Ben Stiller w Polsce

Amerykański aktor komediowy dołączył do grona gwiazd wspierających pogrążony w wojnie naród ukraiński. Gwiazdor przyjechał do Polski z UNHCR, czyli Agencji ONZ ds. Uchodźców. Stiller pojawił się w Medyce blisko granicy z Ukrainą, gdzie rozmawiał z uchodźcami poszkodowanymi przez rosyjską inwazję. Wyrazy wsparcia wyraził również na Twitterze oraz Instagramie. 

Właśnie przyjechałem do Polski z UNHCR, żeby spotkać rodziny, których życie rozdarła wojna i przemoc na Ukrainie. Miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, z czego ponad 90 proc. to kobiety i dzieci. Jestem tutaj, aby się uczyć, dzielić historiami, które pokazują negatywny wpływ wojny i wzmacniać wezwania do solidarności. Mam nadzieję, że podążycie za osobami udzielającymi pomocy i podzielicie się własnym wsparciem dla ludzi, którzy uciekli ze swoich domów w Ukrainie i dla ludzi, którzy zostali zmuszeni do ucieczki na całym świecie. Każdy ma prawo szukać bezpieczeństwa - podkreślił aktor.

 

Na przejściu granicznym w Medyce spotkałem rodziny, które uciekły przed wojną w Ukrainie, pozostawiając bliskich, nie mając pojęcia, kiedy będą mogli wrócić do domu - napisał Stiller na Twitterze.

Gwiazdy, które okazały swoje wsparcie Ukrainie

Ben Stiller nie jest pierwszą światowej sławy osobą, która zaangażowała się w konflikt za naszą wschodnią granicą. Do Ukrainy w minionych miesiącach przyjechali między innymi Sean Penn, Angelina Jolie, a także Bono i Edge z irlandzkiego zespołu U2. 

Czytaj więcej: