Tej wiosny doświadczymy najważniejszego wydarzenia astrologicznego roku. Już 8 kwietnia 2024 nastąpi całkowite zaćmienie Słońca w Baranie. To zjawisko ukształtuje ścieżkę, jaką będziemy podążać przez 18 miesięcy. Doświadczymy głębokiej transformacji oraz intensywnych, nowych początków. 

Zaćmienie Słońca w nowiu Księżyca

Księżyce w nowiu reprezentują początek nowego cyklu. Kwietniowe zaćmienie Słońca zwiększy tę energię. Oczyści nasze duchowe ścieżki i skłoni do zmiany kierunku. Fakt, że ów zjawisko przypadnie w Baranie, wzmocni motyw nowych początków. Spodziewaj się zaskakujących wieści lub propozycji nie do odrzucenia. Portal zaćmień potrwa przez cały miesiąc, prowokując niesamowite zwroty akcji.

Do zaćmienia Słońca dojdzie, gdy niebo zatopi się w mroku nowiu Księżyca w Baranie. 

Może być też tak, że zaćmienie Słońca zapoczątkowuje w Tobie nowy sposób bycia. Nowa "Ty" samodzielnie dokona ważnych decyzji. Na początku te zmiany wydadzą się subtelne, lecz gdy spojrzysz wstecz na ten czas, dostrzeżesz, jak bardzo zmieniłaś się w ciągu kwietnia 2024. Chociaż energie zaćmienia mogą być subtelne, niekiedy odbijają się głośnym echem. W tym zaćmieniu każdy znak zodiaku doświadczy silnego przebudzenia. Zaufaj temu, co się dzieje i puść potrzebę kontroli sytuacji. 

Co zrobić w zaćmienie Słońca w Baranie?

Zaćmienia Słońca zwykle umieszczają nas tam, gdzie powinniśmy się znaleźć. Pamiętajmy jednak, że mamy czynny wpływ na tworzenie swojej przyszłości. Sporządzenie listy nowych intencji i ich manifestacja okaże najlepszym zadaniem do wykonania w ramach energii zaćmienia. W mocy tego zjawiska otrzymamy wgląd w swoją przyszłość. To nie czas na patrzenie wstecz i rozpamiętywanie przeszłości. Teraz należy dostrzec potencjał w teraźniejszości i pojawiających się szansach. Pozwól sobie wpaść na nowe pomysły. Nie proś już o te same rzeczy, lecz znajdź nową drogę do tego, czego pragniesz. Wyjdź ze swojej strefy komfortu, by zamarzyć o wielkich rzeczach.

Wpływy Chirona w Baranie

W czasie tego zaćmienia poczujemy wpływy Chirona i retrogradacji Merkurego w Baranie. Jeśli znajdziemy się w obliczu sytuacji trudnych lub stanowiących wyzwanie, ta energia doda nam pewności siebie. Chiron to asteroida zwana rannym uzdrowicielem. Reprezentuje nasze traumy i rany kształtujące to, kim jesteśmy. Uczy, jak czerpać moc, mądrość i uzdrowienie z naszych trudnych przeżyć. Pomaga uczynić je portalami mocy, by móc pomóc samym sobie, jak i innym. Przygotuj się, że to zaćmienie Słońca będzie potężnym czasem na przekroczenie granic i przejście do następnego rozdziału w Twojej podróży uzdrawiającej.

Podsumowanie całkowitego zaćmienia Słońca w Baranie:

  • Nowe początki, nowe ścieżki i nowe sposoby postrzegania rzeczy
  • Nowa szansa, która poprowadzi Cię w innym kierunku
  • Coś, o czym marzyłaś, stanie się rzeczywistością
  • Potężna energia uzdrawiająca pozwoli Ci czerpać mądrość z Twoich "ran"
  • W skali globalnej możemy spodziewać się przełomowych wiadomości o światowych przywódcach.