Chris Evans to jeden z najprzystojniejszych aktorów w Hollywood i to od lat. Potwierdzeniem tego jest status "najseksowniejszego mężczyzny 2022", który od kilku dekad nadaje magazyn People. Aczkolwiek Amerykanin od dawna cieszy się sporą popularnością, m.in. dzięki roli Kapitana Ameryki, jednak w miłości nie miał tyle szczęścia. Czyżby zła passa w końcu się odwróciła? Wszystko na to wskazuje. 

Chris Evans i Alba Baptista są oficjalnie razem. Para udostępniła na instagramie zabawne wideo potwierdzając plotki o ich relacji

Evans już kilka miesięcy temu, w rozmowie z magazynem People wspomniał, że jest gotowy na stabilizacje, a kariera w filmie mogłaby zejść na drugi plan„Żona, dzieci, budowanie rodziny – to jest coś, czego absolutnie pragnę" - przyznał Chris. "Kiedy czytasz o większości najznamienitszych artystów, czy to aktorach, malarzach czy pisarzach, większość z nich przyznaje, że to nie praca, którą wykonali, dała im największe poczucie dumy. Sprawiły to relacje, rodziny, które stworzyli, miłość, którą znaleźli, miłość, którą się dzielili. Utożsamiam się z tym w kontekście mojego dotychczasowego, 41-letnoego życia. Te rzeczy są najważniejsze. (…) Nie przychodzi mi więc do głowy nic lepszego.

Okazuje się, że Chris Evans w końcu spotkał swoją wybrankę. Plotki z listopada, o tym, że "spotykają się od roku" okazały się prawdą. Gwiazdor jest w związku z Albą Baptista. Młodsza o 16 lat portugalska aktorka ma na swoim koncie netfliksowy serial "Warrior Nun" oraz filmy "Patrick" oraz "Paryż pani Harris". Córka tłumaczki i inżyniera posługuje się biegle pięcioma językami: portugalskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim oraz niemieckim. Para postanowiła w końcu wyjść z ukrycia, ale na swój własny sposób. 

41-letni Chris Evans zamieścił na swoim instagramie, a dokładnie na stories filmik ze wspomnieniami z 2022 roku. Na tej wideo kompilacji zobaczymy jak filmowy Kapitan Ameryka i Alba próbują siebie nawzajem przestraszyć. Zarówno w domu czy w pokojach hotelowych. Skąd ten pomysł? Chris uwielbia straszyć swoich najbliższych, podobny filmik wrzucił też brat Evansa, Scott, na swoim instagramie.  

Chris Evans: historie związków

Chris Evans na przestrzeni lat spotykał się m.in. z Kate Bosworth (początek lat 2000), Jessiką Biel (2001-2006), Emmy Rossum (2007), Christiną Ricci (2007), Amy Smart (2010), Dianą Agron (2011), Ashley Greene (2011), Lily Collins (2015), Minką Kelly (2012-2013, 2015), czy Jenny Slate. W przypadku tej ostatniej aktorki, jej związek z gwiazdą zaczął się od przyjaźni. W jednym z wywiadów Slate przyznała, że była zdziwiona zainteresowaniem Evansa. Niestety, gdy Jenny poznała Chrisa zaledwie kilka miesięcy wcześniej opuściła męża. To nie był dobry moment, żeby układać sobie życie z kimś innym... więc para rozstała się w 2017 roku. Jednak uczucie znów ich połączyło kilka miesięcy później. Pod koniec marca 2018 New York Times potwierdził, że Chris Evans i Jenny Slate zdecydowali się jednak zakończyć swoją relację.

Przez chwilę w 2021 roku łączono go też z Seleną Gomez.