Bradley pojawił się w 100. odcinku podcastu Smartless, prowadzonym przez Jasona Batemana, Seana Hayes i Willa Arnetta. To właśnie podczas tej rozmowy aktor i reżyser otworzył się na temat walki z nałogiem, mówił o niskim poczuciem własnej wartości i o trudach odnalezienia swojej drogi w Hollywood.

Ciężkie momenty w życiu aktora

Mężczyźni otwarcie rozmawiali o tym jak depresja, brak pewności siebie i nałóg wpływały na charakter Bradleya. Uzależnienie sprawiło, że aktor bywał bardzo nieprzyjemny, obrażał innych i potrafił zachowywać się nieprzyjemnie. Jak sam twierdzi krzywdził innych nieświadomie, miał "zerowe" poczucie własnej wartości, przez co wydawało mu się, że nikogo nie obchodzi jego osoba. 

Zmiana trajektorii życia Bradleya Coopera 

To, że zmaga się z uzależnieniem Bradley zrozumiał w 2004 roku kiedy, przyjaciel gwiazdora i prowadzący podcast Arnett, wpadł go odwiedzić. Mężczyznę zaniepokoił fakt, że jest późne popołudnie, a stan Coopera nie pozwolił mu wyprowadzić jeszcze tego dnia psów na spacer. 

„To był pierwszy raz, kiedy zdałem sobie sprawę, że mam problem z narkotykami i alkoholem” – powiedział Cooper. „Will mi to powiedział, nigdy tego nie zapomnę… To zmieniło całe moje życie”.

Bradley został chwilę wcześniej zwolniony z pracy co przyczyniło się do stanów depresyjnych, kwestionowania swojej osoby i walki z demonami, które nad nim ciążyły. Jak sam określił był to moment, w którym upadł na dno. Aktor miał wtedy 29 lat i borykał się z takimi problemami jak przeprowadzka, samotność i zastój w karierze zawodowej. Po wspomnianym wcześniej wydarzeniu, Arnett odbył poważną rozmowę z Cooperem, która pokierowała jego życiem z powrotem na właściwe tory. 

„Will jest powodem mojej zmiany,  to on podjął ryzyko przeprowadzenia trudnej rozmowy ze mną w lipcu 2004 roku i to właśnie ona zadecydowała o zmianie mojego życia”.

Kariera Bradleya

Wyznał, że proces zmiany nie wydarzył się z dnia na dzień. Przełomową rolą w jego życiu było wcielenie się w postać Phila w "Kac Vegas", a to miało miejsce kiedy aktor miał 36 lat. Późniejsze losy aktora to pasmo sukcesów zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Aktor był dziewięciokrotnie nominowany przez Akademię Filmową do Oscara, był reżyserem hitu "The Start Is Born", a aktualnie pracuje nad filmem "Maestro". Prywatnie był partnerem modelki Iriny Shayk, z którą ma córkę.