Mamy dla Was dwie wiadomości - będzie amerykański remake "Toni Erdmann", a główną rolę w filmie zagra sam Jack Nicholson. Ceniony aktor wraca do gry po 7 latach przerwy! Jak podaje magazyn "Variety" aktorowi tak bardzo spodobał się film Maren Ade, że sam zapragnął w nim zagrać. Remake to również pomysł Nicholsona, z którym udał się do studia Paramount. Studio powiedziało TAK.

"Toni Erdmann" to brawurowy komediodramat o przepaści pokoleniowej pomiędzy ojcem, a córką. Główny bohater, Winfried postanawia odwiedzić swoją zapracowaną córkę Ines w Bukareszcie. Jego wizyta przybiera jednak zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej córce poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena i trenera personalnego Toniego Erdmanna.

W anglojęzycznej wersji w rolę Ines wcieli się Kristen Wiig. Produkcją filmu zajmie się Adam McKay ("The Big Short") wraz z Willem Ferrellem i Jessicą Elbaum. Jeszcze nie wiadomo, kto będzie odpowiedzialny za reżyserię. Tymczasem zachęcamy wybrać się do kina na wersję niemiecką, warto: