BBC Three ma w planach nakręcenie dokumentu, który przybliży widzom różne wymiary seksualności. Swój udział w dokumencie potwierdziła 27-letnia Cara Delevingne, która w rozmowie z Variety, powiedziała, że jest osobą panseksualną.

Nie ma dla mnie znaczenia czy to "ona", "on" czy "oni". Zakochuję się w osobie. To mnie pociąga", powiedziała Cara Delevingne w wywiadzie dla Variety.

Gwiazda modelingu nigdy nie miała problemu z mówieniem głośno o swojej orientacji seksualnej. Teraz będzie miała okazję opowiedzieć o doświadczeniach szerszej publiczności. W dokumencie dla BBC Three, Cara Delevingne podzieli się swoją wiedzą, poglądami związanymi z seksualnością i opowie o tożsamości płciowej. Modelka niedawno zakończyła dwuletni związek z Ashley Benson, gwiazdą serialu "Słodkie Kłamstewka". Fani modelki mają nadzieję, że w dokumencie odniesie się ona również do tego epizodu. Wiadomo, że zdjęcia do produkcji miały ruszyć wcześniej, ale prace opóźniły się ze względy na pandemię koronawirusa.

Do panseksualizmu przyznały się również Janelle Monae, SIA i  Miley Cyrus. W wywiadzie dla brytyjskiego ELLE, Miley Cyrus powiedziała, że jest gotowa związać się z każdą osobą powyżej 18 roku życia, która jest gotowa ją pokochać. Nie ważne, czy to kobieta czy mężczyzna.

Panseksualizm - co to takiego?

Według definicji GLAAD, amerykańskiej organizacji osób LGBT, panseksualista to "osoba, która ma zdolność tworzenia trwałych – fizycznych, romantycznych i/lub emocjonalnych – relacji z osobami jakiejkolwiek płci kulturowej". Panseksualista swoje pożądanie kieruje wyłącznie wobec dorosłych osób, jednak bez względu na ich płeć biologiczną, orientację seksualną.