W ten weekend, 21-23.06.2019, odbędzie się już 7 edycja BIG BOOK FESTIVAL, nad którą ELLE ma patronat. Hasło tegorocznej odsłony wydarzenia to SKOK W BOK, za którym stoi niczym nieskrępowana  przyjemność czytania i odejście od głównego nurtu. Zapomnijcie o listach bestsellerów, modnych pisarzach, o tym, co chwalą i rekomendują recenzenci albo znajomi. Wybierzcie to co podoba się Wam! 

Przez trzy dni będziemy oddawać się małym zdradom literackim. Ulegać książkowym pokusom i czytać nie tylko to, co trzeba lub wypada, ale bezkarnie sięgać po tytuły, na które po prostu mamy ochotę. Kręcą cię kryminały? Marzysz o romansie z odrobiną fantasy? Pociągają cię eseistyczne rozważania o upływie czasu? Rzuć wszystko i grzesz czytaniem!

Literatura jest beztroską odskocznią, windą do zapomnienia, zabiegiem usuwającym stres i chwilą ulgi. Czytanie nie zawsze uszlachetnia, czasem po prostu relaksuje i podnieca.

Szczególnie zapraszamy na panel dyskusyjny, który poprowadzi Anna Luboń, szefowa działu kultury ELLE z projektantami:  Anią Kuczyńską, Anną Orską, Joanną Klimas, Michałem Szulcem i Mariuszem Przybylskim, który odbędzie się w sobotę, 22.06, o godzinie 18:00 w Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21. Wstęp jest wolny! Z naszymi Gośćmi porozmawiamy o wpływie literatury na modę, o ich ulubionych książkach, które ich inspirują i o tych, które ich relaksują! Nie może Was zabraknąć.

Na Big Book Festival czyta się inaczej. Zrób z nami skok w bok – od znanych sposobów spędzania czasu z książkami i pisarzami. Daj się ponieść drobnym szaleństwom, weź udział
w spotkaniach zaskakujących formą, nie bój się literackiej rekreacji i wspólnego przeżywania opowieści.

Pełen program Festiwalu znajdziecie tu.