1. Twoja szafa zaczyna płonąć, co ratujesz w ostatniej chwili?

Uwielbiam czarne, skórzane spodnie odziedziczone po mojej mamie. Są już bardzo zniszczone, jednak ciągle po nie sięgam. Mam do nich ogromny sentyment, więc jedną ręką łapię właśnie je, a drugą torebkę, klasyk od YSL.

2. Gdzie szukasz inspiracji modowych?

Głów­nie w ludzia­ch, w stre­et fashion. Prze­glą­dam mnó­stwo stron modo­wy­ch i zagra­nicz­ny­ch blo­gów. Często też po prostu zawierzam swojej intuicji.

3. Zestaw, który zdaje egzamin w każdej sytuacji, to…

Dłu­gi­ płaszcz, koszu­la oraz czarne dżin­sy.

4. Czy zdarzyło Ci się kiedyś coś sobie uszyć?

Sobie nie, ale lalce Barbie kiedy miałam 20 lat mniej - tak!

5. Kampania reklamowa domu mody, która zrobiła na Tobie największe wrażenie:

Gucci zawsze mnie zaskakuje (potwierdzeniem jest ich najnowsza, inspirowana klasyką sci-fi). Bacznie przyglądam się także kampaniom Chloe.

6. Jaki styl lubisz u facetów?

Zarówno jak u kobiet, jak i u mężczyzn lubię autentyczność. Nie znoszę jak ktoś "przebiera się". Dla mnie najważniejsze to czuć się dobrze w tym co zakładam, dlatego wychodzę z założenia, że każdy musi odnaleźć swój "styl" (eklektyzm też jest dozwolony). Lubię także, gdy ubrania nie odgrywają głównej roli, a są dodatkiem do naszej osobowości.

7. Czego nigdy byś nie założyła?

Kiedyś myślałam, że białych kozaków. Teraz podchodzę do mody inaczej i mam wrażenie, że wszystko zależy od zestawienia i od osoby, która to założy. Nie lubię pastelowych kolorów na sobie (np. pudrowego różu, niebieskiego), ale na innych może to wyglądać doskonale. To czego wręcz nienawidzę to podróbki (których niestety na ulicach, jak i blogach coraz więcej) - temu mówię stanowcze NIE!

8. Masz w szafie coś, co ma więcej niż 5 lat i nadal to nosisz?

Tak jak wcześniej wspomniałam są to spodnie skórzane po mojej mamie. To niezastąpiony element w mojej garderobie. Mam też kilka płaszczy i sztucznych futer, które noszę od kilku sezonów.

9. Ile pieniędzy miesięcznie wydajesz na ubrania?

Staram się wydawać coraz mniej i podchodzić do zakupów racjonalnie. Z racji prowadzenia bloga i współpracowania z różnymi markami kupuję tylko to, co naprawdę wpadnie mi w oko. Nie jestem jednak w stanie określić jaka to dokładnie suma.

10. Które polskie marki najbardziej cenisz?

Uwiel­biam mło­dy­ch, pol­ski­ch pro­jek­tan­tów (The Beast, Anders, MOYE). Cenię te marki, któ­re poka­zu­ją nowe, świe­że spoj­rze­nie na modę i sta­wia­ją na indy­wi­du­alizm. Moje guru modowe to zdecydowanie MMC - są genialni! Każdy ich pokaz jest niesamowitym widowiskiem. Uwielbiam też Magdę Butrym. Jej projekty są bardzo w moim stylu.

11. Czy masz swoją prywatną ikonę stylu, modową muzę?

Nieustannie i bezapelacyjnie są to siostry Olsen!

12. Dostałaś zaproszenie na Oscary. Co założysz?

Uwielbiam garnitury w męskim stylu. Pomyślałabym także o długiej, szerokiej sukience w stylu boho.

13. Szpilki czy trampki?

A mogą być klapki? ;)