Ta wiadomość wywołała poniedziałkową burzę w mediach. Po 27 latach małżeństwa Bill i Melinda Gates postanowili się rozstać. To, co wzbudza największe zainteresowanie, to pytanie: w jaki sposób para podzieli swój majątek? Przypomnijmy, że Gates plasuje się na czwartym miejscu wśród najbogatszych osób na świecie, a ,,Forbes" oszacował jego majątek blisko 131 mld dolarów. Czy dojdzie do jednego z najdroższych rozwodów w historii?

Jennifer Lopez i Ben Affleck są razem? Wszystko wskazuje na to, że para ponownie się spotyka...

Bill Gates: najbogatszy człowiek świata

Był rok 1975, kiedy Gates wraz ze szkolnym przyjacielem Paulem Allenem założył firmę Microsoft. Do 2006 roku informatyk decydował o strategii biznesowej firmy, która zyskała status technologicznego giganta. Wraz z rozwojem firmy, Bill Gates otrzymał tytuł najbogatszej osoby na świecie. Obecnie znajduje się na czwartym miejscu obok założyciela Amazona, szefa Tesli oraz luksusowego koncernu LVMH.

Bill Gates po 27 latach małżeństwa rozwodzi się z żoną. Jaki jest powód rozstania?

Pobrali się na hawajskiej wyspie w styczniu 1994 roku. Wspólnie wychowali dzieci: syna Rory'ego Johna oraz córki Phoebe Adele i Jennifer Katharine. Co sprawiło, że po blisko trzech dekadach małżeństwa postanowili się rozstać? Na to pytanie Bill i Melinda Gates odpowiedzieli na Twitterze.

,,Nie jesteśmy już w stanie rozwijać się dłużej jako para. (...) Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zadecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo". - napisali we wspólnym oświadczeniu.


Bill i Melinda Gates: rozwód i podział majątku

Odkąd Gatesowie poinformowali o rozstaniu, media na całym świecie zaczęły spekulować, w jaki sposób małżonkowie zamierzają podzielić swój majątek. Eksperci prognozują, że możemy być świadkami jednego z najdroższych rozwodów w historii.

Jak poinformował Reuters: ,,Waszyngton to jeden z nielicznych stanów USA, w którym obowiązuje prawo własności wspólnotowej, które zakłada, że ​​większość majątku nabytego w trakcie małżeństwa należy wspólnie do małżonków i jest rozdzielana po równo w przypadku rozwodu". Warto zauważyć, że oboje małżonków zadeklarowało, że przed śmiercią majątek przekażą na cele charytatywne, a dzieci otrzymają po 10 milionów dolarów.

Bill Gates obok bycia ojcem technologicznego giganta jest także właścicielem licznych nieruchomości, dzieł sztuki, luksusowych samochodów oraz prywatnych odrzutowców. Przedsiębiorca jest również jednym z niewielu prywatnych właścicieli gruntów rolnych o powierzchni blisko 100 tysięcy hektarów ziemi w Stanach Zjednoczonych.

Halle Berry wyjaśniła swoją fryzurę z ceremonii rozdania Oscarów. O co chodziło z krótkim bobem aktorki?