Gdy w listopadzie ubiegłego roku do internetu trafiła wieść, że Chris Evans ma dziewczynę wszyscy byli bardzo ciekawi o kogo chodzi. Szybko okazało się, że to aktorka Alba Baptista. Najseksowniejszy mężczyzna według magazynu People z 2022 roku, w końcu znalazł szczęście w miłości. To już oficjalne - para jest małżeństwem!

Chris Evans i Alba Baptista wzięli ślub! Para powiedziała sobie "tak" podczas ceremonii zorganizowanej w ich domu. Fanki aktora nie mogą uwierzyć w tę wiadomość

Jako pierwszy o fakcie powiadomił serwis Page Six. 42-letni aktor i 26-letnia aktorka złożyli sobie oficjalne przyrzeczenia w sobotę, podczas intymnej ceremonii zorganizowanej w domu pary, w okolicach Bostonu. Prawdopodobnie nie zobaczymy żadnych zdjęć, czy filmików z tego wydarzenia - wszyscy goście musieli podpisać dokument NDA i zostawić telefony. 

Podobno zaproszono jedynie rodzinę i najbliższych przyjaciół pary. Plotkuje się, że nie zabrakło kilku gwiazd, z którymi Evans zagrał w filmach z uniwersum Marvela. Mówi się, że w wydarzeniu wzięli udział Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, czy Jeremy Renner.

Kim jest Alba Baptista?

O 16 lat młodsza Albia to urodzona w Lizbonie portugalska aktorka znajdująca się dopiero na początku kariery aktorskiej. Do tej pory międzynarodowa publiczność mogła oglądać ją między innymi w serialu Netfliksa Warrior Nun i filmie Paryż pani Harris. Młoda gwiazda jest córką tłumaczki i inżyniera, dzięki czemu biegle posługuje się wieloma językami, w tym angielskim, hiszpańskim, francuskim oraz niemieckim. 

Chris Evans i Alba Baptista: historia związku

Jak już wspomnieliśmy, wiadomość o ich relacji trafiła do sieci w listopadzie 2022 roku. Co ważne, już wówczas podano, że Chris Evans i Alba Baptista są w związku już prawie rok. Kilka miesięcy później oficjalnie potwierdzili swoją miłość na instagramie.

Warto przypomnieć, że przy okazji tytułu od magazynu People, Chris przyznał, że jest gotowy na stabilizację: Żona, dzieci, budowanie rodziny – to jest coś, czego absolutnie pragnę. Kiedy czytasz o większości najznamienitszych artystów, czy to aktorach, malarzach czy pisarzach, większość z nich przyznaje, że to nie praca, którą wykonali, dała im największe poczucie dumy. Sprawiły to relacje, rodziny, które stworzyli, miłość, którą znaleźli, miłość, którą się dzielili. Utożsamiam się z tym w kontekście mojego dotychczasowego, 41-letnoego życia. Te rzeczy są najważniejsze. (…) Nie przychodzi mi więc do głowy nic lepszego.” tłumaczył. 

Wcześniej Evans spotykał się m.in. z Kate Bosworth (początek lat 2000), Jessiką Biel (2001-2006), Emmy Rossum (2007), Christiną Ricci (2007), Amy Smart (2010), Dianą Agron (2011), Ashley Greene (2011), Lily Collins (2015), Minką Kelly (2012-2013, 2015), czy Jenny Slate. 

W przypadku tej ostatniej aktorki, jej związek z gwiazdą zaczął się od przyjaźni. W jednym z wywiadów Slate przyznała, że była zdziwiona zainteresowaniem Evansa. Niestety, gdy Jenny poznała Chrisa zaledwie kilka miesięcy wcześniej opuściła męża. To nie był dobry moment, żeby układać sobie życie z kimś innym... więc para rozstała się w 2017 roku. Jednak uczucie znów ich połączyło kilka miesięcy później. Pod koniec marca 2018 New York Times potwierdził, że Chris Evans i Jenny Slate zdecydowali się jednak zakończyć swoją relację.

Przez chwilę w 2021 roku łączono go też z Seleną Gomez.