Nie zgadzamy się ze stereotypem, że zmysłowa bielizna jest zarezerwowana tylko dla szczupłych i wysportowanych kobiet, rodem z wybiegu Victoria's Secret. W ostatnich latach trend społeczny na samoakceptację rośnie w siłę. Wdarł się już do słynnych domów mody oraz na strony stylowych żurnali. We Francji właśnie ustanowiono, że każda zretuszowana sesja zostanie oznaczona specjalnym symbolem (dowiedz się więcej >>). Wszystko po to, abyśmy miały świadomość iż sylwetka, którą podziwiamy się na zdjęciu, jest nierealną przeróbką z Photoshopa. To koniec ery modelek z niedowagą - na pokazach tegorocznego New York Fashion Week wystąpiło aż 27 modelek plus size (zobacz zdjęcia >>)! Z kolei marka Nike wypuściła na rynek pierwszą kolekcję sportowych biustonoszy w rozmiarach od XL do 3XL. Kto powiedział, że kobiety o krąglejszych kształtach nie ćwiczą?

Cellulit i obszerne rozstępy po ciąży też powoli przestają być tabu. Rekordy popularności na Instagramie bije tag #bodypositive, pod którym znajdziemy realistyczne zdjęcia kobiet nie wstydzących się swoich defektów na ciele. Czas skończyć zakrywanie tych "wstydliwych" miejsc i przestać porównywać się z ideałami, które są efektem retuszu w programie. Każda z nas może czuć się atrakcyjnie - nawet z bliznami po operacji, czy stomią. Worek stomijny to sztucznie wytworzona, chirurgiczna przetoka łącząca jelito grube z powłoką jamy brzusznej. Pozwala pozbyć się treści jelita na zewnątrz w przypadku, gdy nie jest to możliwe w naturalny sposób. Wiele kobiet zawdzięcza jej swoje życie - stomię zakada się najczęściej po operacji wywołanej przez choroby jelit. I, choć o tym w ogóle się nie mówi, one też chcą współżyć oraz czuć się atrakcyjnie, a stomia nie musi być dla nich przeszkodą. 

Wie o tym Brytyjka Jasmine Stacey, która odbyła ciężką operację i żyje z workiem stomijnym od kilku lat. Dziewczyna postanowiła założyć własną markę luksusowej bielizny Jasmine Stacey Collection, jaką dedykuje kobietom ze stomią, bliznami, rozstępami czy cellulitem. Projektantka tworzy zmysłowe projekty, które sprytnie zakrywają defekty na ciele oraz podkreślają inne atuty. Jej kolekcje sprzedają się w ekspresowym tempie i pozwalają czuć się atrakcyjnie wszystkim klientkom posiadającym fizyczną pamiątkę po ciąży lub przebytej chorobie. Jasmine zaraża swoim entuzjazmem, a w kampaniach marki udowadnia, że dziewczyny z workiem stomijnym też są niezwykle pociągające. Co sądzicie o tym pomyśle? 

Jasmine Stacey Collection - bielizna dla kobiet ze stomią. ZDJĘCIA >>