jako Lucilla Ball

Lucilla Ball (na zdjęciu po prawej) była była amerykańską aktorką, komikiem, modelką i producentem. Zmarła w 1989 roku. Zdobyła wiele nagród za swoją twórczość. Aktorka była nominowana do 13 Emmy Award i została laureatką m.in. Złotego Globu, Cecil B. DeMille Award, nagrody Women in Film Crystal Award, nagrody gubernatorów Akademii Sztuki i Telewizji oraz wielu innych. Posiada także dwie gwiazdy w Hollywood Walk of Fame. Film biograficzny "Being the Ricardos", opowiada historię jej małżeństwa z Arnazem. W główną rolę kobiety wcieliła się Nicole Kidman (na zdjęciu po lewej), znana z serialu "Wielkie kłamstewka". 

Cate Blanchette jako Katharine Hepburn

Katharine Houghton Hepburn (na zdjęciu po prawej) była amerykańską aktorką, laureatką czterech Oscarów i dwunastu nominacji w kategorii najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Mówiono o niej, że jest jedną z legend "Złotej Ery Hollywood". Była jedną z kochanek Howarda Hughesa, o którym w 2004 roku powstał film "Aviator" w reżyserii Martina Scorsese'a. W rolę Katharine Hepburn wcieliła się wówczas Cate Blanchette (na zdjęciu po lewej), znana z filmu "Carol". 

Jennifer Lopez jako Selena Quantanilla

Selena Quintanilla-Pérez (na zdjęciu po prawej) była meksykańsko-amerykańską wokalistką. Stanowiła jedną z największych na świecie gwiazd muzyki latino. Zmarła w 1995 roku w Teksasie. W 1997 roku powstał film biograficzny - "Selena", w reżyserii Gregory'ego Navy. Produkcja przedstawia historię rozwoju kariery Seleny Quantanilli, jej związek z Chrisem Perezem oraz zamordowanie przez jedną ze współpracownic. W rolę artystki wcieliła się Jennifer Lopez (na zdjęciu po lewej). 

Ewan McGregor jako Roy Halston Frowick

Roy Halston Frowick (na zdjeciu po prawej) był legendarnym projektantem i twórcą światowego imperium mody. Jego projekty wykonane np. z kaszmiru i zamszu, na nowo zdefiniowały modę amerykańską. Jego imię stanowiło synonim luksusu i sławy. Zmarł w 1990 roku z powodu raka wywołanego przez AIDS. Na jego cześć powstał miniserial zatytułowany "Halston" w reżyserii Sharr White. Produkcja opowiada historię projektanta, który walczył o zachowanie prawa do swojego nazwiska. W tę serialową rolę wcielił się Ewan McGregor (na zdjęciu po lewej), znany m.in. z filmu "Trainspotting". 

Denzel Washington jako Malcolm X

Malcolm X (na zdjęciu po prawej) był jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci Ameryki lat 60. Stanowił przywódcę ruchu afroamerykańskiego w Stanach Zjednoczonych i był kluczową postacią w okresie walki Afroamerykanów o równouprawnienie. Rywalizował z Martinem Lutherem Kingiem o przywództwo. Malcolm X dopuszczał do używania przemocy w walce politycznej oraz zapowiadał radykalną rewolucję społeczną. W 1992 roku Spike Lee stworzył film biograficzny opisujący życie Malcolma X - "Malcolm X".  W główną rolę wciela się Denzel Washington (na zdjęciu po lewej), znany m. in. z filmu "Bez litości".