Christian Dior Cruise 2018 - miejsce
To, że pokazy Cruise odbywają się w najróżniejszych miejscach na ziemi, już nikogo nie zaskakuje. Projektanci zdają się być znudzeni czterema głównymi stolicami mody i swoje kolekcje międzysezonowe coraz częściej pokazują na wyspach albo w azjatyckich miastach. Jednak pokaz Diora w dzikiej Kalifornii? Zaproszeni goście i media na całym świecie byli naprawdę zdziwieni. Jednak sama Maria Grazia Chiuri przyznała, że to nie jej decyzja i to nie ona wybrała rezerwat przyrody Upper Las Virgenes Canyon Open Space Preserve w Calabasas na miejsce show. Sceneria robiła jednak wrażenie. "Wybiegu" nie było, a modelki przechadzały się po wydeptanych ścieżkach, goście siedzieli pod otwartymi namiotami, a w tle widać było ogromne balony wypełnione ciepłym powietrzem z napisem "Dior Sauvage" (sauvage to z francuskiego dziki) nawiązującym do męskich perfum francuskiego domu mody.Christian Dior Cruise 2018 - inspiracje
Jak połączyć Kalifornię i elegancję francuskiego domu mody? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie, Maria Grazia Chiuri udała się do archiwum francuskiego domu mody. Odnalazła tam kolekcję samego Monsieur Dior z 1951 roku, która powstała z jego fascynacji jaskinią Lascaux. Malowidła naskalne pasowały jej do dzikości przyrody Kalifornii i to właśnie je wykorzystała przy tworzeniu nadruków. Do palety barwnej dodała z kolei odcienie odpowiadające barwnikom naturalnym. Hafty nawiązujące do kart, to także hołd oddany wielkiemu mistrzowi. Dior ponoć interesował się tarotem. Inspiracji do kolekcji dostarczyła Chiuri również wystawa malarstwa amerykańskiej artystki Georgii O'Keeffe zorganizowana w Brooklyn Museum.

Christian Dior Cruise 2018 - kolekcja
Mimo, że klimat Christian Dior Cruise 2018  znacznie różni się od poprzednich kolekcji Marii Grazii Chiuri, to same sylwetki już nie tak bardzo. Projektantka ponownie sięgnęła po zwiewne tiulowe sukienki i zawiesiła je na bieliźnianych ramiączkach. Spódnice nawiązywały do słynnego New Looku, a płaszcze projektantka spięła w talii. Zaprojektowała też nowe bawełniane t-shirty. Wszystko dopełniły wyraziste dodatki - kowbojskie kapelusze, torebki z szerokimi paskami ozdobionymi dżetami, złota biżuteria. Stylizację rodem z Dzikiego Zachodu uzupełniły również: szmizjerki, futrzane kamizele, poncza z frędzlami, sznurowane ciężkie buty i pióra.


Christian Dior Cruise 2018 - goście
Zorganizowanie pokazu mody w Kalifornii to większa szansa na przybycie celebrytek i gwiazd. Pod namiotami usiadły:  Rihanna, Miranda Kerr, Charlize Theron i Solange Knowles (której koncert odbył się po prezentacji kolekcji). Nie zabrakło także blogerek: Chiary Ferragni czy Caroline Daur.

Rihanna na pokazie Dior Cruise 2018, fot. East News

Christian Dior Cruise 2018 - GALERIA>>