#ELLEparty - "Jellybean" Benitez w SEN Warsaw

John "Jellybean" Benitez namieszał mocno w Nowym Jorku, kiedy w 1975 roku przeniósł się na Manhattan. Ultraprzystojny Portorykańczyk dorastał w Bronksie, gdzie osiedlili się jego rodzice. Tam wyrósł na prawdziwego artystę - grał na perkusji, gitarze i zaczął pisać piosenki. Ikoną muzyki tanecznej stał się jednak dopiero po przeprowadzce, gdy poznał najlepiej rokujące nocne kluby w mieście i gdy pozwolono mu tam zostać disc jockeyem. Na Manhattanie mówili wtedy o nim wszyscy - egzotyczna uroda, powodzenie u kobiet i intuicyjny klubowy talent pozwoliły mu stać się jednym z najlepszych nowojorskich dj-ów, a wkrótce także producentów. Ktoś wreszcie przedstawił mu Madonnę. Tym kimś był Stephen Bray, którego single w latach 80. miksował Benitez.

"Material Girl" zawróciła Benitezowi w głowie. Został jej partnerem, producentem i autorem aranżacji i remixów z albumu "Madonna", którym artystka zadebiutowała w 1983 roku. Wkład Beniteza słychać w takich singlach jak "Holiday", "Lucky Star", "Borderline" czy "Everybody".

Romans z Madonną, mimo że zdążyli się zaręczyć, nie przetrwał dłużej niż dwa lata. Za to kariera Beniteza okazała się dużo bardziej rokująca. Był rezydentem kultowego Studia 54, a jego popularność nabrała wymiaru globalnego - grywał i miksował tam, gdzie bywali najwięksi tego świata, także sceny underground. 9 numerów z albumu Beniteza "Sidewalk Talk" trafiło na prestiżową listę Hot Dance Music/Club Play (trzy z nich uplasowały się na pierwszym miejscu). 

Dziś Benitez jest producentem, współtwórcą grupy stacji radiowych Studio 54, właścicielem studia nagrań i wciąż aktywnym globalnie dj-em. W 2016 roku Billboard Magazine umieścił go na liście 100 najlepszych i najbardziej wpływowych artystów muzyki dance w historii.

22 lutego "Jellybean" Benitez zagra w klubie SEN. Rezerwacji można dokonywać pod adresem reservations@senwarsaw.pl (wejście podlega selekcji). 

ELLE będzie tego dnia polować na świetnie ubranych ludzi - postarajcie się z Benitezem odtworzyć klimat Studia 54 i dajcie nam zrobić sobie zdjęcie. Galerię pokażemy w przyszłym tygodniu na ELLE.pl. 

Mamy też dla Was jedną podwójną wejściówkę na imprezę - szczegóły na naszym Instagramie.

Regulamin konkursu