Nagrody Grammy 2021: pierwsza statuetka Blue Ivy Carter 

Tak, to już oficjalne, 9-letnia Blue Ivy Carter zdobyła swoją pierwszą statuetkę Grammy. Dziewczynkę doceniono w kategorii „Najlepszy teledysk” za ,,Brown Skin Girl", czyli najsłynniejszy duet mama-córka ostatnich lat. Nagrodę dzielą z nigeryjskim piosenkarzem znanym jako Wizkid oraz reżyserką klipu Jenn Nkiru. Oklaski należą się tym bardziej, że konkurencja była tu naprawdę mocna. Oto pełna lista nominowanych:

  • "Brown Skin Girl" - Beyoncé
  • "Life Is Good" - Future i Drake
  • "Lockdown" - Anderson .Paak
  • "Adore You" - Harry Styles
  • "Goliath" - Woodkid

Nagrody Grammy 2021: Blue Ivy Carter najmłodszą zwyciężczynią w historii plebiscytu?  

Zdobywając tę nagrodę, urodzona w 2012 roku Blue Ivy zapisała się w historii jako druga najmłodsza artystka, której kiedykolwiek przypadło w udziale odebranie statuetki Grammy.

Wyprzedziła ją tylko Leah Peasall. Ta, dokładnie 20 lat temu, podczas 43. ceremonii triumfowała jako 8-latka. Doceniono ją za pracę nad nagrodzoną wtedy ścieżką dźwiękową do filmu O Brother, Where Art Thou?. 

PS . Macie wrażenie, że gdzieś już o tym słyszeliście? I słusznie, w końcu to nie pierwsza historyczna (prawie historyczna, ale umówmy się, jak na 63-letnią tradycję plebiscytu, drugie miejsce w tej niepisanej kategorii wieku też robi wrażenie) nagroda tego typu na koncie Blue Ivy. Córka słynnej pary amerykańskich artystów już w ubiegłym roku, wtedy jako 8-latka, otrzymała nagrodę BET Her Award za współpracę przy singlu matki.

Beyonce z największą liczbą nagród Grammy w historii! W jakich kategoriach nagrodzono artystkę?>>

Grammy 2021: stylizacje gwiazd. Najpiękniejsze kreacje? Dua Lipa, Taylor Swift, Megan Thee Stallion, Beyoncé i... Harry Styles>>