Do słynnej nadmorskiej miejscowości na Lazurowym Wybrzeżu zjechały się już pierwsze gwiazdy oraz filmowcy. W tym roku o prestiżową Złotą Plamę powalczy aż 24 produkcji, w tym "The French Dispatch" Wesa Andersona, "Tout s'est bien passé" François Ozona, czy "Memoria" Apichatponga Weerasethakula z Tilda Swinton. Oczywiście Cannes to nie tylko świetne filmy, ale również wieczorowe stylizacje gwiazd. Już pierwszego wieczoru mogliśmy podziwiać aktorki i modelki w kreacjach od światowych projektantów.

Cannes 2021: stylizacje Marion Cotillard, Bella Hadid, Carla Bruni. Najpiękniejsze i najbardziej zaskakujące suknie gwiazd, które będziesz oglądać bez końca

Sporo mówiło się tego wieczoru o Jodie Foster, która jest laureatką honorową tegorocznej Złotej Palmy. Aktorka przyjechała na festiwal filmowy w Cannes razem z żoną Alexandrą Hedison, a statuetkę wręczył jej Pedro Almodóvar. A to nie był jeszcze koniec programu - w ramach gali otwarcia Cannes 2021 odbyła się premiera filmu "Annette" z Marion Cottilard i Adamem Driverem. Aktorom partnerowała ekipa z reżyserem Leosem Caraxem na czele. 

Kto jeszcze pozował fotoreporterom na słynnym czerwonym dywanie? Do Cannes przyjechały m.in. Bella Hadid, Carla Bruni, Helen Mirren, Jessica Chastain, Lou Doillon, Candice Swanepoel, Andie McDowell, Ester Exposito (gwiazda serialu "Szkoła dla elity"). Internautów zachwycił również garnitur Spike'a Lee, przewodniczącego jury Cannes 2021, w kolorze ostrego różu. Amerykanin do swojego stroju dobrał kolorowe sneakersy Nike. Zobacz zdjęcia gwiazd w naszej galerii!

Festiwal Filmowy w Cannes 2021 potrwa od 6 do 17 lipca.