O tym, że ekspartnerzy Britney Spears nie byli zachwyceni wizją milionów czytelników pochłoniętych lekturą „Kobiety, którą jestem”, mówiło się od dawna. Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, „odważna i zdumiewająco poruszająca opowieść o wolności, sławie, macierzyństwie, przetrwaniu, wierze i nadziei”, zaniepokoiła m.in. Justina Timberlake'a i Colina Farrella. Według zagranicznej prasy panowie zatrudnili prawników i zażądali przedpremierowego dostępu do treści książki. Nie wiadomo jeszcze, jakie przewinienia ma na sumieniu irlandzki aktor. Za to sytuacja stała się jasna w przypadku byłego członka N Sync. 

Britney Spears i Justin Timberlake mogli zostać rodzicami. Gwiazda przeszła zabieg przerwania ciąży

Prasa dotarła do pierwszych cytatów z autobiografii artystki. Wynika z nich, że Britney Spears i Justin Timberlake spodziewali się dziecka. Piosenkarka ujawniła, że zaszła w ciążę pod koniec 2000 roku. Zakochani mieli wówczas po 19 lat. Para spotykała się od 1999 do 2002 roku. Powodem rozstania miała być rzekomo zdrada, jakiej dopuściła się wokalistka (Timberlake śpiewa o niej w „Cry Me a River”). Teraz okazało się, że zakochani już wcześniej zmagali się z problemami i mieli inne wizje na wspólną przyszłość.

Kiedy dowiedzieli się o pozytywnym wyniku testu, zupełnie inaczej podeszli do życiowych zmian. Gwiazda przyznała, że choć nie miała w planach wczesnego macierzyństwa, nie myślała o zabiegu aborcji. Ostatecznie doszło jednak do przerwania ciąży. Do wizyty w placówce medycznej skłoniły ją brak wsparcia i niechętna postawa ówczesnego chłopaka.

Byłam zaskoczona, ale nie postrzegałam tego jako tragedii. Tak bardzo kochałam Justina. Zawsze sądziłam, że pewnego dnia założymy razem rodzinę. Po prostu wydarzyłoby się to znacznie wcześniej, niż oczekiwałam” – cytuje magazyn People.

„Justin zdecydowanie nie był zadowolony. Powiedział, że nie jesteśmy gotowi na rodzicielstwo, że jesteśmy zbyt młodzi”.

Gdyby pozostawiono tę decyzję mnie samej, nigdy bym tego nie zrobiła. Jednak Justin nie był pewny, czy chce zostać ojcem. Nadal jest to jedna z najbardziej bolesnych rzeczy, których doświadczyłam w życiu” – czytamy.

Spears ma dwóch synów z małżeństwa z Kevinem Federlinem – 18-letniego Seana Prestona i 17-letniego Jaydena Jamesa. W zeszłym roku ogłosiła, że wkrótce po raz trzeci zostanie mamą. Niestety na wczesnym etapie ciąży doszło do poronienia. Timberlake stał się ojcem w 2015 roku. Wraz z Jessicą Biel doczekał się dwóch synów: 8-letniego Silasa i urodzonego latem 2020 roku Phineasa.

W internecie pojawiają się obawy, że przeciwnicy prawa wyboru wykorzystają wypowiedź Britney, aby ograniczyć dostęp do aborcji. Według badań przeważająca większość kobiet, które nie chciały zostać matkami, nie odczuwa po zabiegu żalu, lecz ulgę. Sytuacja artystki jest odmienna, ponieważ – jak sama zaznaczyła – pragnęła donosić ciążę i wychować dziecko razem ze swoim partnerem. Do lekarza zgłosiła się pod wpływem zewnętrznych nacisków.

Dziennikarze zwrócili się do rzecznika gwiazdora z prośbą o komentarz.  Premiera autobiografii zapowiedziana jest na 24 października. Po tej dacie zaproszenia do złożenia publicznych wyjaśnień spodziewać może się więcej osób powiązanych z piosenkarką.