A przecież francuska gwiazda uznawana jest za jedną z najlepiej ubranych aktorek w branży. Tym razem jednak to co miała na sobie Marion Cotillard raczej nie zachwycił internautów...

Cannes 2021: stylizacja Marion Cotillard zaskoczyła wszystkich! Co miała na sobie aktorka podczas spotkania z fotoreporterami?

Marion Cotillard przyjechała do Cannes w ramach swojego najnowszego filmu "Anette", którego premiera zaplanowana jest właśnie na pierwszy wieczór słynnego festiwalu. Produkcja w reżyserii Leosa Carax ("Holy Motors", "Pola X", "Kochankowie z Pont-Neuf") opowiada historię związku pewnej diwy operowej i standupowego komika. Na Lazurowym Wybrzeżu pojawiła się cała ekipa razem z Adamem Driverem na czele. Tradycyjnie goście specjalni w ciągu dnia biorą udział w konferencjach prasowych oraz pozują fotografom (słynny "photocall"). Tak było i tym razem, a jedną z pierwszych gwiazd, która stanęła przed obiektywami była właśnie Marion Cotillard. 45-letnia Paryżanka pojawiła się w biało-czarnym komplecie, który komentują wszyscy. Choć sesja ma charakter półoficjalny zaproszone osoby korzystają z usług stylistów. Tak było i tym razem, ale chyba nikt nie spodziewał się, że Cotillard wystąpi w biało-czarnej koszuli oraz w... kolarkach! Cały look pochodzi z kolekcji Chanel.

Marion Cotillard w stylizacji Chanel

Czy to idealny zestaw na taką okazję jak Cannes 2021? Zdania są podzielone.

Cannes 2021: gwiazdy na słynnym festiwalu filmowym

Do słynnej nadmorskiej miejscowości zjechały się już pierwsze gwiazdy. O prestiżową Złotą Plamę powalczy aż 24 filmów, w tym "The French Dispatch" Wesa Andersona, "Tout s'est bien passé" François Ozona, czy "Memoria" Apichatponga Weerasethakula z Tilda Swinton. Wszystkie dzieła w konkursie głównym oceniać będą: Spike Lee (reżyser, przewodniczący jury), Maggie Gyllenhaal (aktorka), Melanie Laurent (Aktorka), Mati Diop (reżyserka i scenarzystka), Mylene Farmer (piosenkarka), Jessica Hausner (reżyserka i scenarzystka), Kleber Mendonca Filho (reżyser, producent i scenarzysta), Tahar Rahim (aktor) oraz Song Kang-ho (aktor). Laureatką honorową tegorocznej Złotej Palmy została Jodie Foster, która odbierze statuetkę podczas gali otwarcia (wręczy jej ją Pedro Almodóvar). Zarówno jury, jak i Foster spotkali się dziś z fotografami - zdjęcia znajdziesz w naszej galerii.

Festiwal Cannes 2021 potrwa od 6 do 17 lipca.