Britney Spears długo znosiła wyzysk i nieludzkie traktowanie. Po załamaniu nerwowym z 2007 roku, kiedy na oczach całego świata zgoliła na łyso głowę, kontrolę nad jej karierą i majątkiem przejął Jamie Spears. Za zamkniętymi drzwiami zabronił córce starania się o dziecko i zawarcia małżeństwa. Była zmuszana do zażywania silnych leków, a osoby trzecie decydowały o każdym aspekcie jej życia – od doboru mebli kuchennych po spotkania z przyjaciółmi. Jednocześnie prawny opiekun nie zaniechał monetyzowania talentu podopiecznej. Britney nadal koncertowała i nagrywała muzykę, ale nie miała dostępu do zarobionych pieniędzy. Ruch #FreeBritney mocno wspierał idolkę w batalii o prawo do samostanowienia. Gdy po 13 latach uwolniła się spod jarzma chciwego rodzica, mieli nadzieję, że nareszcie odnajdzie szczęście i na nowo przemieni się w księżniczkę popu ze starych plakatów. Ku rozczarowani niektórych 41-latka korzystała z odzyskanej wolności, publikując w sieci taneczne nagrania i odważne zdjęcia. Udostępniane treści zaniepokoiły część fanów i zrodziły wątpliwości odnośnie do stanu zdrowia psychicznego piosenkarki. Obawy budził też związek z Samem Asgharim. Według internautów model i trener fitness nie był wystarczającym oparciem dla zagubionej gwiazdy.

Britney Spears rozwodzi się po 14 miesiącach małżeństwa. Sam Asghari zawalczy o majątek piosenkarki

Wygląda na to, że decyzja o ślubie rzeczywiście była zbyt pochopna. Amerykańskie media podają, że na wokandę trafiła już sprawa rozwodowa. „Zerwali i to najlepsze, co mogło przytrafić się Britney” – donoszą anonimowe źródła portalu TMZ. O orzeczenie rozstania wnioskować miał Sam Asghari. 29-latek podobno opuścił już wspólny dom w Los Angeles, choć zaledwie kilka miesięcy wcześniej konsekwentnie dementował plotki o kryzysie. Brak obrączki na palcu tłumaczył pracą na planie nowej produkcji. 

Niektórzy twierdzą, że w sądowych dokumentach zawarto oskarżenia o zdradę ukryte pod zwyczajowym sformułowaniem „różnice nie do pogodzenia”. Model ma odgrażać się, że jest gotów ujawnić żenujące anegdoty z życia Britney Spears, jeśli prawnicy nie zgodzą się na renegocjowanie warunków intercyzy. „Grozi ujawnieniem niezwykle kompromitujących informacji, chyba że otrzyma zapłatę” – pisze PageSix. „Ten szantaż nie ma szans powodzenia. Rozejdą się za porozumieniem stron. Wszystkie pieniądze, jakie zarobiła przed ślubem, są chronione” – uspokajają z kolei osoby z otoczenia wokalistki. Fani są głęboko rozczarowani – choć nie do końca zdziwieni – postawą mężczyzny. „Interesował się nią tylko ze względu na pieniądze” – piszą w sieci. „Nigdy nie darzył jej miłością, ciekawe, ile zarobi na tym krótkim epizodzie” – rozmyślają.

Sławni eks Britney Spears blokowali autobiografię księżniczki popu. Czego boją się Justin Timberlake i Colin Farrell? >>

Małżeństwo, mimo iż krótkie, nie pobiło rekordu ustanowionego w 2004 roku. Wówczas artystka poślubiła wieloletniego przyjaciela Jasona Alexandra. „Tak” powiedzieli w kaplicy w Las Vegas. Po zaledwie 55 godzinach panna młoda wycofała się z przysięgi. W tym samym roku stanęła przed ołtarzem z Kevinem Federlinem. Ich drogi rozeszły się trzy lata później.