Beyonce z czterema nagrodami na koncie

Beyonce otrzymała w tym roku aż dziewięć nominacji - najwięcej spośród wszystkich artystek w 2021 roku. Gwiazda zdobyła 27. nagrodę za ,,Najlepszą piosenkę rap" z Megan Thee Stallion za remiks „Savage”. Nagroda w kategorii ,,Najlepszy występ R&B" i utwór ,,Black Parade", sprawiły, że została jedyną artystką mającą na koncie aż 28 statuetek. Obecnie jest najczęściej nagradzaną piosenkarką w historii Grammy. Dyrygent Georg Solti jest rekordzistą pod względem największej liczby wygranych na Grammy (31), a producent Quincy Jones ma na swoim koncie 28 nagród. Podsumowując: ubiegłego wieczoru Beyonce zdobyła cztery nagrody w kategoriach: ,,Najlepsze wykonanie rap", ,,Najlepsza piosenka rap", ,,Najlepsze wykonanie R&B" oraz ,,Najlepszy teledysk".

Wychodząc na scenę, aby odebrać nagrodę, artystka powiedziała, że ​​chce podnieść na duchu wszystkie „piękne czarne królowe”, które inspirują ją i świat.

,,Jestem zaszczycona. Jestem bardzo podekscytowana”. - powiedziała, gdy publiczność klaskała.

„Jako artystka uważam, że moja praca i wszystkie nasze prace odzwierciedlają czasy. To był taki trudny okres”. - powiedziała.

„To jest tak przytłaczające”. -  oraz dodała, że zajmuje się muzyką, odkąd skończyła dziewięć lat.

Przypomnijmy, że gdy weszła na scenę wraz z Megan Thee Stallion, aby odebrać nagrodę za najlepszą piosenkę rap, prowadzący Trevor Noah poświęcił czas, aby podziękować za historyczne osiągnięcie Beyonce.

Blue Ivy Carter najmłodszą laureatką Grammys w historii? 9-latkę nagrodzono w kategorii „Najlepszy teledysk”>>

Dua Lipa dała spektakularne show podczas Grammys 2021. Zobaczcie występ, o którym mówi cała zagraniczna prasa>>>

Matka i córka tworzą historię

9-letnia córka Beyonce i Jaya-Z, Blue Ivy Carter, również została nagrodzona... w kategorii najlepszy teledysk do ,,Brown Skin Girl" - czyli wyjątkowego duetu matki i córki. Zwycięstwo czyni ją drugą najmłodszą laureatką w historii nagród. Utwór został wykorzystany na ścieżce dźwiękowej do remake'u Króla Lwa z 2019 roku, za który odpowiadała właśnie Beyonce. Teledysk „Brown Skin Girl” został wydany jako część filmu ,,Black Is King". Artystka złożyła także hołd swoim dzieciom. Wykrzyczała zwycięstwo Blue Ivy i powiedziała, że ​​jest zaszczycona i dumna z bycia ich matką.