Wraz z serią zdjęć przedstawiających jej dokumentację medyczną i zdjęcia zrobione podczas okresów rekonwalescencji, Hadid otworzyła się na temat swoich zmagań. "Życie w tym stanie, pogarszającym się z czasem i pracą, starając się sprawić, by ja, moja rodzina i ludzie, którzy mnie wspierają, byli ze mnie dumni, odbiło się na mnie w sposób, którego tak naprawdę nie potrafię wyjaśnić" - napisała w podpisie.

Post supermodelki podkreślał jej triumfalny powrót do zdrowia po intensywnym leczeniu przez cały rok. Hadid wyraziła wdzięczność swoim fanom i zaapelowała do tych, którzy zmagają się z własnymi wyzwaniami, by pozostali silni. "Gdybym musiała przejść przez to wszystko jeszcze raz, aby dostać się tutaj, dokładnie do tego momentu, w którym jestem teraz, z wami wszystkimi, w końcu zdrowa, zrobiłabym to wszystko jeszcze raz" - podzieliła się. "To uczyniło mnie tym, kim jestem dzisiaj".

Siostra Belli, Gigi Hadid, wcześniej zasugerowała potencjalny powrót Belli za pomocą zdjęcia i podpisu na swoich stories na Instagramie. Jednak 2 sierpnia Gigi wyjaśniła, że nie było to potwierdzenie powrotu Belli na wybieg w nadchodzących pokazach na wiosnę 2024 roku. Gigi wyraziła też dumę z procesu zdrowienia Belli i podkreśliła, że powrót jej siostry odbędzie się na jej własnych warunkach i zgodnie z jej własnym harmonogramem.

Walka Belli Hadid z boreliozą sięga jej diagnozy postawionej w 2012 roku, z którą borykają się także jej brat Anwar i matka Yolanda. Modelka szczerze opowiedziała o tym, jak infekcja bakteryjna wpłynęła na jej samopoczucie psychiczne i emocjonalne, w tym napady depresji i lęku. Ujawniła również, że jest trzeźwa od 10 miesięcy, wyrażając swoje wsparcie dla każdego, kto podąża podobną ścieżką.

W swoim szczerym poście na Instagramie Bella podzieliła się: "Mam tyle wdzięczności i perspektywy na życie. Te ponad 100 dni boreliozy, przewlekłej choroby, leczenia współistniejących infekcji, prawie 15 lat niewidzialnego cierpienia, było tego warte, jeśli jestem w stanie, jeśli Bóg pozwoli, przez całe życie szerzyć miłość z pełnego naczynia i być w stanie naprawdę być sobą, po raz pierwszy w historii".

"Wrócę, kiedy będę gotowa ... Tak bardzo za wami tęsknię."