Bread & Butter by Zalando 2017 - jak było?
Za nami największy festiwal stylu i kultury w Europie - Bread & Butter. Po raz drugi pod znakiem Zalando odbył się w Berlinie od 1 - 3 września 2017. Ulokowano go w Berlin Arenie, który zgromadził tysiące wiernych fanów i entuzjastów mody, muzyki i gastronomii. Festiwal rozpoczął się od wyeksponowanego boxu B&&B, na którym co rusz można było obejrzeć najlepsze pokazy, panele dyskusyjne oraz koncerty w ramach targów Bread & Butter 2017.

Zobacz zdjęcia z festiwalu Bread & Butter by Zalando 2017 >> 

Bread & Butter by Zalando 2017 - muzyka
Główną, muzyczną gwiazdą tegorocznej edycji Bread & Butter by Zalando była M.I.A., której muzyka jest bardzo blisko spokrewniona z "brawurą" czyli motywem przewodnim B&&B 2017. Oprócz kontrowersyjnej piosenki "Borders", brytyjska wokalistka pochodząca ze Sri Lanki wykonała też "Paper Planes" oraz "Bad Girls". Jedną z największych niespodzianek tegorocznej edycji B&&B był występ FKA twigs, która nie dość, że wyszła do publiczności, to jeszcze wykonała nieskazitelne, brawurowe show, składające się z jej najlepszych piosenek. Publiczność nie została jej dłużna i razem z artystką odśpiewała hity "Pendulum" czy "Two Weeks". FKA twigs - chcemy Cię jeszcze więcej!

Bread & Butter by Zalando 2017 - moda 

Chociaż na Bread & Butter wystawiała się cała lista najlepszych projektantów i domów mody, wszyscy cierpliwie czekali na jeden, najważniejszy pokaz, a właściwie wystawę. Legendarne projekty Damy Vivienne Westwood mogliśmy obejrzeć podczas specjalnej ekspozycji poświęconej tej ikonicznej wizjonerce. Pierwszego dnia festiwal zelektryzował pokaz Topshop, relacjonowany na żywo w sieci oraz wielkie show Zalando, które otworzyła modelka i działaczka na rzecz praw kobiet Adwoa Aboah. Ten sezon u Zalando to podkreślenie osobowości i szacunek do wolności estetycznej. Drugiego dnia wszystkich zebranych zaskoczył pokaz HUGO, na którym zaprezentowano styl parkour. Nowa kolekcja inspirowana jest liniami miejskimi, nowoczesnymi kształtami i minimalistyczną ekspresją. Finałem Bread & Butter 2017 był zjawiskowy pokaz Viktor&Rolf o którym mówili wszyscy. Nie tylko za sprawą spektakularnych sukien, ale i ze względu na fakt, iż był to jedyny pokaz haute couture zorganizowany poza Paryżem. 

Bread & Butter by Zalando 2017 - panel dyskusyjny

Dzień otwarcia Bread & Butter był absolutnie najważniejszym dniem pod kątem rozmów toczonych na panelu dyskusyjnym B&&B. Dama Vivienne Westwood dała nam prawdziwego, energetycznego kopa. Ikona światowej mody, która najlepiej wpisuje się w motyw przewodni tegorocznej edycji "brawury" poradziła nam jak żyć szczęśliwie; mniej kupuj, odwiedzaj częściej galerie, wrzuć na luz i czytaj poezję. Wyczekiwanym przez wszystkich był panel dyskusyjny Gurls Talk prowadzony przez Adwoa Aboah. Dyskusja dotykała wszystkiego od ruchu body positive, tego co dziś oznacza feminizm oraz jak kochać samego siebie. Trzeciego dnia publiczność została zaszczycona panelem dyskusyjnym prowadzonym przez założyciela Highsnobiety Davida Fishera. Opowiadał on o zakłóceniach cyfrowych oraz pokoleniu millenialsów. Swój głos w dyskusji zabrali też Viktor&Rolf, którzy ogłosili nową, ekscytującą współpracę z Zalando, zapowiedzianą na początek przyszłego roku. 

Bread & Butter by Zalando 2017 - kuchnia 

Najwięksi foodies mieli podczas tegorocznej edycji Bread & Butter prawdziwe święto. Maestro Chan Hon Meng nakarmił wszystkich odwiedzających i zaprezentował swoje najlepsze smaki. Każdy, kto został uwiedziony przez pyszną gamę opcji kulinarnych dostępnych na B&&B, zapewni wszystkich o tym, że festiwal jest sercem najlepszej kuchni świata. Eksperci od kawy zagwarantowali uczestnikom festiwalu, wyjątkowo dobrą i mocną kawę, która trzymała nas wszystkich na nogach. Dziękujemy! Do zobaczenia za rok. 

Zobacz zdjęcia z festiwalu Bread & Butter by Zalando 2017 >>