Zawsze wyróżnia się na ulicy i robi piorunujące wrażenie na czerwonym dywanie, a to dlatego, że w modzie zawsze słucha siebie i uwielbia łączyć high fashion z vintage. Taka jest współczesna ikona mody i it girl Bella Hadid, która zawsze wygląda tak fenomenalnie, że - jak już wspominałyśmy wielokrotnie - jej styl regularnie rozkładają na czynniki pierwsze największe branżowe tytuły, a serwisy modowe jako gorący news dnia traktują nawet jej stylizację na siłownię. Podobnie jest i teraz, kiedy kilka dni temu modelka wzięła udział w imprezie inauguracyjnej swojej marki napojów bezalkoholowych Kin Euphorics w The Fleur Room w West Hollywood. 

"Moda vintage" - książka o kupowaniu w second handach pomoże zbudować Wam szafę na wiosnę 2022. To must have czytelniczy tego roku>>

Można odnieść wrażenie, że więcej niż o samym wydarzeniu i promocji biznesu mówi się o tym, co... Bella Hadid miała na sobie. A była to znów wspaniała sukienka vintage, która ma już ponad dwadzieścia lat.

Jej wybór padł na bardzo charakterystyczny element garderoby sprzed dekad: różową zdobioną kwiatami sukienkę z gorsetową górą oraz asymetrycznym dołem, która eksponowała ramiona. Model, znany jako handkerchief hem (zwyczajowa nazwa pochodzi od chustki, którą w swojej formie przypomina ta kreacja), szczyt swojej popularności miała na samym początku lat 2000., ale przez kolejne dwadzieścia lat pozostawał na dnie szaf. Teraz ma to szansę się zmienić, bo wszystko, co zakłada na siebie Bella Hadid, zamienia się w złoto i staje się natychmiastowym trendem sezonu. Modelka jest znana ze swojego zamiłowania do modowego ekscentryzmu oraz do vintage, dlatego jej ostatnia stylizacja łączy w sobie te dwa style. 

Różową kreację kupiła w ulubionym sklepie vintage gwiazd - Treasures of NYC i jest to archiwalny projekt Roberto Cavalli. Sukienkę uzupełniła czarnymi sandałkami z paskami z kolekcji Loewe na wiosnę-lato 2022 i okrągłymi srebrnymi kolczykami, a włosy spięła w wysoki kucyk z gładką prostą grzywką. Pokazała światu też różowy błyszczący "tatuaż" motyla na ramieniu, który idealnie współgrał z jej lookiem w klimacie y2k.

Najlepiej ubrana modelka na świecie nie ma stylistki. Bella Hadid: "To nie ma to znaczenia, ponieważ to jest mój styl">>

Sukienka vintage Belli Hadid / GettyImages

Okazuje się jednak, że sukienka nie wszystkim przypadła do gustu, a internauci nie zostawili na modelce i influencerce suchej nitki, nazywając jej sukienkę "kontrowersyjną". Bella Hadid jednak raczej nie przejmie się ich komentarzami - w niedawnym wywiadzie wspominała, że pod kątem stylu jest wierna samej sobie i najważniejsze jest dla niej samopoczucie w danym ubraniu. "Byłam w ostatnim czasie mentalnie w tak dziwnym miejscu, że wyjście z domu i ubranie się było dla mnie bardzo skomplikowane, zwłaszcza stresując się tym, że paparazzi są na zewnątrz i tak dalej. W ostatnim roku kluczowe było dla mnie to, żeby przekonać się, że nawet jeśli ludzie mówią o moim stylu i bez względu na to, czy im się podoba czy nie, to nie ma żadnego znaczenia, ponieważ to jest coś mojego. Kiedy rano wychodzę z domu, myślę: Czy to mnie uszczęśliwia? Czy czuję się w tym dobrze i komfortowo?".

Polskie miasto na liście najlepszych na świecie do zakupów vintage i w second handach. Zajęło 2. miejsce w rankingu>>

To nie jest pierwsza kreacja z drugiego obiegu, która zagościła w szafie topowe modelki. Bella Hadid tylko w tym roku zaprezentowała się już światu w długiej białej sukni z wycięciem w talii od Gucci (z czasów, gdy dla marki pracował Tom Ford) czy legendarnej balowej kreacji Versace w czerni, w której uświetniła Festiwal Filmowy w Cannes 2022 (archiwalny projekt słynnego domu mody pochodzi z 1987 roku i został zaprojektowany przez samego Gianniego Versace dla austriackiej śpiewaczki Helgi Dernesch na koncert w operze Salome w Teatro alla Scala w Mediolanie). W zeszłym roku zwróciła na siebie uwagę z kolei w komplecie Gucci z lat 90., konkretnie z kolekcji wiosna-lato 1998. 

Zdjęcia najnowszej stylizacji vintage Belli Hadid możecie obejrzeć w naszej galerii. Przyjrzyjcie się dobrze tej sukience, bo niedługo będzie we wszystkich trendowych artykułach każdego modowego tytułu.